LG Çamaşır Makinesi Titreşim Sorunu...

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
lg makinayı yıllardır kullanıyoruz fakat tezgah altında bu nedenle ses oynama vs gibi bir sorun yaşamadık.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Bugün servisi aradık, yarın bilgi vereceğim. Servis gelince yapmamı tavsiye ettiğiniz bir şey var mı?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Hocam öncelikle bu ses eğer kayıttan bize geldiği gibiyse normal değil, en azından ne ailemin yıllarca kullandığı Arçelikte nede benim yaklaşık 2 yıldır kullandığım Bosh Makinede bu ses yok.

Videoda bir detay gözüme çarptı. Makine yanlış görmediysem bir mermer üzerinde. Bunu altından çekip, teraziyi kontrol edip dener misiniz? Bosh kurulum yaparken sesi azaltsın diye firmamın ürettiği kauçukları koymak istedim, teknisyen bunun makineye zarar verebileceğini, ayakların direkt zemine basmasına göre tasarlandığını söylemişti. Gerçekten ayakların tasarımında bu dikkate alındıysa mantıklı. Bir deneyin derim.

Şu videoya bakın derim;

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Hocam öncelikle bu ses eğer kayıttan bize geldiği gibiyse normal değil, en azından ne ailemin yıllarca kullandığı Arçelikte nede benim yaklaşık 2 yıldır kullandığım Bosh Makinede bu ses yok.

Videoda bir detay gözüme çarptı. Makine yanlış görmediysem bir mermer üzerinde. Bunu altından çekip, teraziyi kontrol edip dener misiniz? Bosh kurulum yaparken sesi azaltsın diye firmamın ürettiği kauçukları koymak istedim, teknisyen bunun makineye zarar verebileceğini, ayakların direkt zemine basmasına göre tasarlandığını söylemişti. Gerçekten ayakların tasarımında bu dikkate alındıysa mantıklı. Bir deneyin derim.

Şu videoya bakın derim;

Servis geldi baktı, boşken titreme sorunu olunca ayaklara baktı ayakların ayarı iyiydi. Sonra bize parke olduğu için parkenin altındaki yumuşak malzemeden dolayı olabileceğini söyledi, mermer önerdi, biz de aldık. Ki bu sorun altı fayans olan yerde başlamıştı fakat taşınacağımız için servisi arayamadık.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben Giresun'da oturuyorum, Buraya Ordu'dan geliyor servis ve servis çalışanı bana çok konusunda uzman gelmedi. "Bizim makinelerimizde 3 amortisör var diğer tüm markalarda 2, ben hiç değişimini yapmadım." dedi. Bazı makinelerde 4 amortisör var dediğimde benim ile zıtlaştı 12 yaşımda başladım daha hiç görmedim dedi. O senin ayıbın diyemedim.

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Servis geldi baktı, boşken titreme sorunu olunca ayaklara baktı ayakların ayarı iyiydi. Sonra bize parke olduğu için parkenin altındaki yumuşak malzemeden dolayı olabileceğini söyledi, mermer önerdi, biz de aldık. Ki bu sorun altı fayans olan yerde başlamıştı fakat taşınacağımız için servisi arayamadık.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben Giresun'da oturuyorum, Buraya Ordu'dan geliyor servis ve servis çalışanı bana çok konusunda uzman gelmedi. "Bizim makinelerimizde 3 amortisör var diğer tüm markalarda 2, ben hiç değişimini yapmadım." dedi. Bazı makinelerde 4 amortisör var dediğimde benim ile zıtlaştı 12 yaşımda başladım daha hiç görmedim dedi. O senin ayıbın diyemedim.
Ben zemininizi fayans gibi gördüm yanılmışım. Bence sorun ayaklarda attığım videodaki gibi bir bakın derim.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Ben zemininizi fayans gibi gördüm yanılmışım. Bence sorun ayaklarda attığım videodaki gibi bir bakın derim.
İlk bu videoyu bulmuştum, yine de teşekkür ederim. Burada bariz ayak olduğu belli zaten. Ben 80 kilo biri olarak tüm yönlerden makineye baskı uyguluyorum ve makine milim kıpırdamıyor. Zaten belirttiğim üzere servis de ayaklarda bir problem bulamadı ve suçu parkeye attı ben de gittim mermer aldım neredeyse 3 cm kalınlığında bunun altındaki boşlukları da kağıt ile sıvayıp tamamen sabitledim. yine de boşken bile yüksek devirlerde sarsıntı oluyor...

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Güncelleme: Servis bu sefer hazırlıklı olarak geldi, makineyi götürdüler, iş yerinde deneyeceklerini söylediler, senin için rahat etsin diye amortisör değişimi de yapacağım dedi.

R Çevrimdışı

Ronin41

Yeni Üye
2 Şub 2021
1
40
Amortisör kaynaklı ses gibi, şaseye vuruntu yapıyor. Yeni tip amortisörler malesef pek dayanıklı değil. Aynı şekilde yan sanayi olanlarda.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri