lg buzdolabı inverter motor hafif çınlama ve sürekli çalışma

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
herkese merhabalar,

evimizde lg marka gc m502hqhm model bir buzdolabı var. şu ana kadar memnunduk ama son zamanlarda motor sürekli çalışır durumda kalıyor hiç durmuyor ve hafif bir çınlama mevcut. bu motorun en yüksek kapasitede çalıştığına delalet yanlış bilmiyorsam. hava kaçırma olayı mevcut değil. acaba termostatında bir sıkıntı var ve devreye girmiyor mu çözemedim. teşhisim doğru mudur acaba?

teşekkürler herkese şimdiden.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
soğukluğu normal, nem veya buzlanma yok hani hava alıyor gibi değil.
İsterseniz video kaydedin sese baksın ustalar.
Ayar düşükse ve dolap doluysa ondan çalışıyor olabilir. (Ya da dondurucuya et doldurduysanız vs.)
Ayrıca kapaktaki körükleri kontrol etmenizde yarar var.
Dolapta alarm lambası veya göstergesi varsa ona bakın yanıyor mu diye.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Ben de aynı şeyleri yaşadım sürekli çalışıyor gibiydi, hatta 1 saatin 30-40 dakikası çalışıyordu hava 16-17 derece iken. Sesin kaynağı arka iç kısımda motorun yanlarında bulunan kablo-strafor parçası vs olabilir. Titreşim yapıyordur aynı şeyi biz de yaşadık çünkü. Ama önceden olmayan bir ses ise ve garanti varsa servisi çağırın baksın düzeltsin.

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
54
benimde başıma arçelik'te geldi. kompresör hiç durmuyordu. servis geldi ve bu kompresörün ömrü dolmuş, yüzde 60 ile çalıştığı için tam soğutma yapılamıyor ve bu yüzden de motor hiç durmadan çalışıyor. ancak sürekli çalışmadan da çok ısındığı için arada sırada kendisini soğutmak için duruyormuş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri