LG 65QNED816RE Alınmalı mı?

S Çevrimdışı

spooker01

Yeni Üye
17 Haz 2024
3
24
Öncelikle iyi günler ve hayırlı bayramlar diliyorum sevgili forum üyeleri. Başlıkta da gördüğünüz üzere bu televizyonu satın almayı planlıyorum. Cihazı gidip mağazada gördüm çok beğendim fakat benim aklıma takılan tek nokta edge led olması, ileride ışık süzmesi gibi durumların yaşanma ihtimalinin fazla olduğuna dair yazılar okudum. Aynı zamanda cihazın uydu yayınlarında blurlu yayınlar verdiğini görüntüyü keskinleştirmeye çalışırken kenarlarını bozduğuna dair birkaç yorum gördüm. Açıkçası şu an hangi TV'yi alsam kafam karışık. Bütçem yaklaşık 40-50 bin TL civarında. Bu fiyat aralığında bunu önerir misiniz veya önereceğiniz daha iyi alternatifler var mıdır.? İlgilenip cevaplarsanız çok memnun olurum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
816 benim bildiğim kadarıyla giriş seviye seri.
QNED falan işin pazarlaması diye biliyorum.

Ben Samsung 55QN85C aldım.
Görüntü konusunda şiddetle tavsiye ederim.
Smartı cacık, iş görür ama benim gibi Android box performansını görmüş birine göre maalesef yavaş.

S Çevrimdışı

spooker01

Yeni Üye
17 Haz 2024
3
24
816 benim bildiğim kadarıyla giriş seviye seri.
QNED falan işin pazarlaması diye biliyorum.

Ben Samsung 55QN85C aldım.
Görüntü konusunda şiddetle tavsiye ederim.
Smartı cacık, iş görür ama benim gibi Android box performansını görmüş birine göre maalesef yavaş.
Hocam 65'' model istiyorum dediğiniz model çok güzel fakat fiyat baya benim bütçemi aşıyor. LG'nin bizi üzme şansı var mıdır?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
S spooker01

Umut Barış Umut Barış ın dediği gibi, QNED 81 giriş seviyesi bir model. QNED serisi alınacaksa 85 ve üstü alınmasını öneririz, onların da fiyatı yüksek oluyor. İsimlendirmenin QNED olmasına bakmayın, normal led televizyondan farkı olduğunu söylemem zor.

QNED80 incelemesi,

QNED85 incelemesi (QNED866)

Bütçeniz dahilinde teknik olarak alabileceğiniz en iyi model TCL C755 veya C745 olur. Fakat TCL teknik açıdan daha iyi olsa da marka saygınlığı olarak bir LG, Samsung ya da Sony değil. Burada karar artık size kalmış. QNED81'in görüntüsü hoşunuza gittiyse tercih edebilirsiniz.

Son olarak, bu fiyat aralığında Philips PUS8808 de iyi bir alternatif olabilir. 120 hz olması, direct led olması, markanın köklü olması artı yanları. Ülkemizdeki servis kalitesi ise soru işareti.

Toparlayacak olursam; öncelikle Samsung QN85C, QN85D, Q80C, Q80D gibi modeller tavsiye ederim. Fiyat sizi aşıyorsa alternatif olarak TCL C755, C745 ve Philips PUS8808 düşünülebilir.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,849
Paneli kontrol ediniz. Amerika kıtasında IPS olurken bu tarafta Va 65 inç lere sahip diye biliyorum. Karma üretim var. Yorumlar bu yüzden farklılık gösterebilir

S Çevrimdışı

spooker01

Yeni Üye
17 Haz 2024
3
24
S spooker01

Umut Barış Umut Barış ın dediği gibi, QNED 81 giriş seviyesi bir model. QNED serisi alınacaksa 85 ve üstü alınmasını öneririz, onların da fiyatı yüksek oluyor. İsimlendirmenin QNED olmasına bakmayın, normal led televizyondan farkı olduğunu söylemem zor.

QNED80 incelemesi,

QNED85 incelemesi (QNED866)

Bütçeniz dahilinde teknik olarak alabileceğiniz en iyi model TCL C755 veya C745 olur. Fakat TCL teknik açıdan daha iyi olsa da marka saygınlığı olarak bir LG, Samsung ya da Sony değil. Burada karar artık size kalmış. QNED81'in görüntüsü hoşunuza gittiyse tercih edebilirsiniz.

Son olarak, bu fiyat aralığında Philips PUS8808 de iyi bir alternatif olabilir. 120 hz olması, direct led olması, markanın köklü olması artı yanları. Ülkemizdeki servis kalitesi ise soru işareti.

Toparlayacak olursam; öncelikle Samsung QN85C, QN85D, Q80C, Q80D gibi modeller tavsiye ederim. Fiyat sizi aşıyorsa alternatif olarak TCL C755, C745 ve Philips PUS8808 düşünülebilir.
Hocam öncelikle ilgilenip cevap yazdığınız için çok teşekkür ediyorum. Şunu sormak istiyorum, modelinde direct led ve google tv bulunuyor fakat diğer taraftan modelinde de mini led mevcut. Bildiğim kadarıyla mini led daha çok öneriliyor. Burada ne tavsiye edersiniz bana?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Hocam öncelikle ilgilenip cevap yazdığınız için çok teşekkür ediyorum. Şunu sormak istiyorum, modelinde direct led ve google tv bulunuyor fakat diğer taraftan modelinde de mini led mevcut. Bildiğim kadarıyla mini led daha çok öneriliyor. Burada ne tavsiye edersiniz bana?
Rica ederim.

Tespitleriniz doğru, PML9008 Mini Led sistem, daha yeni teknoloji, yerel karartması var, daha parlak görüntü verebiliyor. Direkt tavsiye edemememizin sebebi ise Philips'in Mini Led arka ışık kontrolünde çok başarılı olamaması.

Mesela Samsung QN85 serisi de Mini Led ancak bu modeli gözümüz kapalı önerebiliyoruz çünkü Samsung bu konuda çok daha iyi. Philips ise bu konuda daha çok geriye gidiyor. Önceki yılların modeli olan PML9507 de sorunlu bir modeldi fakat 9008 ve 9308'den daha iyiydi; bölge sayısı fazlaydı, AUO ve CSOT üretimi VA panel kullanıyordu. Geçen yıl ise VA paneli bırakıp IPS'e geçtiler. Hatta o bile kesin değil, karma panel çıkıyor.

Diğer yandan Direct Led modelleri olan PUS85 ve PUS88 ise daha oturmuş ve daha sorunsuz bir model serisi. Zaten dikkat ederseniz aralarında çok fazla fiyat farkı yok ve Mini Led olmasına rağmen PML9008 uygun fiyatlara bulunabiliyor. Düşünün, Samsung QN85C 70.000 TL'nin altında bulunamazken PML9008 ise 38.000 TL'ye alınabiliyor. Bunun bir sebebi var elbette.

Fakat her şeye rağmen eğer düzgün bir cihaz denk gelirse PML9008 alınabilecek bir tv. Yeter ki fiyat uygun olsun ve servislik bir durumunuz olmasın. Hoş, Vestel haricinde diğer markaların servis hizmeti de çok iyi sayılmaz, Philips belki bir tık daha kötüdür.

Biliyorum aklınız karışacak biraz, keşke bütçe sorunu olmasa da direkt QN85C alabilseydiniz. Her ne kadar ışıklı ortamda tv'nin kusurları belli olmasa da siz yine mağazada bu cihazları canlı olarak da bir görün.

Geri
Üst Alt