LG 55LA660S ses var görüntü yok

A Çevrimdışı

arda2004

Yeni Üye
22 Ara 2018
2
50
5 yıllık LG 55LA660S led tv'yi açtığımda yarısı biraz karınlık şekilde LG logo görünütüsü geliyor, sonra görüntü tamamen gidiyor ama ses var. Önceleri TV'yi bir iki defa açıp kapattığımda normale dönüyordu, şimdi olmuyor. Ben besleme kartında arıza olduğunu düşünüyorum. Doğru mudur, ne kadar tutar?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
5 yıllık LG 55LA660S led tv'yi açtığımda yarısı biraz karınlık şekilde LG logo görünütüsü geliyor, sonra görüntü tamamen gidiyor ama ses var. Önceleri TV'yi bir iki defa açıp kapattığımda normale dönüyordu, şimdi olmuyor. Ben besleme kartında arıza olduğunu düşünüyorum. Doğru mudur, ne kadar tutar?
görüntü yokken ekrana telefon flaşı ile yakından bakın arkada hareket varmı ?
genelde bu tür arızalar ledbarlardan çıkıyor. düşük ihtimalde sizin dedğiniz gibi beslemeden çıkıyor.
led değişim fiyatları ortalama 300-600 tl aralığındadır. tabi panel açılabilir panel mi o da önemli.
geçmiş olsun diyelim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Telefon flaşı ile baktım, arkada hareket yok üstad. Yani?
eğer hareket kesinlikle yoksa osd yani görüntü yok diyoruz. bu iki sebeptedir ana kart veya paneldir.
genelde panelden çıkıyor değişimi 1500-3000 tl arası eğer onarım merkezlerine gönderirsen 600 tl civarı
led mi panel mi ayırmak için servis teyidi lazım ona göre kafa yorarız

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Adınıza üzüldüm. Bizde de 46lm660 var. Görüntüsü şuanki TV'lerden daha güzel. Arada bir kararıyor, kapatıp açınca düzeliyor. İnşallah bozulmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt