LG 50PN6500 Plazma TV Kendi Kendine Kapanıp Açılma Sorunu

KN958 Çevrimdışı

KN958

Yeni Üye
13 Kas 2018
34
36
Merhaba arkadaşlar.
Seneler önce LG 50PN6500 model bir plazma tv almıştım. 4-5 sene olmuştur.
Bu TV'yi aldıktan takribi 1 sene sonra şöyle bir sorun baş gösterdi. TV'yi izlerken bir anda kendi kendine kapanıyor, hemen 10-15 saniye sonra tekrar açılıyor. Bu sorun zaman geçtikçe kapanıp açılma periyodu sıklaşmaya ve kapalı kalma süresi de uzayarak devam etti. Yani şimdi açıp izlesek 5 dk izleyebiliyorsunuz, kapanıyor yaklaşık yarım saat kapalı kalıp kendi açılıyor, bir 5 dk daha izleyebiliyorsunuz :)

LG'nin yetkili servisini 3 sefer çağırdık garanti süresi bitmeden ve bittikten sonra ücreti mukabilinde tamir için. Her seferinde baştan savma lakayt cevaplarla geçiştirdiler. Son seferde de TV'nin kendisinden daha fazla tamir ücreti talep ettiler. Bizde yaptırmadık öylece duruyor bir köşede.
İnternette biraz araştırınca, sadece bu modelde değil farklı boyut ve teknolojilere sahip birçok LG televizyonda aynı sorunu yaşayan kullanıcılar olduğunu keşfettim. Modelden bağımsız bir sorun belli ki.
Bazı yabancı youtube videolarında tamir edenler video koymuş, anakarttaki kapasitörlerden bazılarını değiştirince düzeldiğni yazmışlar. Bazı forumlarda başka başka şeyler yazmışlar.
Ben bu TV'yi henüz hiçbir tamirciye göstermedim, forumdaki siz yetkin arkadaşlardan fikir almak isterim.
Saygılarımla.

TV'nin linki:

R Çevrimdışı

Ramazan

Yeni Üye
30 Ara 2018
3
32
kardeşim aynı sorun bende de war cözüm bulabildin mi bulduyasan banada paylaşirmisin bu arıza için 400 tl paramı aldılar

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Plazma biraz teferruatlıdır kenarda duruyorsa ve elinden geliyorsa arka kapağını sök ve şişik kondanstor varmı bak. Yada kartların resmini çek gönder illa kondanstor den olacak anlamı taşımıyor ama genelde besleme yani güç kartindaki kondanstor lerden çıkıyor. Plazmada normal tv ye göre 2 katı kart var yorumu da zorlayabilir

KN958 Çevrimdışı

KN958

Yeni Üye
13 Kas 2018
34
36
R Ramazan Hocam henüz hiçbir tamirciye göstermedim. Çözümü bulursam burada paylaşırım.

F fikoloji Çok teşekkürler hocam. Depoda duruyor TV, ilk fırsatta söküp bakacağım hocam dediğiniz şekilde. Burada da sizinle paylaşırım detaylı fotoğraf.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri