LG 49UB850V TV tamiri

E Çevrimdışı

Eray Demir

Yeni Üye
17 Ağu 2020
2
54
LG 49UB850V tv nin ekranında pır pır etme şeklinde parlama ve kararma oluştu.. Birkaç saniye parlama kararma yapıp normal çalışıyor sonra tekrar parlama kararma yapıyordu. Servis ledler değişecek 650 tl dedi. ama ledlerin elektriğini besleyen borddu da değiştirmeliyiz dedi. Hepsini değiştirisem 1200 TL dedi. Ne yapmalıyım.. tavsiyeye ihtiyacım var..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir ticari kumpasın eşiğindesiniz diyebiliriz size :)

Elinizden geliyor ise sadece ledleri kendiniz değiştirin sorun düzelsin. Elinizden gelmiyor ise GÜVENİLİR bir ustamıza ürünü emanet edin sadece ledlerini değiştirerek size teslim etsin :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İlginize teşekkür ederim..
Rica ederim. LG Yetkili servislerinin (İçlerinde çok değerli ve dürüst ustalarımız var elbette) klasik para tuzağıdır bu. ''Aaabicim şimdi bunu değiştirmezsek taktıklarımızı da yakar, sorumluluk kabul etmeyiz garantiden çıkar vs vs vs''

İlginçtir ki Yıllardır değiştirdiğim LG besleme kartı sayısı hafızamı zorlasam zorlasam 5 bile yoktur sanırım. Daha kesin rakam versem, 5 senede 5 besleme kartı dahi yoktur LG için.

M Çevrimdışı

mkarakalem 

Yeni Üye
23 Eyl 2020
15
54
Çamura bulaşmış esnaflar Çok bela okusalarda arkamdan, Allah huzurunda kimin eğri kimin doğru olduğu belli olduğu için okudukları tüm belalar ve ettikleri tüm küfürleri misli ile iade edip Vatandaşı bilinçlendirmek yolunda tam gaz işimize devam :ok
Abi günaydın. Benimde 32Lglw5500 televizyonumun görüntü ve sesi gitti servis ana kart değişecek 900 tl (eax64405501) . Tamiri yada değişimi ile ilgili Bana bi tavsiyen olurmu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi günaydın. Benimde 32Lglw5500 televizyonumun görüntü ve sesi gitti servis ana kart değişecek 900 tl (eax64405501) . Tamiri yada değişimi ile ilgili Bana bi tavsiyen olurmu.
Günaydın abim.

Sana aşağıda paylaştığım link üzerinden Mehmet kardeşime ulaş, Benim selamımı ilet, Televizyonunun arka kapak etiketini ve veya anakartının görselini kendisine paylaş ve kendisinden kartı tedarik et.

32'' tv. 300tl malzeme 200 de ben alıyorum desen 500 neyinize yetmiyor yahu 4 tane vida iki tane soket söküp takılacak ayıp. 900tl nedir Allah Aşkına biraz insafınız olsun ustalar..

M Çevrimdışı

mkarakalem 

Yeni Üye
23 Eyl 2020
15
54
Arkadaşlar LG 32 LW5500 sahibiyim. TV arızlanınca servise götürmüştüm. Servis Anakartın yandığını , 900 tl ye değişim yapabileceğini söyledi.
bende anakartla ilgili araştırma yaptım buradaki forumdan çok yararlı bilgiler aldım.
netten araştırıp 2. el anakartı 200 tl alıp TV ye taktım, şu an sorunsuz çalışıyor.
montajı çok basit. sadece 10 dk sürüyor.
Sizlere bilgi amaçlı yazmak istedim.

sitedeki yardımcı olan tüm arkadaşlara ve Adem abime çok teşekkür ederim. A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar LG 32 LW5500 sahibiyim. TV arızlanınca servise götürmüştüm. Servis Anakartın yandığını , 900 tl ye değişim yapabileceğini söyledi.
bende anakartla ilgili araştırma yaptım buradaki forumdan çok yararlı bilgiler aldım.
netten araştırıp 2. el anakartı 200 tl alıp TV ye taktım, şu an sorunsuz çalışıyor.
montajı çok basit. sadece 10 dk sürüyor.
Sizlere bilgi amaçlı yazmak istedim.

sitedeki yardımcı olan tüm arkadaşlara ve Adem abime çok teşekkür ederim. A Adem Helvacı
900tl neredeeeee, 200tl nerede..

Bir değerli kardeşimizi, bir forumdaşımızı daha bu ekonomik buhran yaşanan günlerde sıkıntıdan kurtarmışız, Bunun verdiği huzur yeter.

Güzel günlerde kullanmanızı dileriz ailece :ok

T Çevrimdışı

trgyergun

Yeni Üye
17 Kas 2020
7
37
Merhaba arkadaşlar. Benim de 49ub850v arızalandı. Ses var Görüntü yok. Acaba led barlarda mı sıkıntı var diye ışık tuttum panele fakat hiçbir şey göremedim. Yakındaki bir tv tamircisine götürdüm cihazı. Panel sağlam, Backlight var fakat anakart arızalı dedi. 1750 tl fiyat verdi. Kabul etmedim. Eve geldim Tv yi açtım. Arka ışıklar çalışıyor. Anakart üzerinde ld2300 yazan komponentin yanında bir kırmızı ışık yanıyor. Tv'nin servis manüelini internetten buldum aşağıya ekleyeceğim. Elektronik bilgim hiç yok ama meraklıyım. A Adem Helvacı ustamın videolarını takip ediyorum. Bu ışığın neyin hatası olduğunu bilen var mıdır acaba? T-con'dan panele giden flexi kabloları tek tek çıkarıp öyle denedim. soldakini çıkarınca anakartın üzerinde ld1900 yazan led kırmızı yandı. Paneldeki siyahlık gitti, beyaz görüntü geldi tek flexiyle bağlantıda. Sorun anakartta mı sizce T-con da mı?

IMG_20201107_225829.jpg
IMG_20201107_224536.jpg
IMG_20201107_232139.jpg
IMG_20201117_105243.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt