LG 49SM8000PLA Arıza ve Servis Süreci

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum LG marka 49SM8000PLA model TV'yi 2 aydır kullanıyorum. TV izlerken bir anda görüntü gitti(Ledler yanıyor ama ekran siyah) ama ses devam ediyordu. Bir kaç kere kapatıp açtım, fişi çekip taktım fakat işe yaramadı. TV açılırken logo da gelmiyor ekran siyah(ledler yanıyor). Bu arada TV çalışıyor yani telefondan ekran yansıtma falan yaptığımda falan sesler TV'den geliyor, modem arayüzünden baktığımda TV modeme bağlı görünüyor.

Servis kaydı oluşturdum bakalım servis ne diyecek? 2 Aylık bir TV'de böyle bir sorunun olması canımı sıktı açıkcası. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Onarımı vs. kabul etmeli miyim? Değişim mi istemeliyim? Servis geldiğinde de bilgilendirme yapacağım, görüşlerinizi bekliyorum.

TV-A-k.jpg

Not: Fotoda ışık sızması ve bulutlanma var gibi göründüğüne bakmayın çıplak gözle siyah görünüyor.

DÜZENLEME: Pazartesi günü servis geldi. Değişim talebini genel merkeze ileteceklerini söylediler ve henüz 2 aylık olduğu için değişim konusunda sıkıntı olmayacağını söylediler. Arıza ile ilgili detaylı bilgi alamadım sorularım biraz geçiştirilerek cevaplandı. Televizyonu tüm kutu içeriğiyle beraber alıp götürdüler.

A Adem Helvacı

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Umutun dediği gibi,ekrana bir ışık tut bakalım ,hatta odanın ışığını kapat daha iyi belli oluyor ışık tuttuğunda,arkada görüntü varmı hayal-meyal :alala

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Aydınlatma arızası olabilir, telefonun flaşını açıp tutun ekrana yakından, o anki görüntüye dair bir şeyler görebiliyor musunuz?

Umutun dediği gibi,ekrana bir ışık tut bakalım ,hatta odanın ışığını kapat daha iyi belli oluyor ışık tuttuğunda,arkada görüntü varmı hayal-meyal :alala

Ne yazık ki hiçbir görüntü yok ışık tutarak da baktım. TVyi açınca ledler çalışıyor IPS panelin o gerçek olmayan siyahını görebiliyorsunuz başka bişey yok. :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ne yazık ki hiçbir görüntü yok ışık tutarak da baktım. TVyi açınca ledler çalışıyor IPS panelin o gerçek olmayan siyahını görebiliyorsunuz başka bişey yok. :alala

O zaman giden bir terslik nedeni ile bunu yapıyor muhtemelen. Adem abi yardımcı olacaktır.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Ayrıca şunu da farkettim standby durumundayken TV'yi açmaya çalıştığımda açma komutunu geç algılıyor. Tuşa bastıktan 15-20 saniye sonra açılmaya çalışıyor. Kapatırken de aynı, tuşa bastıktan 15-20 sn. sonra kapanıyor.

A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ayrıca şunu da farkettim standby durumundayken TV'yi açmaya çalıştığımda açma komutunu geç algılıyor. Tuşa bastıktan 15-20 saniye sonra açılmaya çalışıyor. Kapatırken de aynı, tuşa bastıktan 15-20 sn. sonra kapanıyor.

A Adem Helvacı
Merhabalar; Video işlemci ünitesi çalışmıyor. bunun sebebi Video seperatör veya video pocessor bölümlerinde donanımsal hata da olabilir, yazılımsal sorun da olabilir.

Haricen eğer Tcon barındıan bir model ise adres satır kod hatası nedeniyle sistem susmuş da olabilir.

Her şekilde yetkili servis gelip bakmadan net sonuca ulaşmak zor.

Asıl merak ettiğim de bu zaten.

Bu noktadan sonra bizler sizden bilgi rica edeceğiz ki ileride bu konuda sorun yaşayıp da derdine derman arayan kardeşlerimiz bu konu başlığında sizden cevap alabilsinler.

Lütfen ''Bu modeller böyle'' şeklinde klişe cevapları kabul etmeyin ve sonuç ile sebep bilgilerini servise mutlaka sorgulayınız.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Pazartesi günü servis geldi. Değişim talebini genel merkeze ileteceklerini söylediler ve henüz 2 aylık olduğu için değişim konusunda sıkıntı olmayacağını söylediler. Arıza ile ilgili detaylı bilgi alamadım sorularım biraz geçiştirilerek cevaplandı. Televizyonu tüm kutu içeriğiyle beraber alıp götürdüler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt