lg 49sj800 görüntüde yatay çift gösterme ve titreme sorunu

V Çevrimdışı

vedoxxx

Yeni Üye
23 Kas 2022
4
55
Merhabalar,
Foruma yeni üye oldum. 2018 yılından beri kullandığım 49sj800 tv den çok memnundum. Ancak birkaç gün önce ekranda bir görüntü arızası başladı. Ekranın alttan 1cm sinden üsten 5 cm ye kadar periyodik olarak çift gösterme başladı. Bozulma tv açtıktan yaklaşık 10 15 dakika sonra başlıyor. periyodik olarak 3 saniyede bir bozuluyor ve 3 saniye kadar sürüyor ve sürekli tekrarlıyor. Bu bozulma başladıktan sonra netflix açınca ilerleyen dakikalada düzelme olabiliyor. Yani bu görüntü bozulması tam kalıcı halde değil. Arada tüm ekranda klasik titreme arızası da oluyor. Ancak bu çok rahatsız edici değil. Asıl arıza ise çok rahatsız edici. Özellikle yazılar üst üste çift görünüyor, resimlerde ise gözleriniz bozuk gibi his veriyor. Sürekli bakınca gözlerde bozulacakmış hissi veriyor. Benzer bir arıza lg yada başka bir tv de oldumu. Arızanın kaynağı Panel, cof, anakart yada başka bir ayar sorunu olabilir mi? Deneyim ve yorumlarını için çok teşekkürler...

E Çevrimdışı

ErkanS

Yeni Üye
2 May 2022
7
44
Bugün Adana'da bir panel tamircisine götürdüm, yanımda açtı, sırayla sağ ve sol taraflari ayırarak denedi, iki tarafta da yaptı. Muhtemelen panel içi bir sorundan kaynaklı dedi. Geçici olarak çözüm üretilir ama ne kadar düzelir ne kadar süre dayanır bilemem dedi. sağ olsun ücret de almadı, TV mi geri aldım. Arabada duruyor şu an, ne yapacağımı düşünüyorum :)

V Çevrimdışı

vedoxxx

Yeni Üye
23 Kas 2022
4
55
Bugün Adana'da bir panel tamircisine götürdüm, yanımda açtı, sırayla sağ ve sol taraflari ayırarak denedi, iki tarafta da yaptı. Muhtemelen panel içi bir sorundan kaynaklı dedi. Geçici olarak çözüm üretilir ama ne kadar düzelir ne kadar süre dayanır bilemem dedi. sağ olsun ücret de almadı, TV mi geri aldım. Arabada duruyor şu an, ne yapacağımı düşünüyorum :)
Sizinki ara ara düzeliyor mu yoksa hep arızalı mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt