LG 49LB620V açılışta kendini sıfırlaması hknd

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba dostlar,
Televizyon arıza sebebi ile geldi, arıza ledbarlardan çıkt, ledbar gurubu değiştirdim, bu arda vestelin gözünü seveyim büyük imtahan verdim sökerken toplarken, biraz zahmetliydi, velhasım kelam televizyonda şu şekil sorun var, her açıldığında yüklemiş olduğum kanallar siliniyor, ilk kuruluma geçiyor, konu hakkında bilgisi olan var mı ?
not: müşteride de aynı sorun mevcutmuş, daha yeni söylüyor :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Eeprom hatası bu, eğer yazılım ile düzelmez ise (ki zannetmiyorum) entegre değişikliği gerekecektir :ok
evet hocam aynı düşüncedeyim, 8 kanal yükelyişimin ardında, yazılım vs derken tüketici ile görüştüm hdmi uydu alıcısı var onu kullanacakmış :)
işin ilginici kurulumda tp ekleyip artmıyorum açıldıktan sonra o tp üzerinden manul arayınca ilk kapatıp açmada değil 2.sinde sıfırlıyor, bi manuel anama bir otomatik arama derken hayırlısı ile sonucu tatlıya bağladık:mutlubaşta müşteri söyleseydi ona göre işlem yapardık ama ledler geldi değiştirdim ardından açılınca kanalları kurdum müşteriyi aradım hazır dedim, ardından demez mi fişi çıkarınca ilk kurulama geçiyor. Dedim hayırlı işler :):haha1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
evet hocam aynı düşüncedeyim, 8 kanal yükelyişimin ardında, yazılım vs derken tüketici ile görüştüm hdmi uydu alıcısı var onu kullanacakmış :)
işin ilginici kurulumda tp ekleyip artmıyorum açıldıktan sonra o tp üzerinden manul arayınca ilk kapatıp açmada değil 2.sinde sıfırlıyor, bi manuel anama bir otomatik arama derken hayırlısı ile sonucu tatlıya bağladık:mutlubaşta müşteri söyleseydi ona göre işlem yapardık ama ledler geldi değiştirdim ardından açılınca kanalları kurdum müşteriyi aradım hazır dedim, ardından demez mi fişi çıkarınca ilk kurulama geçiyor. Dedim hayırlı işler :):haha1

Spesifik Durum :kiskis

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Benim çalıştığım iş yerindeki 32 inch LA 620S gün içinde kafasına göre kapanıp açılıyor,bazen seriye bağlıyor yarım saat düzelmiyor,geçen gün sinirlenip bitane çaktım düzeldi :) (eski telefon kulübeleri misali) 1-2 gün hiç yapmadı şimdi yine ara ara yapıyor bende yine bitane patlatıyorum bi süre yapmıyor meğerse dayak istiyormuş (Kemal Sunal - Şark Bülbülü).Şaka bi yana bunun çözümü nedir acaba?

M Çevrimdışı

mavi60 

Yeni Üye
22 Ara 2018
17
46
Merhaba konuyu hortlatmış olabilirim kusura bakmayın. Aynı tvden 49lb620v lg fiş ten çekip takıldığı zaman sıfırlanıyor bi çözüm yolu sunarmısınız

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt