LG 47 inç LB652V smart tv led bar arızası

E Çevrimdışı

ersan

Yeni Üye
9 Tem 2019
2
63
2015 yılında almış olduğum LG 47 LB652V televizyonum seyrederken aniden ekran gitti ve kısa aralıklarla birkaç saliselik görüntü gelip gitmeye yani ekran titremeye başladı. Yetkili servisten telefonla led barların(orijinal) değişimi için 600 TL rakam aldım. Çünkü televizyonu bizzat başka bir tamirciye götürerek arızanın led barlarda olduğu bilgisini almıştım. Ama tamirci bana 450 TL malzeme 250 TL işçilik toplam 750 TL demiş ve en son 650 ye olur demişti. Ben de düşüneceğim deyip tv'yi eve getirdim. Güvendiğim bir tamircidir kendisi ama aliekspres'te 150 TL çeşitli sitelerde 250 TL ye gördüğüm malzemeden söz ettiğimde onlar çin malı ben şahsen takmam, ama sen getirir tak dersen takarım garanti veremem, takacağım orijinal parçaya 6 ay malzeme 1 yıl işçilik garantisi veririm dedi. İnternet sitelerinde üretimi devam etmeyen bu ürünün orijinal led barını göremedim. Tamircinin nereden temin edeceği konusunda kafamda soru işaretleri var. Ben de şimdi aliekspresten çin malı led barları 150 liraya alıp kendim takmayı düşünüyorum. Ne dersiniz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Elinizden geliyorsa yapılır ama garanti veren bir yer varken bu riske girmeniz sıkıntı. Piyasada bir çok LED bar var merdiven altı üretimde var fabrika üretimide var. Ledin altındaki soğutucu şerit bile kalite kalite değişir. Alacağın çin malı bile iş görür ama profesyonel destek almak mantıklıdır. Sonuçta bu bir LED her an bozulabilir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Elinden geliyorsa neden olmasın :)
Ama tvyi açmışken besleme kartına kondansatörlere yandan da bak,üstten şişen varmı diye,benim köyde komşumun başına gelmişti,tamirci çok ücret isteyince kalsın demiş,bende köye gittiğimde bana söyledi,açtım baktım tvye, görüntü var-yok arası ve titrek ,üstten ve yandan baktığımda 47mf/200v kondansatörün şiş olduğunu gördüm,elimde vardı,değiştirdim görüntü geldi,bu yüzden dedim besleme kartına bak diye,hatta önce oraya bak :)

E Çevrimdışı

ersan

Yeni Üye
9 Tem 2019
2
63
Rakamlarda bir hata yapmışım 450+250=700 TL tamircinin istediği rakam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Elinden geliyorsa neden olmasın :)
Ama tvyi açmışken besleme kartına kondansatörlere yandan da bak,üstten şişen varmı diye,benim köyde komşumun başına gelmişti,tamirci çok ücret isteyince kalsın demiş,bende köye gittiğimde bana söyledi,açtım baktım tvye, görüntü var-yok arası ve titrek ,üstten ve yandan baktığımda 47mf/200v kondansatörün şiş olduğunu gördüm,elimde vardı,değiştirdim görüntü geldi,bu yüzden dedim besleme kartına bak diye,hatta önce oraya bak :)
Teşekkür

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt