Ledlerde Titreme Sorunu

S Çevrimdışı

Suicide

Yeni Üye
3 Ocak 2023
6
38
Merhaba herkese, Arçelik a40 lb 5333 model TV de görüntü olmadığı için ledler değişti fakat durum bu şekilde oldu. Ledlerin bağlandığı metal kasa içinde bulunan tahminimce LED sürücü devrede bazı komponentlerden sararıp kararanlar vardı. Acaba sorun bu kartta olabilir mi, aynı zamanda ledlerin titreşime senkron şekilde bir tıkırtı sesi de geliyor TV nin ilk güç girişinin olduğu karttan.
Bahsettiğim görüntü;

S Çevrimdışı

Suicide

Yeni Üye
3 Ocak 2023
6
38
Merhaba, bilgi amaçlı soruyorum ledlerin değişimini kim yaptı.
TV bir arkadaşın, 5 sene önce bir ustaya değişmiş ilk kez, 1 sene kadar sonra tekrar bozulunca benden rica etti ve 4 sene önce birde ben değiştirmiştim. Bu sürede tekrar bozulmuş ve 1600 TL istemişler, ledler 400tl olunca yine rica minnet kıramadım ben değiştirdim. homojenlikte sorun olabilir onu farkedip sorduysanız, katmanları destekleyen plastik parçalar zamanla kırılmış maalesef. Yedeğini edinene kadar emaneten toplamıştım cihazı.

S Çevrimdışı

Suicide

Yeni Üye
3 Ocak 2023
6
38
Ledleri süren kart arızalı gibi duruyor.
By_Trol By_Trol çevrimiçi olduğunda daha kesin bilgi verir.
Teşekkür ederim, yarın kartında detaylı fotoğraflarını ekleyebilirim. Dediğim gibi söker sökmez görsel bir gariplik hissetmiştim kartta ama haybeye deneme yanılma yapmaktansa deneyimli birilerine danışma ihtiyacı hissettim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Küçük bir ekleme, led bar arızalarında çoğunlukla değişim (yetkili servis bünyesinde) powerboard dediğimiz bahsettiğiniz güç kartı ile birlikte yapılır.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,623
Teşekkür ederim, yarın kartında detaylı fotoğraflarını ekleyebilirim. Dediğim gibi söker sökmez görsel bir gariplik hissetmiştim kartta ama haybeye deneme yanılma yapmaktansa deneyimli birilerine danışma ihtiyacı hissettim.
Besleme kartında led çıkış voltajında oynama vardır. Özellikle kondansatörler kontrol edilmelidir.

Geri
Üst Alt