Led tv piksel hatası

R Çevrimdışı

ramaxforever

Yeni Üye
10 Mar 2018
36
Yaklaşık 6 gün önce aldığım regal 50r5020u tvye bugün beyaz ekranda baktığımda dikkatlice yaklaşık 4-5 tane renkli piksel hatası olduğunu gördüm. Bu benim tabi göre bildiklerim. Üründen cayma hakkını mı kullansam yada ürünü değiştirtsem mi bilemedim. Bu piksel hatası her tvde oluyor mu yada kedi sağlam modeller hangileri bilen birileri varsa sevinirim. Olmadı regalin bir üst modeli ile de değişim yapabilirim. Sağlam hatasız panelleri varsa. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,371
bu pixeller canlı yoksa ölümü!

canlı:sabit renkte sürekli aktif yani sönmeyen başka renge dönmeyen örneğin kırmızı/yeşil/mavi renkten birisnde
sabit kalır

ölü:hiç bir rengi üretmeyen pixel

aslında her ikisi de bir hatalı durumdur,ancak üreticiler bunların konumları ve sayılarına göre işlem yaparlar ve talebinizi
red ederler veya kabul ederler! bence işleme başlayın bakalım ne cevap verecekler ona göre görüş bildiririz,malum bunlar
için direk şudur şöyledir v.s diyemiyoruz çünkü fix bir kuralı da yoktur!

R Çevrimdışı

ramaxforever

Yeni Üye
10 Mar 2018
36
regalde 4 tane canlı var. renkli olanından. finlux tvye baktım 1tane siyah noktacık ile bir ufak alanı kaplayan siyahımsı alan var. finlux için ayrı arıza kaydı yaptırmam gerektiği ve bu siyah noktaların panel takılırken ekrana yapışan toz zerrecikleri olduğu ve de bunun panel temizliği yapılarak halledilebildiğini söylediler. ne kadar doğrudur bilemiyorum. ama regaldekiler baya canlı idi ürünü alalı 7 gün olduğu için değişim talep ettim ürün değiştirilmez isecayma hakkımı kullanacağımı söyledim ve de öyle yapacağım

Geri
Üst Alt