Led Bar Konusunda Neden Bu kadar Tepkiliyim?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Belki şu sebepten olabilir.

Binlerce lira para vererek satın aldığınız televizyonunuzun bu hale getirilmesini istermisiniz?
Televizyon LG - Modeli 47LB652
Merak etmeyin bu sefer LG Yetkili servisi değil, kayıtsız, dükkansız, belgesiz, Vergi ödemeyen bir genç elektronikçi işi bu.
Fethiye bölgesinde yaşayan, evinden iş yapan bir elektronikçi. İsim verecek kadar ileri gitmiyorum ancak şu işlem için iki kere 200tl de para alınmış bu televizyondan.
Yıllardır her türlü sosyal mecrada dile getiriyorum, Eş dost akraba ile bu işler olmaz. İşi ya kendiniz yapın, ya da ehline verin bilenler yapsın.

Bu işi yapan, bu tv nin sahibinin teyzesinin oğluymuş.

Bu adı tamirci olan kişiyi tv sahibi yanımdan aradığında aralarında şöyle bir konuşma geçti

Xxxx kardeşim ben şimdi panel onarım merkezindeyim, bizim bu tv nin hali ne böyle?
Aaabi ne olmuş ki tv ye?

Xxxx bizim reflektörü kesmişsin?
Aaabi onlar zaten önemsiz, işe yaramıyorlar

Xxxx bizim tutucu kuleleri kırmışsın (5 Adet tutucu kule yerinde yok, 6 adet de kırık)
Aaabi onlar olmasa da o plastik levhalar duruyor zaten (Plastik levha dediği polarizer katmanlar)

Xxxx bizim tv nin soketlerini kopartmışsın (Soketleri nasıl çıkartacağını anlayamayınca kabloya asılıp 2 tanesini dibinden kopartmış)
Aaabi yeni taktığım ledler soketsiz modeldir o yüzden lehim yapmışımdır (Led barların bir tanesi bile değişmemiş, chiplere müdahale edilip japon ile yapıştırılmış)

Xxx bizim tv yi yaptığında ekrana çıkan çizgiler için zamanla geçer demiştin, cofu yırtmışsın
Aaaabi genelde hep öyle oluyor ama zamanla geçiyor onlar.

Xxxx bu tv nin çok masrafı var biz bu masrafı bölüşelim böyle olmaz.
Aaaabi hiç bir masrafı yok o tv nin, Sen o adam o tv ye zarar vermeden onu toplat, getir ben hepsini hallederim aaabi.

Xxxx nesini toplatayım abicim televizyonun hali ortada daha ne zarar verilebilir bu televizyona
Ben böyle şeylerle uğraşamam

dıt dıt dıt dıııııtttt, dıt dıt dıt dııııııtttt..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunu yapan elektronikçinin e si bile olamaz. Kasap

Deşifre edince de meslek düşmanı olan, Mesleğe ihanet eden ben oluyorum.
Bu kişilikler ile meslektaş olacağıma ben mesleği bırakırım yine de bunları deşifre etmekten vazgeçmem.

Yazıklar olsun yahu o pişkin pişkin konuşması aklıma geldikçe sinir oluyorum.

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
abi malesef her sektörde var bu durumlar
hobi olarak 2000 lere kadar elektronikle faal uğraştım elimde ekipman yoksa cihazlara elimi sürmedim,

akabinde motosiklet hobim ağır bastı hobiler o yöne kaydı motorla uğraşıyorum misal lokma yoksa o gün o işi yapmadım niye ertesi gün bir usta eline alınca kulaklarımız çınlamasın.

şimdi bakıyorum adamların atölyesinde takım taklavat yok motor indiriyor. servis kılavuzunda böyle yazıyor diyorum yok öyle olmaz diyor. servis kitabı okuyan usta bile yok denecek kadar az
güler misin ağlar mısın sonra malını emanet et tamirat tadilat bekle.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
abi malesef her sektörde var bu durumlar
hobi olarak 2000 lere kadar elektronikle faal uğraştım elimde ekipman yoksa cihazlara elimi sürmedim,

akabinde motosiklet hobim ağır bastı hobiler o yöne kaydı motorla uğraşıyorum misal lokma yoksa o gün o işi yapmadım niye ertesi gün bir usta eline alınca kulaklarımız çınlamasın.

şimdi bakıyorum adamların atölyesinde takım taklavat yok motor indiriyor. servis kılavuzunda böyle yazıyor diyorum yok öyle olmaz diyor. servis kitabı okuyan usta bile yok denecek kadar az
güler misin ağlar mısın sonra malını emanet et tamirat tadilat bekle.
İşte o nedenle herkes artık belli oranda teknik bilgiye sahip olmak zorunda. Eli yatkın olmasa, kendisi yapamasa dahi, işi bildiğini karşısındaki ustaya kibar bir dil ile belli ederse sonuç daha farklı olur.

Daha acı olanı ise bu tv nin sahibinin durumu kabullenmiş olmasıydı ne yazık ki.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Büyükleri hiçmi öğretmemiş BİLMEDİĞİN İŞLERE BOYUNDAN BÜYÜK İŞLERE KALKIŞMA DİYE.:ara

Sonuç Olarak XXX dıtt yazan yerler Ana avrat sülalecek küfürle sonuçlanmıştır kesin :hihi:hihi:hihi:hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tabi bu işin muhtemelen dayağıda olur İnsan kazığı en yakınındakilerden yer.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri