Led bar değişimi kötü işçilik uygun olmayan led bar

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,568
Ses var görüntü yok nedeni ile bu gün atölyeye aldığımız tv nin durumu içler acısı uygun olmayan led bar takılmış reflektör kesilmiş grubun birinde arızalı olan ledin bulunduğu konuma lehim dolgu yapılmış. Uygun olmayan led takılırken bant ve hızlı yapıştırıcı kullanılmış. Tüketicinin anlattığına göre 20 Gün parça gelecek diye bekletilmiş bir hafta çalışan tv bu gün orjinal parça takılarak aynı gün içerisinde tüketiciye teslim edildi. Tüketici bir önceki onarımı yapan kişiden ödediği ücreti geri almaya çalışıyor. Resimleri sizler ile paylaşmak istedim.

101f26078436c0e03.jpg

2fcb713b028775d5c.jpg

33edefd682617457f.jpg

4b4123f3d4cdd4621.jpg

54365b558caa4c8c6.jpg

6886109abc73dcb13.jpg

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Eline sağlık Ustacım, kötü ustayı ifşa etmeden bu işler düzelmez, hiç ekmek parası demeyelim sizinki taş parası mı, artık hakkıyla işini yapan kazansın, müşterinizden ricamdır ifşa etmesi. Değerli adminlerim Sota Sota ve A Adem Helvacı sizden de ricam tepede sabit kalacak bir ifşa başlığı açmayı tartışmaya açmak, ustanın iyisini bulmak için çürükleri ayıklamakla başlamak lazım. ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,568
Eline sağlık Ustacım, kötü ustayı ifşa etmeden bu işler düzelmez, hiç ekmek parası demeyelim sizinki taş parası mı, artık hakkıyla işini yapan kazansın, müşterinizden ricamdır ifşa etmesi. Değerli adminlerim Sota Sota ve A Adem Helvacı sizden de ricam tepede sabit kalacak bir ifşa başlığı açmayı tartışmaya açmak, ustanın iyisini bulmak için çürükleri ayıklamakla başlamak lazım. ?

İşin en kötü yanı tamir eden (etmeye çalışan) meslektaşım ile tv nin sahibi birinci dereceden akraba

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Elinize sağlık iyiki sizin gibi işini hakkıyla yapan insanlar hala bulunmakta

Diğer bir konuda anlamıyorum o ledlere ulaşmak için belki 2 3 saat işçilik harcıyor paneli kırmamak için ter atıyor ama işin en kolay kısmını böyle yalan yanlış yapıp kapatıyorlar ayıp yazık günah kul hakkına girer bu yaptıkları

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Elinize sağlık iyiki sizin gibi işini hakkıyla yapan insanlar hala bulunmakta

Diğer bir konuda anlamıyorum o ledlere ulaşmak için belki 2 3 saat işçilik harcıyor paneli kırmamak için ter atıyor ama işin en kolay kısmını böyle yalan yanlış yapıp kapatıyorlar ayıp yazık günah kul hakkına girer bu yaptıkları

Havadan kapılan 200-300-50tl ler tatlı geliyor o yüzden kırk takla atıyorlar bu işler için ne yazık ki.
İfşa başlığı ve hele ki bunun bir vatandaş tarafından teklif olarak sunulması ise ayrı bir anlam içeriyor benim için.

Ustacım ellerine sağlık.

Benim yayınladığım reflektröün makasla kesilme videosundaki tv nin sahibi ile TV yi o hale getiren de akraba çıktı :)))

(Karısının Teyzesinin Oğlu imiş)

Ben de X markasının yetkili servisi tarafından ledleri değişip, 3-5 ay sonra garantisi bitince yeniden bozulan tv yi söktüm dün.

6 lı takımın sadece arıza yağan sağdaki ikisini değiştirip diğerlerini bırakmışlar.

Vatandaşın tv nin garantisi bitip yeniden bozulunca ücret ödemek zorunda kaldı. Halbuki zamanında takım değiştirseler o tv 2- 2,5 sene daha gayet sorunsuz çalışırdı vatandaşın da cebinden para çıkmazdı yazık.

Yeni taktıkları dahil tümünü söküp takım halde değiştirip teste aldım şu an çalışıyor yarın gelip teslim alacaklar.

Bu gün bölgemden bir usta aradı, MB140 ile ilgili bir sorun yaşamış destek istedi.

Dedim ki ''hayhay, Hemen şimdi adresine giriyorsun, kimseye kimlik, vergi lehhası, ikametgah senedi, kartvizit vs göstermek zorunda kalmadan HALKA AÇIK mecrada bizim yayınladığımız kurtarma yazılımını indiriyorsun ve senin işin çözülüyor. ''

''Adem abi yaaaaa, burada atıversen'' dese de ''Hayır'' dedim. 20 dakika sonra bir mesaj geldi ''Adem abi ellerine sağlık tv tamamdır'' Emeği geçenlerin, By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOWEST F fikoloji Sota Sota teraspy teraspy ve daha nice ustalarımızın ellerine sağlık

Bunu neden yaptım biliyormusunuz? Ustaları da buna alıştıracağız, tavsiyeforumu ailesi olarak BULAŞICI BİR İYİLİK olacağız hepimiz. İşini iyi yapan, bizim gibi düşünen ustaları da bi rşekilde bu mecrada ama GİZLİ SAKLI OLMADAN toplayacağız. Bana göre burada son kullanıcıya da iş düşüyor. Son kullanıcı sorgulamalı artık 'Usta nereye üyesin?'' diye ?

İnsanlara da ustalara da, dürüst ve düzgün iş yaparak para kazanılabileceğini anlatacağız hep brilikte, özveri ile burada bu kadar emek dökmemizin en temel nedeni bu.

Biz demiyoruz ki usta para kazanmasın. Aksine, En değerlilerimiz, yıllarını bu işe vermiş ustalarımız HAKKINI alsın ama DOĞRU söylesin diye uğraşıyoruz.

Tekrar ''herkesin ellerine sağlık'' diyorum ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri