Lcd ve led televizyonlarda görüntüde siyah lekeler

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Nedim hocam hosgeldiniz uzun zamandır sizleri goremiyorduk.
Teşekkürler kardeşim nasılsınız iyi olmanızı diliyorum siteyi takip ediyorum sadece okuyorum yoksa sizler gerçekten kaliteli işler çıkartiyorsunuz elinize sağlık bende bir televizyon sıkıntısı yaşıyorum paylaşmak istedim Vestel özünde sevdiğimiz bir marka fakat yönetim değiştikçe bazen hizmet anlayışıda değişiyor geçmişte daha anlayışlı kişiler ile karşılaştık sonuç olarak böyle bir süreç yaşandı bende paylaşmak istedim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Teşekkürler kardeşim nasılsınız iyi olmanızı diliyorum siteyi takip ediyorum sadece okuyorum yoksa sizler gerçekten kaliteli işler çıkartiyorsunuz elinize sağlık bende bir televizyon sıkıntısı yaşıyorum paylaşmak istedim Vestel özünde sevdiğimiz bir marka fakat yönetim değiştikçe bazen hizmet anlayışıda değişiyor geçmişte daha anlayışlı kişiler ile karşılaştık sonuç olarak böyle bir süreç yaşandı bende paylaşmak istedim
Teşekkür ederim Deprem süreciyle sıkıntılı günler geçirsekte yavaş yavaş normalde dönmeye çalışıyoruz.

Şuan mobilim müsait olunca video izleyeceğim.

F Çevrimdışı

Floyd1907

Yeni Üye
29 Şub 2020
9
37
IMG_8454.png

Merhabalar tv Sony 65 xh9505 fotoğrafta görünen ekranın orta kısmına doğru 20-30 cm den bakınca belli olan siyahımsı lekeler var ölü piksel gibi durmuyor, arkadaşlar bir yorum yapabilir mi toz mu , ölmeye aday pikseller mi acaba

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
IMG_8454.png

Merhabalar tv Sony 65 xh9505 fotoğrafta görünen ekranın orta kısmına doğru 20-30 cm den bakınca belli olan siyahımsı lekeler var ölü piksel gibi durmuyor, arkadaşlar bir yorum yapabilir mi toz mu , ölmeye aday pikseller mi acaba
Toz olması daha büyük ihtimal. Dead ya da stuck piksel her halükarda daha belirgin oluyor.

F Çevrimdışı

Floyd1907

Yeni Üye
29 Şub 2020
9
37
Peki bu durum bir problem yaratır mı ilerisi için köşelerde değilde doğrudan ekranın ortasında olunca toz işi kafamı karıştırdı açıkcası , bu tv yi alacagım bir arkadaştan netice de hatırlı bir tutarı olarak marka medelden dolayı emin olmak için siz üstadlardan fikir almak istedim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Peki bu durum bir problem yaratır mı ilerisi için köşelerde değilde doğrudan ekranın ortasında olunca toz işi kafamı karıştırdı açıkcası , bu tv yi alacagım bir arkadaştan netice de hatırlı bir tutarı olarak marka medelden dolayı emin olmak için siz üstadlardan fikir almak istedim
Riskli olduğu için tavsiye etmiyorum ama o bölgeye hafifçe dokunarak hareket edip etmediği kontrol edilebilir. Toz panel arkasında reflektör katmanında olabilir. Temizlenmesi için sökülmesi gerekir. Bu işlemde panele zarar gelmesi yönünden riskli bir işlem. O yüzden karar sizin.

F Çevrimdışı

Floyd1907

Yeni Üye
29 Şub 2020
9
37
Riskli olduğu için tavsiye etmiyorum ama o bölgeye hafifçe dokunarak hareket edip etmediği kontrol edilebilir. Toz panel arkasında reflektör katmanında olabilir. Temizlenmesi için sökülmesi gerekir. Bu işlemde panele zarar gelmesi yönünden riskli bir işlem. O yüzden karar sizin.
Teşekkür ederim riske girmeyeyim o zaman

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Ben de bu televizyonun bir alt modeli var, 55XH9077. Şu an muadillerinin sıfır fiyatı 45-50.000 TL arasında. Ekranda bu siyah noktalar olmasa rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir model olurdu. Yaptırabileceğiniz güvenilir bir servis varsa risk alabilirsiniz, tabi önce tamir için maliyet de öğrenmeniz gerekir.

O Çevrimdışı

oGShan

Yeni Üye
11 Ocak 2024
1
34
Yeni aldığım next YE-55GFSG7 55 inc televizyonun beyaz testinde aşağıdaki görüntüde bir içinde silik şekilde çıkmış siyahlıklar var bu normalimi yoksa geri gödermem mi lazım tv yi bu konuda uzman olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Next-tv.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt