Lcd ve led televizyonlarda görüntüde siyah lekeler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
İlginiz için teşekkür ederim..
Çok fazla kalite farkı olurmu sizce..
Hocam alternatif sundum gerisi size kalmış 6 yıllık bir tv ye o para bence çok dediğim gibi servisin orjinal takacağı ne malum.Vestel arçelik hatta bazı phılıps lerin led barları fabrikalarında bulunmuyor .Led bar değişimi yapılmamaktadır yazıyor ama yan sanayi led bar bulunuyor takılıyor. Sonuç ta kul yapısı bir şekilde arıza yapacak kimse ömür boyunca garanti edemez.En basitinden sizin cihazınızdaki emmc nand flashın okuma yazma ömrü azalmış durumda bir süre sonra cihazınız logo da kalacak emmc nin ömrü izin verirse programlanabilir vermezse değişmesi gerekli .

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
23
aslında çıplak gözle bakınca daha net ve daha çok leke var. ama fotoğrafta belli olmuyor.servis ile görüşüp sonucu burada paylaşırım.
Salı günü televizyonu(Vestel 55ud8200 ) Vestel servis panel tozlanması problemi yüzünden götürdü. Bugün tv geldi. Tertemiz oldu.Siyah lekeler gitti. Garanti kapsamında ücretsiz temizlendi.

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
Resimler biraz kötü oldu ama, bu ışık sızması yada bulutlanma mıdır? Normal kullanımda rahatsız eden bir durum yok.

20211026_235157fc86e35c5a8aeece.jpg
20211026_235205165909a137246e48.jpg

M Çevrimdışı

Mesrine

Yeni Üye
22 Kas 2021
4
36
Merhaba herkese. Foruma yeni üye oldum, A Adem Helvacı Beyefendinin incelemesi üzerine Onvo OV 65500 marka model televizyonu alalı 2 gün oluyor. Onvo'yu arayarak bilgi aldım ve televizyonu kendim açtım, kurulumunu yaptım. İlk gün fark etmedim ama bugün fark ettiğim garip bir sorunu (sorun mu onu da bilmiyorum) sizlerle paylaşmak ve fikrinizi almak istiyorum zira ürünü GG adlı siteden satın aldım ve yarın onaylamak için son günüm. Sorun şu, ekranın kenarlarındaki sınır çizgisi üstte, sağda ve solda nizami ancak alt kısımda bazı sıkıntılar var. Alt kısmın ortasından biraz sağa doğru olan kısımda küçük bir kareye benzer bir taşma var ekranın üstüne doğru. Bu alan ölü piksel midir, nedir anlayamadım. Yakından ve yukarıdan bakınca sanki orada bir parça kalmış gibi de görünüyor. Yine alt kısmın en sol köşesinde bu kez daha uzun (takriben 8-10 cm) kadar ek bir parça var gibi ve bu parça diğer kalan alt kısımla nizami durmuyor, hafif bombe yapmış gibi yine yukarıya doğru. O kısımda bir ışık sızması da var yukarıdan bakınca açık şekilde görünen.

Şimdi bu bahsettiğim durumların hiçbiri normal izleme mesafesinde rahatsız etmiyor beni. Sadece artık bildiğim için alt kısmın ortadan biraz sağa doğru olan konumundaki kareye benzer çıkıntıyı fark ediyorum o noktaya baktıkça. Bu mevcut olan durumlar bir arıza mıdır? İleriye dönük olumsuz etkiler oluşturur mu? Servis mi çağırmalıyım, ürünü iade mi etmeliyim yoksa bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim? Ölü piksel testi gibi testleri yaptığımda gözle görünür bir olumsuzluk hissetmedim ama bu noktaları atlamışım demek ki, ancak bugün farkına vardım.

Kargodan gelen kutuda majör bir olumsuzluk yoktu ezilme vb. gibi ancak kutunun alt kısmı ön taraftan kapalı değildi. Yani nasıl anlatsam, her yanı kapalı ama alt ön kısım tek çizgi şeklinde kutuya bütünleşmiş halde değildi. Fikirlerinize ihtiyacım var. Genel deneyim itibariyle memnun kaldım şu an için televizyondan ancak arızalı bir ürüne bir dünya para vermiş olmak da istemem. Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

1-Buyuk.jpg
2-Buyuk.jpg
3-Buyuk.jpg
4-Buyuk.jpg
5-Buyuk.jpg
6-Buyuk.jpg
7-Buyuk.jpg
8-Buyuk.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri