Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntü , ses , sinyal sorunları ve çözümleri

W Çevrimdışı

Wolf16

Aktif Üye
4 Nis 2020
62
36
Slm arkadaşlar.
Tv nin led ler değişti görüntü geldi fakat sinyal bir geliyor bir gidiyor nasıl bir iştir añlamis değilim.harici uydu taktım sıkıntısız gösteriyor.
Sorun nedir acaba
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

W Wolf16, F fikoloji

W Çevrimdışı

Wolf16

Aktif Üye
4 Nis 2020
62
36
Bi kontrol edeyim
Kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok.Baska neden kaynaklı olabilir

Ilk kurulum yapıyorum trt ler harici geliyor çoğu kanal.sonra bakıyorum ki trt ler gelmiş diğerleri gitmiş anlamış değilim

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok.Baska neden kaynaklı olabilir

Ilk kurulum yapıyorum trt ler harici geliyor çoğu kanal.sonra bakıyorum ki trt ler gelmiş diğerleri gitmiş anlamış değilim
carbon olan yazılımı bi denermisin

R Çevrimdışı

ramayana

Yeni Üye
27 Ocak 2020
4
51
merhabalar, samsung F7000 serisi 46 inç tv imde bir süredir, bazen kumanda kontrolüne izin vermiyor, yayın normal devam ediyor ses ve görüntü fakat, ses ve kanal değiştirme kapatma bütün tuşlar çalışmıyor sonra kendinden tv kapanıp açılıyor yada fişi çekip tekrar takarak açılıyor. kumanda aktifleşiyor, son zamanlarda bu oran arttı. görüntü ve seste sorun yok sadece kumandayla bağı donuyor, o sırada kanal yazısı veya ses değeri takılı kalıyor. sorunu nasıl çözebilirim. teşekkürler. samsung 46F7000 serisinin anakart numarasını nasıl öğrenebilirim ve bulabilirim. ( anakart çipset arızası olabilir mi? )

S Çevrimdışı

semih203

Yeni Üye
10 Eyl 2020
13
31
A101 den aldığın 49 inç Vestel üretimli Hi Level 49UHL650 TV yi server ücreti fazla gelmesinden dolayı sorunsuz kendim kurulumunu yaptım. Fakat şuan panel içerisinde tozlanma olduğunu düşündüğüm sorun mevcut oldu. Servis bu soruna garanti kapsamında bakar mı? Bakmak ise bu tozlanmanın onarım bedeli ne kadar tutar acaba ? Teşekkürler.

WhatsApp-Image-2021-01-12-at-18.54.25.jpg

WhatsApp-Image-2021-01-12-at-18.54.27.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
A101 den aldığın 49 inç Vestel üretimli Hi Level 49UHL650 TV yi server ücreti fazla gelmesinden dolayı sorunsuz kendim kurulumunu yaptım. Fakat şuan panel içerisinde tozlanma olduğunu düşündüğüm sorun mevcut oldu. Servis bu soruna garanti kapsamında bakar mı? Bakmak ise bu tozlanmanın onarım bedeli ne kadar tutar acaba ? Teşekkürler.

WhatsApp-Image-2021-01-12-at-18.54.25.jpg

WhatsApp-Image-2021-01-12-at-18.54.27.jpg
Vestel üretimi olduğu kesin ise garanti dahilinde temizliyorlar.

S Çevrimdışı

semih203

Yeni Üye
10 Eyl 2020
13
31
Elinizde fatura varsa bakmak zorundalar. Yan çizerlerse vestel mh yi arayın.
İlk müşteri hizmetleri yan çizdi biraz kurulum sağlamadıysa servis fln diye bununla anlaşılmaz deyip kapayıp yenisi aradım ona durumu anlattım elimde garanti belgesi faturası her şeyi var. Fiziksel olarak kırık vs yok sadece muhtemel tozdan dolayı gölgelenme var dedim. Tamam dedi kayıt oluşturdu. Faturayı ibraz ederler arkadaşlar bakarlar dedi.

Vestel üretimi olduğu kesin ise garanti dahilinde temizliyorlar.
Vestel üretimli MB130 anakart samsung VA panel.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Merhaba regal marka 40 inch 4k tv ekranımızın ortasında bir kalın vav şeklinde bir iz var. Kahve kırmızı arası tonlarda belli oluyor. Köşelerde de sıkıntı var ama izlerken o belli olmuyor.
Bu ortadaki şey sinir bozuyor, acaba nedendir? Tv mizin çöp olma zamanı mı geliyor ?
Tamiri oluyorsa takribi ne sıkışmıştır acaba

IMG_20210125_232136.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhaba regal marka 40 inch 4k tv ekranımızın ortasında bir kalın vav şeklinde bir iz var. Kahve kırmızı arası tonlarda belli oluyor. Köşelerde de sıkıntı var ama izlerken o belli olmuyor.
Bu ortadaki şey sinir bozuyor, acaba nedendir? Tv mizin çöp olma zamanı mı geliyor ?
Tamiri oluyorsa takribi ne sıkışmıştır acaba

IMG_20210125_232136.jpg
Panel içi polarizer kirlenmesi oluşmuş temizlenir ve sorun kalmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt