Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntü , ses , sinyal sorunları ve çözümleri

Y Çevrimdışı

yusuf8812

Yeni Üye
2 Şub 2024
2
35
merhaba, vestel 42pf8175 tv de çalıştıktan yaklaşık 15dk kadar sonra sağ alt köşe yoğunluklu olmakla birlikte ekranda kararma oluyor, tv ye aç kapa yapınca sorun düzeliyor ama arızanın tekrarlama süresi bu sefer 1-2dk ya düşüyor. led barları değiştirmeyi düşünüyorum ama led arızası olsa sorun daimi olmaz mı? daha önce benzer sorunla karşılaşan ustalarımız var mı?

Ekleme: Sorun hafif sıvı teması sonrası oluştu.

113A621C-7978-418E-83DC-ED586E3C2C36.jpg
367CCFAA-BC16-4682-B034-7FBC728A17C6.jpg

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yusuf8812

Yeni Üye
2 Şub 2024
2
35
led barı değiştirince sorun düzeldi, aynı model tv de benzer sorunla karşılaşan olursa , youtube daki çoğu led bar değişim videolarının aksine tv nin sağ köşesinde dikey konumlu tek bir led bar var sadece onu değiştiriyoruz, Merter Elektronik Merter Elektronik ten satın aldım birebir uyumlu yalnız orjinalinde çift taraflı bant yok, soğutucu gövdeye direk vidalanıyor, led barın boardı ince olduğu için sökmekle uğraşmadım kırılabilir diye, o çift taraflı bantı koymasalar daha iyi olur, ısı paylaşımını azaltıyor, işlemi yapmadan önce de bol miktarda A Adem Helvacı videosu izledim, kendisine teşekkür edeyim burdan da değerli paylaşımları için.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
led barı değiştirince sorun düzeldi, aynı model tv de benzer sorunla karşılaşan olursa , youtube daki çoğu led bar değişim videolarının aksine tv nin sağ köşesinde dikey konumlu tek bir led bar var sadece onu değiştiriyoruz, Merter Elektronik Merter Elektronik ten satın aldım birebir uyumlu yalnız orjinalinde çift taraflı bant yok, soğutucu gövdeye direk vidalanıyor, led barın boardı ince olduğu için sökmekle uğraşmadım kırılabilir diye, o çift taraflı bantı koymasalar daha iyi olur, ısı paylaşımını azaltıyor, işlemi yapmadan önce de bol miktarda A Adem Helvacı videosu izledim, kendisine teşekkür edeyim burdan da değerli paylaşımları için.
elinize koluna sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri