A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hiç Uğramadığım mekânlar buralar, alışveriş yerlerimizi de ziyaret edeyim işim düşmüşken.

Gönen de Ünv Öğrencisi sevgili oğlum, ''Babacım senin pek işin yok, ben laptopu parçaladım, al oyalan'' demiş ve kargolamış sağ olsun :kiskis

Alt kasa vs değiştireceğim ama harddisk de uçmuş, şu meşhur 9-10-11 kasım indirimlerinden laptop için 320gb bir hdd çıkar mı sizce?

Umut Barış Umut Barış :kas

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İndirim olabilir ama almışken SSD al derim abi, bütçe sorunu varsa;

(Sanırım BX500'ün bazı üretimlerinde ısınma sonucu yavaşlama sorunu oluyormuş, sensör arızası galiba, denk gelirsen değişim istersin abi haberin olsun.)

Bütçe sorun değil dersen;

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Kullanici kisi Üniversite ögrencisi icin oldugu icin 320 gb yetersiz olacaktir büyük ihtimalle, en az 500 gb tercih etmenizi öneririm .Ayrica SSD Harddisklerin bircok avantaji olmasina ragmen bir ögrenci kullanimina formatlama veya silme isleminin fazla olabilme ihtimali nedeniyle uygun olmayabilir.Geleneksel sabit disklerin aksine, performanslarını kaybetmeden SSD'lerin üzerine süresiz olarak silinp tekrar yazılamaz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kullanici kisi Üniversite ögrencisi icin oldugu icin 320 gb yetersiz olacaktir büyük ihtimalle, en az 500 gb tercih etmenizi öneririm .Ayrica SSD Harddisklerin bircok avantaji olmasina ragmen bir ögrenci kullanimina formatlama veya silme isleminin fazla olabilme ihtimali nedeniyle uygun olmayabilir.Geleneksel sabit disklerin aksine, performanslarını kaybetmeden SSD'lerin üzerine süresiz olarak silinp tekrar yazılamaz.

SSD'ler de öyle hemen yazma işlemi ile ölmüyor. Harddisk bir sarsıntı veya ani güç kesintisinde gidebiliyor.
Alınan SSD ucuz etin yahnisi bir ürün değilse, aşırı düzeyde de yazma silme işlemi yapılmıyorsa, fazlasıyla gidecektir diye düşünüyorum.

Bir SSD'yi ciddi anlamda tüketebilmek için ciddi anlamda vakit ayırıp yazma işlemi yapmak lazım.
Çoğu kullanıcın da böyle bir deneye girişeceğini sanmıyorum.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Ben bu ihtimalin kullaniciya bagli oldugunu , böyle bir ihtimalin olabilecegini paylastim zaten.Fiyat tarafina ise hic deginmedim..Siz büyük ihtimalle bunu dikkate alarak 250 gb SSD önermissiniz.250 gb nin 100 ünü isletim sistemi icin ayirdiginizda geriye 150 gb depolama alani kaliyor kullanici kisiye .Bu da kullanici ihtiyacina göre karar verilecek bir alan,büyük ihtimalle yetersiz olacaktir,ama ek depolama aparatlari ile ihtiyac karsilanabilir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben bu ihtimalin kullaniciya bagli oldugunu , böyle bir ihtimalin olabilecegini paylastim zaten.Fiyat tarafina ise hic deginmedim..Siz büyük ihtimalle bunu dikkate alarak 250 gb SSD önermissiniz.250 gb nin 100 ünü isletim sistemi icin ayirdiginizda geriye 150 gb depolama alani kaliyor kullanici kisiye .Bu da kullanici ihtiyacina göre karar verilecek bir alan,büyük ihtimalle yetersiz olacaktir,ama ek depolama aparatlari ile ihtiyac karsilanabilir

Adem abi 250 GB'ın 100 GB'ını yazılımla doldurmayacaktır diye düşündüm. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tamam yaaa ne kızıyorsunuz, SSD diyorsanız ssd alırız da, Laptop CASPER üretimi VESTEL olunca değer mi değmez mi düşündüm bir an.

Zaten kronik ses sorunu olan anakartlı modeller var ya hani o laptoplardan bu, Grafik tasarım okuduğu için Profesyonel çalışmalarına yönelik bir HP yolladım zaten kendisine, bununla akşam yurtta youtube vs idare etsin diye çalışır hale getirmek istedim. O nedenle ssd ve yüksek gb yerine üstünden çıkan ne ise onu takayım diye düşünmüştüm ama sizlerin tavsiyesi benim için kıymetli, tecrübelerinize inancım sonsuz :ok

Umut Barış Umut Barış 200tl olan işimi görür bence :ok

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Samsung evo 850 ve 860 serisi gerçekten uzun ömürlü ssdler yıllarca büyük boyutlarda yazma işlemi yaptım disk sağlığı hala çok iyi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tamam yaaa ne kızıyorsunuz, SSD diyorsanız ssd alırız da, Laptop CASPER üretimi VESTEL olunca değer mi değmez mi düşündüm bir an.

Zaten kronik ses sorunu olan anakartlı modeller var ya hani o laptoplardan bu, Grafik tasarım okuduğu için Profesyonel çalışmalarına yönelik bir HP yolladım zaten kendisine, bununla akşam yurtta youtube vs idare etsin diye çalışır hale getirmek istedim. O nedenle ssd ve yüksek gb yerine üstünden çıkan ne ise onu takayım diye düşünmüştüm ama sizlerin tavsiyesi benim için kıymetli, tecrübelerinize inancım sonsuz :ok

Umut Barış Umut Barış 200tl olan işimi görür bence :ok
O zaman yapıştır gelsin abi. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt