KVK'ya cihaz gönderdim

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Evet bir kaç gün önce Sony xa1 ultra cihazımı kapattım. Tekrar açtım fakat telefon açılmıyor yani açılış ekranı geliyor tekrar kapanmadan yeniden başlıyor. Yani sürekli durum bu şekilde....

Yetkili profesyonel olsun diye KVK yetkili servise gönderdim. Cihazın garanti süresi dolmuştu. Bu yüzden bana 985 TL fiyat çıkardılar. Sorun anakart arızası.. Tabiki kabul etmedim.

Bana yazılımsal bir sorun gibime geliyor. Anakart olduğunu sanmıyorum. Acaba servis düzkontak anakart teşhisi koymuş olabilir mi?

Birde telefon geldiğinde (yarın) Sony sitesinde kendi programı var. Yazılım onar diye bir onu deneyeceğim bakalım...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yazılımı onarı bir deneyin bakalım.
Güç tuşu içeri göçmüş olmasın ya da içerideki buton kirlenmiş veya arızalanmış olmasın?
Sürekli basılı tutunca zorla yeniden başlatma yapıyor güç tuşu benim bildiğim.
Olmadı cihazınıza uygun bir ROM vs. bulup onu atmayı denersiniz.
Peki araştırdınız mı, bu cihazlarda sonradan ortaya çıkan böyle bir sorun mevcut mu? :alala

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36

Sayfasında yapılabilecekler sıralanmış, sanırım siz en alt paragraftaki program üzerinden onarım yapacaksınız belirttiğiniz üzere...

KVK servis benim garantili HTC 10 telefonumu pert etmiş bir firmadır, 4. arızada THH ine başvurmuştum artık..

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Gecmis olsun buna benzer HTC telefonumda durduk yere reset atip HTC yazisinda kalmisti ne kapanip ne aciliyordu kvk yazilimla cozmustu sans isi bu isler sahsen ucretli yaptircak olsam Gsm iletişim var garantili yapiyorlar fiyatlarida makul

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yazılımı onarı bir deneyin bakalım.
Güç tuşu içeri göçmüş olmasın ya da içerideki buton kirlenmiş veya arızalanmış olmasın?
Sürekli basılı tutunca zorla yeniden başlatma yapıyor güç tuşu benim bildiğim.
Olmadı cihazınıza uygun bir ROM vs. bulup onu atmayı denersiniz.
Peki araştırdınız mı, bu cihazlarda sonradan ortaya çıkan böyle bir sorun mevcut mu? :alala
Tuşda herhangi bir sorun yok.. Bu cihazlarda değilde bazı cihazlarda olabiliyor. Sonylerin diğer telefonlar gibi üç tuş kombinasyonu ile twrpye girilmiyor. Yarın büyük ihtimal cihaz gelecek. Yazılım onları bir deneyebilsem bakalım.....
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Gecmis olsun buna benzer HTC telefonumda durduk yere reset atip HTC yazisinda kalmisti ne kapanip ne aciliyordu kvk yazilimla cozmustu sans isi bu isler sahsen ucretli yaptircak olsam Gsm iletişim var garantili yapiyorlar fiyatlarida makul
Bende yazılım diye düşünüyordum ama kvk anakart dedi. GSM iletişimi de aricam ?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Sırayla gidelim,

- sürekli orjinal kablo ve adaptörü ile mi şarj ettiniz ?
- uygulamalarda, dondu, kapattı şeklinde ters durumlarla karşılaştınız mı ?

İlk dediğimin cevabı evet ise sorun yazılımsal, hayır ise bataryadan diyebilirim. Note edge var babamda. Normal kullanımdayken (whatsap, facebook, sesli arama vs) reset atıp, samsung yazısında kapanıp açılıyor. Şarj aleti orjinal, kablo orjinal. Yeni batarya almıştım, o da orjinal (artık ne kadar orjinal olursa ? ).

Sonradan dikkatimi çekti, dreambox 800hd uydu alıcım vardı, ara ara çark dönüp reset atardı, aynı mantıkta bu telefonda anlık gelen çarklı bi ekran ve reset olayının olduğunu gördüm.

Sitesinden modele uygun güncel yazılımı yükledim. 1 haftadır geri bildirim almadım babamdan ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sırayla gidelim,

- sürekli orjinal kablo ve adaptörü ile mi şarj ettiniz ?
- uygulamalarda, dondu, kapattı şeklinde ters durumlarla karşılaştınız mı ?

İlk dediğimin cevabı evet ise sorun yazılımsal, hayır ise bataryadan diyebilirim. Note edge var babamda. Normal kullanımdayken (whatsap, facebook, sesli arama vs) reset atıp, samsung yazısında kapanıp açılıyor. Şarj aleti orjinal, kablo orjinal. Yeni batarya almıştım, o da orjinal (artık ne kadar orjinal olursa ? ).

Sonradan dikkatimi çekti, dreambox 800hd uydu alıcım vardı, ara ara çark dönüp reset atardı, aynı mantıkta bu telefonda anlık gelen çarklı bi ekran ve reset olayının olduğunu gördüm.

Sitesinden modele uygun güncel yazılımı yükledim. 1 haftadır geri bildirim almadım babamdan ?
Kullanıcı olarak kurallara uyarım.
- Evet orijinal şarj aleti ve kablo ve 0-100 %
- Cihaz reset atmıyor yani batarya ile alakalı bir durum yok. Tam kapanmadan yeniden başa dönüyor. Hatta tam başlarken kapama tuşuna basıp aniden yeniden başlata tıkladım. Bu sefer Sony yazısı uzun süre ekranda kalıyor. Onu da güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutarak zorla kapatma yapılıyor. Yani bataryada sorun yok...

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Kullanıcı olarak kurallara uyarım.
- Evet orijinal şarj aleti ve kablo ve 0-100 %
- Cihaz reset atmıyor yani batarya ile alakalı bir durum yok. Tam kapanmadan yeniden başa dönüyor. Hatta tam başlarken kapama tuşuna basıp aniden yeniden başlata tıkladım. Bu sefer Sony yazısı uzun süre ekranda kalıyor. Onu da güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutarak zorla kapatma yapılıyor. Yani bataryada sorun yok...
Yazılım tarafını bir deneyin o halde. Veri yedeklemesi yapıp hard reset atın, sonucu ve süreci takip edelim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tuşda herhangi bir sorun yok.. Bu cihazlarda değilde bazı cihazlarda olabiliyor. Sonylerin diğer telefonlar gibi üç tuş kombinasyonu ile twrpye girilmiyor. Yarın büyük ihtimal cihaz gelecek. Yazılım onları bir deneyebilsem bakalım.....

TWRP kurmadan TWRP'ye giremezsiniz zaten.
Cihazda MediaTek işlemci varmış, kolay gelsin derim şimdiden.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Evet arkadaşlar an itibari ile yazıyorum.Koskoca KVK yetkili servisin benden 982 tl talep ettiği cihazı ben sony'nin yazılım onar programı ile allahın izni ile zar zor hallettim..Yoksa mahvolmuştum...Ve KVK ile ilgili kendi düşüncelerimde yanılmadım..."Amaaan anakartı değiş gitsin ne uğraşıcan" havasında olan bir yetkili servise ben daha bir şey demiyorum...Allahtan bu işlerden anlıyorum ve mucitliğim var...Yoksa ya 982 tl yada telefonsuz kalacaktım..İnanın çok mutluyum :mutlu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet arkadaşlar an itibari ile yazıyorum.Koskoca KVK yetkili servisin benden 982 tl talep ettiği cihazı ben sony'nin yazılım onar programı ile allahın izni ile zar zor hallettim..Yoksa mahvolmuştum...Ve KVK ile ilgili kendi düşüncelerimde yanılmadım..."Amaaan anakartı değiş gitsin ne uğraşıcan" havasında olan bir yetkili servise ben daha bir şey demiyorum...Allahtan bu işlerden anlıyorum ve mucitliğim var...Yoksa ya 982 tl yada telefonsuz kalacaktım..İnanın çok mutluyum :mutlu
Güle güle kullan ,nasıl yaptığını açık açık anlat bakayım ,şifreli yazma :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt