Tv de kurulum sonrası farkedilen panel içi polarizer sorunu

T Çevrimdışı

tenten

Yeni Üye
26 Ocak 2021
25
37
Merhaba arkadaşlar, yeni aldığımız vestel tv mizin kurulumu esnasında farketmedigimiz ancak servis evden çıktıktan 10 dk sonra sadece açık renkli sahnelerde parlama olarak ortaya çıkan parmak izi ile ilgili servis kaydı oluşturdum dün ama içim içimi yiyor. Ya kurulum esnasında servis elemanı yaptı bunu, ya da üretim hatası var. Ama belli ki biri parmakları ile çokça bastırmış o bölgelere farketmeden ve panelin yapısı bozulmuş. O bölge açık renkli sahnelerde arka ışık arttığında kendini bembeyaz ışık olarak belli ediyor. Nasıl bi yaklaşımı olur sizce servisin? Benim tv üzerinde parmak izim dahi yok, kendimden eminim.

20211023_153039.jpg
20211023_152952.jpg

T Çevrimdışı

tenten

Yeni Üye
26 Ocak 2021
25
37
Silmeyi denediniz mi
Parmağımla hafifçe okşadı sadece o bölgeyi ama sorun yüzeysel değil gibi görünüyor, bişey değişmedi yani. Görünen 2 bölgeye güç uygulanmış ve panelin yapısı bozulmuş sanki. Parmak şeklindeki 2 bölgede aşırı ışık patlaması olurken etrafında da ips panel gibi bulutlanmalar mevcut. Panel eğilip bükülmüş içten sanki
Merhaba, iç katman tırnakları çıkmış, katman yerine oturtularak sorun giderilebilir. İstemezseniz panel değişimi yada cihaz değişime kadar vestelden talepte bulunabilirsiniz.
Bireysel led değişim maceram olduğu için biliyorum o tırnakları. Ve yepyeni tv de o tırnaklara kadar gidecek bi tamir yaptırmak istemedigim gibi panel değişimi de mantıklı gelmiyor şu an, yenisini talep ederim o halde. İlginize teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bireysel led değişim maceram olduğu için biliyorum o tırnakları. Ve yepyeni tv de o tırnaklara kadar gidecek bi tamir yaptırmak istemedigim gibi panel değişimi de mantıklı gelmiyor şu an, yenisini talep ederim o halde. İlginize teşekkürler
O zaman aşinasiniz polorizer katman tırnakları bu tip panellerde bu ara çok karşılaşıyoruz. Çok derken hergun anlamında değil, eski panelde farklı tabaka mevcut idi bu tırnaklar iyi oturuyordu bu yeni public kasalarda ince bu nedenle ayda yılda bir görmeye başladık ☺️

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O zaman aşinasiniz polorizer katman tırnakları bu tip panellerde bu ara çok karşılaşıyoruz. Çok derken hergun anlamında değil, eski panelde farklı tabaka mevcut idi bu tırnaklar iyi oturuyordu bu yeni public kasalarda ince bu nedenle ayda yılda bir görmeye başladık ☺️
örnek aşağıdaki konu ile aynı sorun sizinki

T Çevrimdışı

tenten

Yeni Üye
26 Ocak 2021
25
37
Kalite düşüşü son hız devam yani ? bu arada servis geldi ve sizin yukarıda söylediğinizin aynısını söyledi. Tam isabet tespitiniz için teşekkürler :) değişim talep ettim, servis çalışanı sizi merkezden arayıp tv yi tamir edelim ve çaycı vb verelim diye teklifte bulunacak dedi. Kendimi teklifleri reddetmeye hazırlamış iken beni aradıklarında böyle bişey olmayınca şaşırdım :) yalnız yine de farklı bişey vardı, o da ua9500 serisi teklif etmeleri oldu ? hiçbir fark yok demez mi bi de ? ben biliyorum farkı ve yenisini istiyorum diyince fabrikadan ne kadar sürede çıkar bi sorup size döneyim dedi ve ortalardan kayboldu ? sonuçta tv de genel anlamda sorun olmayınca beklerim artık ne kadar sürerse yeni cihaz uretmelerini ve yeni anakartli yeni model bi cihaz alırım diye düşünüyorum.hic olmadi 9800 serisi talep edeceğim ve hiçbir fark yok aralarında diyeceğim ben de onlara ?
15 Dakikalık işi var.
Haklısınız ancak sıfır cihazı serviste söktürüp taktırmak istemiyorum. Ha panel hkc idi bunda, yeni gelende daha kötü performans sergilediği söylenen panda gelirse orasını bilemem ?
örnek aşağıdaki konu ile aynı sorun sizinki

Doğru söylüyorsunuz, hasarlı bölgenin etrafı da dalgalı çarşaf gibi olmuştu gerçekten. Awox dan pek farklı bi üretim kalitesi olmadığını tecrübe etmiş oldum böylece ? bakalım ne kadar sürede elimizde kalacak tv ?

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Vestel den aradılar birkaç gün sonunda. Bir depoda bulduk sizin almış olduğunuz modelden ve göndereceğiz dediler. Kutu kapalı olacak ve evinizde açılacak diyince onay verdim bakalım

Haydi hayırlısı.Aman çok dikkat edin gelince.Benim başıma bosh'da benzer olay geldi,ellerinde aynı ürün olmadığından başka mağazadan gelen ürün teşhir ürünü çıktı.Ambalajını toplayıp göndermişlerdi,açınca farkına vardık ama iş işten geçmiş oldu.Mağazadan aldınız diye iade ve değişim yapmadılar.

T Çevrimdışı

tenten

Yeni Üye
26 Ocak 2021
25
37
Ve korktuğum oldu ? yeni gelen tv panda panel çıktı(bilgiyi fikoloji üstad sağladı sağolsun), hem de çift koli bandı çekilmişti ama kullanım süresinin 20 dk olduğunu görünce bişey diyemedim ve kabul etmiş oldum ?

Hkc ve panda panel i bizzat deneyimleme imkanım oldu bu sayede. Hkc panelin 4k görüntüde karşı açıdan beklentimin çok üstünde canlılık ve kesinlik vermesi beni sasirtmisti. Ama pandada o canlılığı bulamamak beni üzdü. ?

Bi de pandanin siyah görüntüleri daha kumlu geldi gözüme ama bundan çok emin değilim açıkçası

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tenten

Yeni Üye
26 Ocak 2021
25
37
İzledikçe tv den soğuyorum, soft hareketler olan görüntülerde dahi titremeler oluyor, 4k dan düşük çözünürlükte görüntü çamur gibi, panelin sanki 4 ana rengi var diğer taraftan aradaki renkleri berbat ediyor, saçmalıyor?

Üstadlar bu tv yi yenilemenin yolu yok mudur acaba çok mutsuzum

Ben dikkat ederim ama eşim hiç önem vermediği halde o da farketti bunları

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt