Külbütör üst kapak terletme

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Merhaba dostlar. Bir iki aydır 2011 model cruze aracımın sızıntı, terletme, yağ kaçağı, antifriz sızıntıları vs. uğraşıyorum. Neredeyse hergün sanayideyim. Çünkü buradaki ustalar arabadaki tüm eksikleri söylemek yerine siz söyledikçe yapıyorlar. Bu da emek masraf ve dahası stres oluyor. Yine bu arızalardan biri külbütör üst kapağı sızdırmadı idi. Ustalar terletme diyor ama ateşleme bobini ve bujilere kadar yağ varsa bu terketme falan değil yağ kaçağıdır. Neyse isteğim üzerine usta contayı değiştirdi. Ama maalesef yine vidaların sıkıldığı yerlerden kapağın ön tarafından yağ sızıntıları başladı. Terlemeymiş öyle diyor usta. Sorum odur ki conta değiştikten sonra bu terleme normal midir? Müdahale olarak da sızıntı olan vidaları çıkarıp kapağı açmadan silikon sıkmayı önerdi. Bana pek mantıklı gelmedi. Çünkü o vidaların etrafında da conta var. Tabii benden daha iyi anlayan birileri vardır diye buraya yazdım. Sizin fikriniz nedir dostlarım. herkese iyi forumlar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
Orjinal conta takımını kullanman gerekir.

Ankarada Yakup Eryılmaz kardeşimiz var.
Opel-Chevreolet grubun yedek parçalarını en uygun fiyatla bizlere veriyor.

Adanadan Ahmet COŞKUN numaranızı verdi de gerekeni yapar.

05542869343

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Teşekkür ederim. Pazartesi arayacağım. Olmadı kendim değiştireceğim. Maalesef sanayide çare bulamayınca kendimiz usta olduk. İyi ustalar elbette müstesna. Ama ben bugüne kadar rastlamadım

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
A Arf19 gecmis olsun
Benzer sorunu opel ile maalesef bende karsilastim, yalniz benim aracta arac yag eksiltiyor ve alt devirlerde yag lambasini yakiyordu. Yag pompasina kadar degistiler.
Külbütor kapaginin icinde sol ust kosede bir oyuk bir bolge var. Orada buyuk ihtimalle catlak var. Siyah ve yagli oldugu icin fark edilmiyir ilk bakista dikkatlice bakmanizi öneririm.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
A Arf19 gecmis olsun
Benzer sorunu opel ile maalesef bende karsilastim, yalniz benim aracta arac yag eksiltiyor ve alt devirlerde yag lambasini yakiyordu. Yag pompasina kadar degistiler.
Külbütor kapaginin icinde sol ust kosede bir oyuk bir bolge var. Orada buyuk ihtimalle catlak var. Siyah ve yagli oldugu icin fark edilmiyir ilk bakista dikkatlice bakmanizi öneririm.
Diyafram yatağında catlak varsa araç öter ve rölantide dalgalanma yapar.

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Hangi şehirdesiniz.
Çorum

A Arf19 gecmis olsun
Yok aslında düşününce bir o kısımda yağ kaçağı yok. Araçta bir sıkıntı yok. Aracın ilk sahibiyim aldıktan 6 ay sonra şanzıman değişti yağ kaçağından o yüzden yağ su kaçaklarında titiz biriyimdir. Ustalar da pek sevmiyorlar titiz adamı. Terletir olur deyip geçiyorlar. Başına iş gelince de keşke önce gelseydin diyorlar. Keşke antifrize çeşme suyu koymayan, motora şanzımana doğru yağ kullanan, doğru buji seçen kısacası doğru dürüst bir usta bulsam. Ama maalesef. Sadece söylediklerimi yapıyorlar. Külbütör üst kapak contası değişimi için bir ay önce 300,00 TL ödedim yine ödeyeceğim öyle görünüyor. Ana sanırım bu defa ben yapacağım. İlginiz için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
Çorum

Yok aslında düşününce bir o kısımda yağ kaçağı yok. Araçta bir sıkıntı yok. Aracın ilk sahibiyim aldıktan 6 ay sonra şanzıman değişti yağ kaçağından o yüzden yağ su kaçaklarında titiz biriyimdir. Ustalar da pek sevmiyorlar titiz adamı. Terletir olur deyip geçiyorlar. Başına iş gelince de keşke önce gelseydin diyorlar. Keşke antifrize çeşme suyu koymayan, motora şanzımana doğru yağ kullanan, doğru buji seçen kısacası doğru dürüst bir usta bulsam. Ama maalesef. Sadece söylediklerimi yapıyorlar. Külbütör üst kapak contası değişimi için bir ay önce 300,00 TL ödedim yine ödeyeceğim öyle görünüyor. Ana sanırım bu defa ben yapacağım. İlginiz için teşekkür ederim
Ankaraya gidebilirseniz Yakub'un yanına uğrayın.
Hem parçacıyı alırsınız hemde sağlam opelci bir arkadaş vardı sizi ona yönlendirir.

Her şehirde sağlam opelci yok maalesef.

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Ankaraya gidebilirseniz Yakub'un yanına uğrayın.
Hem parçacıyı alırsınız hemde sağlam opelci bir arkadaş vardı sizi ona yönlendirir.

Her şehirde sağlam opelci yok maalesef.
Teşekkür ederim. Yolum öyle ya da böyle Ankara’ya düşüyor. Bu arıza için değil belki ama yolum düştüğünde mutlaka giderim. Sağlam güvenilir bir ustaya mutlaka ihtiyaç var. Ona Çorum’da en azından bugüne kadar rastlamadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt