Kripto Para Borsaları

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Merhabalar ;

Dönemin güncel konusu Coinler ile alakalı forumda bir konu olmadığını fark ettik. Konunun amacı yatırım tavsiyesi vermek değildir daha çok beyin fırtınası yapmak amacıyladır.
  • Bu güne kadar hangi coinlere yatırım yaptınız ?
  • Kar ve zarar ettiğiniz coinler nelerdir ?
  • Hangi borsalarda yatırım yapıyorsunuz ?
  • Coinlere yatırım yaparken analiz yapıyor musunuz yoksa takip ettiğiniz birileri mi var . analiz yapıyorsanız nasıl bir yol izliyorsunuz
  • Takip ettiğiniz borsa ile alakalı siteler var mıdır ?
  • Ne kadar süredir bu borsaları takip ediyorsunuz .

gibi basit başlıklar üzerine konuşmaya başlıyabiliriz diye düşünüyorum. Aynı zamanda konunun içinde Türk veya Amerikan borsası yatırımlarımızı da paylaşabiliriz.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Spk mevzuatına göre Türk yatırım varlıkları ile ilgili bilgi paylaşımı kural dışıdır. Bir kimse elindeki hisse ile ilgili bir tavsiyede bulunup sonra bunu satarsa ceza bile yer

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Singapur Merkezli bir borsa olan KuCoin’de Verasity diye bir coin aldım. Çok yükselmişti param 2ye katlanmıştı ama son birkaç haftadır aşağılarda. Hedefimiz 1 Usd ve cidden potansiyeli olan bir proje. Metaverse içine girdi,yeni güzel haberler bekleniyor. Asla yatırım tavsiyesi değildir!

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Ben ilk pandemide evde oturup canım sıkılırken biraz da şurda para kaybedeyim diye girdim ve öyle de oldu :) . Binance ve Ftx borsasında yatırım yapıyorum genelde. İlk günlerde kim ne derse onu alıp zarar ediyordum daha sonra kendim araştırıp yatırım yaparak zarar etmeye başladım :) şimdi investing den takip ediyorum herkesin fikirlerini alıp yatırım yapacağım coin in gidişatını takip edip o şekilde yatırım yapıyorum. En büyük zararım yanımda bir abimizin Ftx borsasında Lua Token ve Bao Token e 5 bin dolar yatırım yapmasıyla benimde gaza gelip bir miktar para yatırmamla oldu daha sonra paramın 4 de 1 i zararı uğradı. Herkez dedi bekle 1 sene bekledim paramın 4 de 2 si zarara gitmiş oldu şuan çıktım bütün param elon maskın coininde bekliyor :) bir ivme bekliyorum , ivmesiyle beraber hemen çıkıp süpriz bir coinle yoluma devam edeceğim. Türk borsasında da 10 ay önce bir miktar naten almıştım borsa komple gerilemesiyle bende zarar ettim daha sonra toparladı aynı miktarlarda çıktım şuan sadece coinlere yatırım yapıyorum..

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Ben ilk pandemide evde oturup canım sıkılırken biraz da şurda para kaybedeyim diye girdim ve öyle de oldu :) . Binance ve Ftx borsasında yatırım yapıyorum genelde. İlk günlerde kim ne derse onu alıp zarar ediyordum daha sonra kendim araştırıp yatırım yaparak zarar etmeye başladım :) şimdi investing den takip ediyorum herkesin fikirlerini alıp yatırım yapacağım coin in gidişatını takip edip o şekilde yatırım yapıyorum. En büyük zararım yanımda bir abimizin Ftx borsasında Lua Token ve Bao Token e 5 bin dolar yatırım yapmasıyla benimde gaza gelip bir miktar para yatırmamla oldu daha sonra paramın 4 de 1 i zararı uğradı. Herkez dedi bekle 1 sene bekledim paramın 4 de 2 si zarara gitmiş oldu şuan çıktım bütün param elon maskın coininde bekliyor :) bir ivme bekliyorum , ivmesiyle beraber hemen çıkıp süpriz bir coinle yoluma devam edeceğim. Türk borsasında da 10 ay önce bir miktar naten almıştım borsa komple gerilemesiyle bende zarar ettim daha sonra toparladı aynı miktarlarda çıktım şuan sadece coinlere yatırım yapıyorum..
Dediğimi yaz bir kenara boğa sezonu bitiyor çok dikkatli olun ayılar çok sert oynar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
şubat, mart aylarına kadar son bir hamle olabilir
İşte, Şubat ortalarına kadar giderse benim için çok iyi olur.
Ben de takip ettiğim bir kanalın analizine güveniyorum tabi.
Şöyle de bir durum var, kendi paramla pek fazla coin almıyorum.
Önceki düşüş döneminde, ETH'nin 1800'lere çakıldığı zamanlar, bir sepet yapacaktım.
Cesaret edemedim yapmadım. Yoksa şu an güzel param vardı.
Öyle shitcoin dolu bir sepet de değildi yani.
Bir sonraki ralliye bakalım artık. :hihi

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
katılıyorum belki o kadar da sürmeyebilir. ben çok aşırı bir kar bekliyordum eskiden şuan az karla çıkıp alttan başka coinler kovalıyorum.
ayı piyasasında kat yapacak kağıt bulmak çok zordur, karanlıktır, kasvetlidir yorar insanı aman dikkat

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Bu arada takip ettiğim kanal "Kripto Teknik", düzenli olarak canlı yayın yapıyorlar her hafta.
Kendilerinin sevdiğim yanı, milleti bir coine yöneltmeye çalışmıyorlar, borsada deneyim kazanmış insanlar diye biliyorum.
Referanslı linkleri var sadece açıklama kısmında. En fazla oradan bir ufak çıkarları vardır.

Bu kanalı da rastgele denk gelip izlemeye başladım.
Keşfettiğim dönem bir baktım, son videolarında yaptıkları tahminler cidden gerçekleşmiş.
Hoşuma gitti, takibe aldım hepsi bu.

Borsa dünyasına epey Fransızım yoksa.

Aslında aylar önce bu konuya dair bir başlık veya bölüm açayım istedim ama bir yandan da pek dikkat çekmek istemedim açıkçası.
Malum, kriptoya gelebilecek olası yasal düzenleme nedeniyle vurgun yemeyeyim istedim. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
ayı piyasasında kat yapacak kağıt bulmak çok zordur, karanlıktır, kasvetlidir yorar insanı aman dikkat
Ben öyle bir ortamda büyüklere oynamayı tercih ederim açıkçası.
ETH olur, BNB olur.
Yatırılacak tutara göre BTC olur.
Shitcoin kovalayan da var tabi, hatta erkenden sattığı için milyoner olma fırsatını kaçıran da oldu çevremde.

Geri
Üst Alt