Kredi Kartı Aidatı Ödemek Zorunda mısınız?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu gün haftalık gündem toplantısında, komisyondaki arkadaşlarımın ricası üzerine bu konuyu ele alma gereği duydum dostlar.

Tüketicilerden yoğun şekilde kart aidat iptallerini heyetlerin yapması yönde talep geliyor fakat dostlar o işler öyle olmuyor.

Çok basit bir müdahale ile bu konuyu kendiniz rahatlıkla çözebilirsiniz.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Aidatsız kartlar var ve banka bunları sunduğu için aidatı olanlar tercihe bırakılmış. Banka diyorki hem cam kenarı hem şöför arkası hem güneş gelmeyen olmuyor demek istiyor :) Yapıkredi Adios Premium kartım var yıllardır sadece onu kullandığım ve hiç aksatmadan ödediğim için hiç yansıtmıyorlar.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,568
Aidatsız kartlar var ve banka bunları sunduğu için aidatı olanlar tercihe bırakılmış. Banka diyorki hem cam kenarı hem şöför arkası hem güneş gelmeyen olmuyor demek istiyor :) Yapıkredi Adios Premium kartım var yıllardır sadece onu kullandığım ve hiç aksatmadan ödediğim için hiç yansıtmıyorlar.
25 Yıldır tek kart kullanıyorum düzenli ödeme yapıyorum ekstreye yansıttıklarında telefon ile arıyorum aidatı tekrar iade ediyorlar.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
25 Yıldır tek kart kullanıyorum düzenli ödeme yapıyorum ekstreye yansıttıklarında telefon ile arıyorum aidatı tekrar iade ediyorlar.
Benimde bir iki yıl yansıttılar, aradım ikna ettim sanırım. Lütfen beni aramak zorunda bırakmayın, göreceksiniz başka kart kullanmıyor ve düzenli ödüyorum. Yansıtırsanız kapatmak zorunda kalırım, uğraşamam bu müşteri hizmetlerini ara iptal işiyle dedim. Yansıtmadılar bir daha :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Her sene bize de yansıtıyorlar, ARARSAN aynı değerde puan vs yükleyip telafi ediyorlar.

Velev ki bir şey oldu aramadın unuttun gözünden kaçtı vs.

E istedikleri de zaten bu

İşte tüm bunlarla uğraşmamak adına en baştan AİDATSIZ VE FULL ÖZELLİKLİ kredi kartınızı talep ediyorsunuz :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Banka bana aidat yok şöyle böyle deyip fix kart vermişti.. Bunda aidat yok demişti.. Aidatlı kartlarımda oldu tabii.. Bu aidat konusu ara ara gündemde olan bir konu.. Fakat bankanın aidat alması bence hiç etik değil. Zaten faiz alıyorsun. Birde üste alıyorsun. E birde ülke şartlarında kart kullanmasını bilmeyen bilinçli tüketici de olmadığına göre.. Aslında hiç kullanmsyacaksın.. Stand kurup her önüne gelene kart verdiler. Millet icralık oldu. Sıkıntıya girdi. Çünkü seni cezbediyor açıldıkça açılıyorsun.. Neyse dikkatli olalım..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Adem abi yine güzel bir konuys değinmişsin , teşekkürler.

Yaklaşık 12 yıldır kredi kartı kullanıp ta hiç aidat ödemeyen biri olarak yazıyorum.

Önceleri bir şekilde aidatı geri alsam da son yönetmelik gereği tüm kartlarımı aidatsız karta çevirdim.

Yine e ticaret in bağımlısı, iş arkadaşları, aile yakınlarının satın almacısını olarak kartlarını yazayım ??

Yapı kredi eko > Aidatsız , tüm kampanyalardan faydalanılıyor , temassız özelliği var , taksit avantajı sıradan , bol bol wolrd puan veriyor.Puanlar heryerde geçerli.

Garanti bonus flexi , Aidatsız ,neredeyse tüm kampanyalardan faydalanılıyor ancak fiziksel karta 3 lira gibi kampanya başı ücret alıyor, sanal karttan tüm kampanyalardan ücretsiz faydalanıyor.Sanal karttan kazanılan puanlar bazem fiziksel karttan kullanılabiliyor.Doğuş grubu şirketleri n11 gibi sadece burada geçerli puan kampanyaları olabiliyor.Temassız özellik yok bunun için troy kart almanız gerekli onda da her kampanya geçerli olmuyor.Taksitler sıradan, puan lar heryerde geçerli . Kampanya kapsamı geniştir, en son getir de bile geçerli puan kampanyası yaptılar.Banka kartı paracard ında epey avantajı var.

Akbank Axess free , aidatsız , bol bol chip para veriyor ,tüm kampanyalardan faydalanılıyor.temassız özelliği geldi, ancak chip paraların kullandığı yerler çok kısıtlı.Taksitler sıradan.

Teb Bonus kart , ben eskicepteteb üyesiyim bu anlamda aidat ödemiyorun ancak kampanya yönüyle özellikle son 1,5 senedir güzel kampanyalar yaptılar.Puanlar her ne kadar bonus olsada geçerli yerler kısıtlı.Taksit sıradan.

enpara kredi kartı, Aidatsız ,puan kazanımı yok ancak neredeyse tüm sektörlerde sonradan ücretsiz taksitlendirme var.Eksisi kadar popüler olmasa da tüm işlemlerin ücretsiz ve şeffaf olması ayrıcalık.

sorusu olanlara yardımcı olabilirim.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,054
zamanında kredi kartı al diye zorluyorlardı .
almak istemiyorum zaten var ( özel müşteri deyip aidatı iptal ediyor, şimdi telefon açınca iptal ediyor . )
bende kurtulmak için deneme test yapayım dedim kredi kartı için sözleşme yaptım ve sözlemeye yıllık kart aidatı alınamaz yazarak verdim .
ne kadar geldi ne de cevap . arayap soran yok .

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Her sene Akbank Kredi kartı aidat ücreti adında hesabımdan para çekiyordu bankayı aradığımda parayı iade ediyordu. Bu sene gene para çekti bu sefer banka geri ödemeyi redetti. Bende sinirlendim kredi kartını iptal ettirdim. Tüketici hakem heyetiyle çekilen ücreti geri alabiliyor muyuz ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri