Koronavirüs maalesef Türkiye'de de tespit edildi.

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Siz erdoğanı eleştirenleri dinsiz komünist alevi terör örgütü oy vermeyenleri terörist diye kin ve nefretle ayırırken sorun olmuyor da bu arkadaşın lafı mı kin ve nefret dolu. Kusura bakmayın da savunduğunuz kişi ve parti suçsuz değil ve yargılanmalılar. Tabi bu darbe gibi saçma olaylarla değil hukuki yollarla
Banane kendisine oy vermediğim erdoğandan

Erdoğanı eleştiren tepedeki diplomatların %90'ı pkklı demirtaşa özgürlük diye nara atarken,
Bunlara oy verenlerinde hala bunların arkasında durup bunları övnesi oy vermesi ne garabet bir durumdur.
Benim açımdan mesele bu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hele birde her başları sıkışınca önderimiz Atatürk'ü öne sürmüyorlar mı
ulen Atatürk şimdi hatatta olsaydı, partisinin eksenin 360 derece döndüren baştaki bu pkk sempazitanları nı tek tek okşardı..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Rizeli, benim ortaya attığım söylemlerimi çürüteceğin yere habire mesajlarımı eksiliyorsun
Beni sabaha kadar eksile sorun yok
Yokta, sen neden memleketline bu denli hırslısın bi onu anlamadım?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bu korona ile 1918-1920 isp an yol gribi salgınının ülkemizdeki seyri İstanbul ve İzmirin işgalleri ile Atatürkün samsuna gidişi, olaylarına bakılınca bu günler daha düşündürücü bir hala alıyor... Sıkça konuşulan bu konu hakkında uzman bilimadamlarının açıklamaları.
Bu yazıyı özellikle son paragrafını özenle okumalı. Bu olaylar o gün de bu gün de ülke içi siyaset yada politikaların çok üzerinde görünüyor.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Gerçekten öyle, parça parça normalleşme olmadan direk sonuca gittik ?.. İnşallah ikinci dalga gelmez. Ne maddi ne manevi kaldırabilirim(z)
hocam yaklaşık 2 haftaya belli olur. umuyorum ki, yaz sıcakları başladığında evde kös kös oturmayız. sokağa çıkma yasağı hesabı. hani işini bilmeyen kantar, tutar şeylerini tartar gibi bir laf vardı, o hesap bunlarınki.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
hocam yaklaşık 2 haftaya belli olur. umuyorum ki, yaz sıcakları başladığında evde kös kös oturmayız. sokağa çıkma yasağı hesabı. hani işini bilmeyen kantar, tutar şeylerini tartar gibi bir laf vardı, o hesap bunlarınki.
Hocam 2.5 aydır oturuyoruz zombiye dönüştüm yemin ederim :).. İnşallah etkisi geçmiştir de kurtuluruz

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Mart 11'de düşüncelerim neyse şu anda da aynı... 11 mart öncesi hayatımla yarın yaşayacağım hayat aynı...

Fakat; ellerimi yüzümü ayaklarımı en az "beş vakit" yıkıyorum, insanlarla teması minumumda tutuyorum, hijyene olması gereken kadar özen gösteriyorum, geri kalanı tevekkül...

* * *

Çok bilinçli insanlar var ama az bilinçliler de olduğu sürece, fark etmez... Normalleşme planı tamamen hikaye. Yarın öbür gün olay patlar giderse (Allah'ım korusun) bilinçli insanların çektiği sıkıntıların hakkı ödenmez.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bugün tv için led bar almaya Çankaya'ya gidecektim ,hanım "daha çıkma çarşıya ,erken" dedi.Sonra caddeye çıkıp otobüslere göz attım ,boştu ,gerçi ilk duraklarda sayılırız, hani binsem binebilirdim ama oğlum "baba duraklar insan kaynıyor ,iyi ki gitmemişin binemezdin saatlerce" dedi.Yakın olsa aramız Çankaya ile yürünür de ,yaklaşık 21 km ,oturdum yine evde :)

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bugün tv için led bar almaya Çankaya'ya gidecektim ,hanım "daha çıkma çarşıya ,erken" dedi.Sonra caddeye çıkıp otobüslere göz attım ,boştu ,gerçi ilk duraklarda sayılırız, hani binsem binebilirdim ama oğlum "baba duraklar insan kaynıyor ,iyi ki gitmemişin binemezdin saatlerce" dedi.Yakın olsa aramız Çankaya ile yürünür de ,yaklaşık 21 km ,oturdum yine evde :)
Usta yazını okuyunca toplumun çoğunluğunun çekildiği yer 'kafa karışıklığı' ortaya çıkıyor. Bu hastalık bağışıklık sistemi zayıf insanlarda daha ağır tabloyla seyrediyor, diğer insanların çoğu yakalandığını bile farketmiyor. İngilterede yapılan son testlere göre pozitif çıkanların çoğu belirti bile göstermemiş.
Demek istediğim korku, panik ve endişeleme halleri bağışıklığı doğrudan düşüren durumlardır, direncin düşmesine neden olacaktır. Keşke binip gitseydin. Zaten gideceğin yerde varsa o otobüs onu senin bulunduğun durağa çoktan getirmiştir zaten. Doktorlar işte bu endişe ve korku yüzünden tedaviye gitmeyen yada tedavilerini yarım bırakan kalp hastalarının bu karantina döneminde koron a dan daha fazla ölüm sayısına ulaştığını belirtiyorlar. .
Bağışıklığı arttırmanın ve geliştirmenin yolu doğayla ve insanlarla iç içe yaşamaktan geçer. Bence bilim kurulunda doktorlar dışında sosyologlar ve toplum pisikologları da olsaydı. Bu çocukların eve tıkılarak normal de geliştirilmesi gereken bağışıklıkları nasıl gelişir ki...

Birde italyanca ve italyan meclisinde dinemek aslını anlamaya tesir edermi ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Usta yazını okuyunca toplumun çoğunluğunun çekildiği yer 'kafa karışıklığı' ortaya çıkıyor. Bu hastalık bağışıklık sistemi zayıf insanlarda daha ağır tabloyla seyrediyor, diğer insanların çoğu yakalandığını bile farketmiyor. İngilterede yapılan son testlere göre pozitif çıkanların çoğu belirti bile göstermemiş.
Demek istediğim korku, panik ve endişeleme halleri bağışıklığı doğrudan düşüren durumlardır, direncin düşmesine neden olacaktır. Keşke binip gitseydin. Zaten gideceğin yerde varsa o otobüs onu senin bulunduğun durağa çoktan getirmiştir zaten. Doktorlar işte bu endişe ve korku yüzünden tedaviye gitmeyen yada tedavilerini yarım bırakan kalp hastalarının bu karantina döneminde koron a dan daha fazla ölüm sayısına ulaştığını belirtiyorlar. .
Bağışıklığı arttırmanın ve geliştirmenin yolu doğayla ve insanlarla iç içe yaşamaktan geçer. Bence bilim kurulunda doktorlar dışında sosyologlar ve toplum pisikologları da olsaydı. Bu çocukların eve tıkılarak normal de geliştirilmesi gereken bağışıklıkları nasıl gelişir ki...

Birde italyanca ve italyan meclisinde dinemek aslını anlamaya tesir edermi ?

" Bu hastalık bağışıklık sistemi zayıf insanlarda daha ağır tabloyla seyrediyor, diğer insanların çoğu yakalandığını bile farketmiyor. İngilterede yapılan son testlere göre pozitif çıkanların çoğu belirti bile göstermemiş. "

tekrar tekrar okudum. siz de okuyun. çelişkiyi fark etmenizi umuyorum.belirti göstermeyen kişilerin taşıyıcı olması ipucunu da şuraya bırakıyorum.

Geri
Üst Alt