Korona Tedbirlerine uyan Varmı?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ülkemizin Heryerini Saran Covid 19 (Korona) virüs İlletinde maalesef vaka sayısında ciddi bir artış meydana gelmektedir buda insanların
Vefat Etmesine çoğu kişinin işsiz kalmasına Esnafın Batmasıda neden olmaktadır peki ya tedbirler onlara uyuluyormu? sizin oralarda tedbirler nasıl arkadaşlar dün bizim hatayda maske takmak iç ve dış mekanlarda zorunlu hale geldi sizin yaşadağınız illerde durumlar nasıl?

insanlara bakıyorum temas var sigara var maskeler çeneler hatta ve hatta dirseklerin altına girmiş vaziyette adamlar markete girecek ceybinden siyahlaşmış pis maskeyle içeri giriyor sigara içiyor maske çenenin altında geçen devlet hastanesine gittim rezil berbat bir yer bizim insanlarımız bunu hak ediyormu ne olur biraz dikkat etsek.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ko-1.jpg

ko-2.jpg

ko386fd9b3d40a20e8a.jpg
:ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Virüsten önce de, varmış gibi yaşıyordum, pandemi sürecinde yabancılık veya zorluk çekmedim çok şükür. Medeni toplumlar gibi yaşarsak virüsün etkisi çok düşük kalacaktır... 1 haziran tarihine kadar süreç kötünün iyisiydi, sonrasında ise atın ölümü arpadan olsun'a döndü.

Ayasofya açılışı
Takımların şampiyonluk kutlamaları gibi atraksiyonlar vaka sayılarını tavan yaptıracaktır ki, o gafillerin suçsuz insanlara bulaştıracak olmasına üzülürüm sadece.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Maske, mesafe ve kalabalık ortamlarda mecbur kalmadıkça bulunuyorum, bulunursam dezenfektan kullanıyor ve dikkat ediyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Az önce sahilden geldim, bayram nedeniyle buralar bomboş.
Sahilde de insanlar sosyal mesafeli şekilde güneşleniyor.
Bilinç yüksek bizim buralarda biraz sanki. :hihi

Geçen hafta da yemek için AVM'ye gitmiştim, toplasan koca AVM'de 30 kişi yoktu o derece yani. ?

A Çevrimdışı

aziz tonguç

Yeni Üye
9 Mar 2018
40
47
Medeni toplum diyen arkadas hangi medeni toplum. Medeni dediginiz yere göğe sığdıramadığınız avrupanin halini gorüyoruz. Herkes atıp tutuyor salginda profosör sanki. İnanın agzında maske olmadan kafede oturup cay kahve icip insanlara aman evde kalin maske takin diyen kendini aydin insan olarak tanimlayan tiplerden biktik artik.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Medeni toplum diyen arkadas hangi medeni toplum. Medeni dediginiz yere göğe sığdıramadığınız avrupanin halini gorüyoruz. Herkes atıp tutuyor salginda profosör sanki. İnanın agzında maske olmadan kafede oturup cay kahve icip insanlara aman evde kalin maske takin diyen kendini aydin insan olarak tanimlayan tiplerden biktik artik.

Babacım soylediklerini ima eden bir kisi bile yok konu icerisin de.

Iyi oku yazilanlari adam medeni toplum demis burada turkiye medeniyetsiz avrupa cok medeniyetli dememis.

Ama medeniyet cogunluktan meydana gelir ve alisagelmis bir soylemden cok islevsel bir topluluk biçimidir. bu yuzden bu tarz tartismalar da avrupa gelir insanlarin aklına ve evet ornek vermek gerekirse lüksemburg bizden medeni bunu kabul etmek lazim.

Oz elestiri kotu değildir. Medeniyetsiziz kabul edemiyoruz ozentilik ile alakasi yok. Biz serseri bir toplumuz fazla disipline gelemiyoruz.

Bu kotu bir sey bunu acikca soylemek "ay hayatim avrupa boyle soyle" diye icten yakinmak değildir.

Biraz daha iyi okuyalım anlamadan mesaj yazmayalım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
1 haziran itibariyle sal çayıra mevlam kayıra
durumuna döndük. ( daha öncesinde tedbirler yerindeydi büyük çoğunluk uyuyordu)
Şuan herşey göstermelik günü kurtarmaya çalışıyorlar.
Kontrollü bağışıklık yöntemine dönüldüğünü düşünüyorum.
Sağlık sistemi çökmeden kademeli şekilde
Herkes bu virusu kapıp bağışıklık kazanacak
Yada hakkin rahmetime kavuşak.

Kimse aksini iddia etmesin.
Seyahat,konoklama vb hizmetlerde ötv,kdv oranlarına baksın.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sen, medeniyetten uzak yaşamı benimseyebilirsin, şahsen sorun yok... Sadece "medeni toplum" dedim ve karşı argüman olarak ortaya koyduklarına bak... Kolay gelsin selametle.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Kontrollü bağışıklık yöntemine dönüldüğünü düşünüyorum.
Sağlık sistemi çökmeden kademeli şekilde
Herkes bu virusu kapıp bağışıklık kazanacak
Yada hakkin rahmetime kavuşak.
Kesinlikle katılıyorum. Testi pozitif çıkanları bile eve gönderiyorlar karantina uygulamalarını salık vererek. Durumu ağırlaşanları alıyorlar hastanelere.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri