Korona Oldum

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
dün yaptirdigim 2 hizli test sonucuna göre korona olmusum.
Bu koronaya inanmayan birisi oldugum kayitlara gecsin daha önce yasadigim sogukalginligi grip vs den bir farki yok zaten haberim bile yoktu tesadüfen ögrendik süreci kisaca yaziyimda merak edenlere fikir olsun
sali aksami is cikisi halsizlik üsüme vs sorunlariyla eve gittim saat gece 12 filandi
evde yattim ayaklarim üsüyordu isinmada sorun yasadim uyuyamadim da
ise gitmeden dus alip öyle disari ciktigim icin saglam üsütmüsüm dedim sabah ise gitmeyip doktora gittim hizli test yapildi sonuc negatif cikti testi yapan yeni doktor kisa bir muayne yapti grip olmussun dedi carsambadan cuma ya kadar rapor verdi o arada her zamanki aile doktoru( ev doktoru?) geldi biraz konustuk o da bakti grip olmussun cumaya kadar bekle olmazsa antibiyotik veririz dedi evde cay corba yattim vs dün gittim doktora biraz daha dinleneyim diye raporu saliya kadar uzattirdim eve geldim aksam arkadaslarla disari cikarip birseyler yemeye gitmeyi planladik restoranlara girmek icin 3 asi veya test yaptirmis olman gerektigi icin test yaptirdim baska bir yere gittik orada mailden test sonucun baktim poizitif di dedim ki bir terslik vardir herhalde bulundugum yerdeki test yerinde birdaha yaptirdim yine poziitf cikti bende eve geldim yatiyorum klasik kis hastaligindan bir farki yok isin özeti
2 asiyida agustosda biontech olarak yaptirdim kronik bir hastaligim yok su anki semptomplar hafif bogaz agrisi hafif burun tikanikligi cok az gözlerde yanma ( tv ye bakmaktan olabilir) baska birsey yok

GÜNCELLEME:
bu gün kendimi iyi hissetim ve evdeki hizli test ile kendime test yaptim sonuc negatif cikti aklimda kaldigi kadariyla hastaligin baslangicindan simdiye kadar olan biteni yazayim

11.01.2022: Hastaligin ilk belirtilerini gördügüm zaman. muhtemelen hastaligi 08.02.2022 veya 10.02.2022 tarihinde is arkadasindan kaptim yasadigimiz temas ayni sürücü kabinini (otobüs) o terk etti ve ben isi devr aldim.
Gece 12 ye dogru üsümeye basladim eve geldigimde özellikle ayaklarim ve ayaklarimdaki kemiklerde üsüme hissediyordum bas ve boyun bölgesinde agri yasadim uyuyamadim her hangi bir ilac almadim
12.01.2022: Sabah doktora gittim belirtiler süpheli oldugu icin hizli test yaptilar sonuc negatif di yeni doktor bademciklerimi kontrol etti biraz sismis ama ciddi degil dedi grip oldugumu düsündü cuma gününe kadar beklememi iyilesme olmazsa antibiyotik yazacagini söyledi o sirada kendi ev doktorum da beni gördü o da kontrol etti ayni seyleri söyledi ve gönderdiler. eve gidince 1 adet paracetemol aldim yattim biraz uyudum aksama dogru daha iyiydim az uyudugum halde gayet dinc hissediyordum
13.01.2022: Dinlenerek gecirdim halsizlik ve hafif üsüme vardi eskiye göre daha iyiydim.
14.01.2022: Dinlenerek gecirdim halsizlik cok azdi üsüme hissi gitmisti nerdeyse tamamen iyi hissediyordum iyilestigimi düsünmüstüm. Arkadaslarla disariya cikmayi planladik test merkezinde hizli test yaptirdik sonuc pozitif cikti.
15.01.2022-18.01.2022: Evde dinlenerek gecirdim kendi aile hekimime ve saglik bakangligna ulasmaya calistim kimseye ulasamadim.
19.01.2022: Aile hekimime ulasttim oraya gitmem gerektigini söylediler gittigimde hizli test yaptilar sonuc pozitifdi pcr testi yaptilar sonuc icin beklemem gerektigini söylediler
20.01.2022: PCr testinin sonucu online sisteme yüklenmis sonuc yapildigi tarihte pozitifmis evdeki hizli test ile kendi yaptigim test sonucu negatif cikti.

13.01.2022 de 3. asini yaptiran ( ilk 2 si biontech 3. moderna sanirim ) arkadasim 14.01 de benim arabamla restorana giderken yanimdaydi benim sonuc pozitif cikinca o da test yaptirdi o anda bir sey yoktu 3-4 gün sonra kötülesti ara ara test yaptirdi ama sonuc negatif di ise gittiginde kendisini kötü hissetmis doktora gitmis orda pcr testi yaptirmis henüz sonucunu bilmiyor ama bu gün kendisi hizli test yapti ve sonucu pozitifdi

isin özeti hastalik ilk geldiginde tavan noktasinda üsütme grip benzeri semtomplari var ilk 3-4 günde yaptirdiginiz hizli testler de sonuc negatif cikabiliyor

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Sn.@Bratan öncelikle geçmiş olsun.Hastalığı hafif hissetmeniz önceki aşılarınızın sayesinde.Daha önce bu forumda yazılmıştı,dinlenmek,iyi uyumak,c vitamini yönünden kuvvetli beslenmek,bal,pekmez,ev yapımı turşu gibi takviye gıdalar almak gerekiyor.Bir de moralin yüksek olması,bol oksijen almak iyi geliyor.Tekrar geçmiş olsun,şifalar dilerim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Geçmiş olsun kardeşim.

Ben de ''İtimat etmeyenlerdenim'' diyeyim.

Maske konusunu hele kesinlikle tartışırım bizim Ülkemizde bizim insanımızın kullanma koşulları ile.

3 üncü doz resmen üstümden silindir ile geçti, ''Kontrollü olanı bu ise, Kontrolsüz olanı ne yapıyor'' diye merak etmedim değil.

İlk doz sıfır etki
İkinci doz Dudak patlaması ve kalıcı hafif cilt sorunu (Dudaklarım artık kuruyor)
Üçüncü doz ilk gün hiç bir şey yok, ikinci gün öğlene kadar hiç bir şey yok, öğleden sonra halsizlik, eklem kemik kas ağrızalı yoğunlaşması, akşamüstü ateş, gece yatak, sabaha kadar ağrı ateş ter vs vs ertesi gün akşamüstü toparlayabildim.

Durum bu. Korona olsaydım ne olurdu ? Bundan farklı mı olurdu diye kimse darılmasın da ister istemez düşünüyor insan :alala

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz icin tesekkürler :cak
Sn.@Bratan öncelikle geçmiş olsun.Hastalığı hafif hissetmeniz önceki aşılarınızın sayesinde.Daha önce bu forumda yazılmıştı,dinlenmek,iyi uyumak,c vitamini yönünden kuvvetli beslenmek,bal,pekmez,ev yapımı turşu gibi takviye gıdalar almak gerekiyor.Bir de moralin yüksek olması,bol oksijen almak iyi geliyor.Tekrar geçmiş olsun,şifalar dilerim.
moral yüksek 2 hafta ise gitmiycem yattigim yerden para kazanicam bundan iyi motivasyon olurmu :hihi
biraz meyve vs aldim caydan firsat kalinca arada yiyoruz birseyler
ben bu cigirtkanligi yapilan hastaligin bildigimiz gripden vs farki olduguna halen inanmiyorum okadar ortaligi ayaga kaldiriyorlar kapanmalar maskeler dezenfektanlar asilar vs bu nasil bir hastalik ki önlemler bu kadar sert iken gecen sene veya önceki sene veya daha önceki senelerde yasadigim sogukalginligi vs hastaliklardan hic mi farki olmaz

tamamen kendi düsüncem bu bildigimiz agir gecirilen bir grip kronik hasta olanlarda bu grip türüyle basetmede zorluk yasiyor bukadar basit

asagidaki tanim wikipediadan grip hakkinda yazilmis aciklama korona ile ayni sonuclari var tesadüfe bakin ki
bir hastalıktır. Sağlıklı insanlarda ortalama bir haftada geçmesine rağmen; vücut direncini düşüren kronik hastalığı olan kişilerde (şeker, kalp-akciğer hastalıkları, AIDS vb.) ve yaşlılarda (zatürre), (beyin iltihabı), (kalp kası iltihabı) gibi ölümle sonuçlanabilecek hastalıklara yol açabilir. Bu tür risk grubundaki kişilere "yüksek risk grubundaki kişiler" denir.
Geçmiş olsun kardeşim.

Maske konusunu hele kesinlikle tartışırım bizim Ülkemizde bizim insanımızın kullanma koşulları ile.

3 üncü doz resmen üstümden silindir ile geçti, ''Kontrollü olanı bu ise, Kontrolsüz olanı ne yapıyor'' diye merak etmedim değil.

İlk doz sıfır etki
İkinci doz Dudak patlaması ve kalıcı hafif cilt sorunu (Dudaklarım artık kuruyor)
Üçüncü doz ilk gün hiç bir şey yok, ikinci gün öğlene kadar hiç bir şey yok, öğleden sonra halsizlik, eklem kemik kas ağrızalı yoğunlaşması, akşamüstü ateş, gece yatak, sabaha kadar ağrı ateş ter vs vs ertesi gün akşamüstü toparlayabildim.

Durum bu. Korona olsaydım ne olurdu ? Bundan farklı mı olurdu diye kimse darılmasın da ister istemez düşünüyor insan :alala
ben sadece ilk 2 asiyi yaptirdim herhangi bir yan etki olmadi ama genel bir halsizlik mevcut bu benim motivasyonumlami alakali yoksa asidanmi oldu bilmiyorum senin 3. dozda yasadiklarini ben korona olunca yasadim yani asi olmadan korona olsan da ayni kapiya cikiyor :haha

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz icin tesekkürler :cak

moral yüksek 2 hafta ise gitmiycem yattigim yerden para kazanicam bundan iyi motivasyon olurmu :hihi
biraz meyve vs aldim caydan firsat kalinca arada yiyoruz birseyler
ben bu cigirtkanligi yapilan hastaligin bildigimiz gripden vs farki olduguna halen inanmiyorum okadar ortaligi ayaga kaldiriyorlar kapanmalar maskeler dezenfektanlar asilar vs bu nasil bir hastalik ki önlemler bu kadar sert iken gecen sene veya önceki sene veya daha önceki senelerde yasadigim sogukalginligi vs hastaliklardan hic mi farki olmaz

tamamen kendi düsüncem bu bildigimiz agir gecirilen bir grip kronik hasta olanlarda bu grip türüyle basetmede zorluk yasiyor bukadar basit

asagidaki tanim wikipediadan grip hakkinda yazilmis aciklama korona ile ayni sonuclari var tesadüfe bakin ki

ben sadece ilk 2 asiyi yaptirdim herhangi bir yan etki olmadi ama genel bir halsizlik mevcut bu benim motivasyonumlami alakali yoksa asidanmi oldu bilmiyorum senin 3. dozda yasadiklarini ben korona olunca yasadim yani asi olmadan korona olsan da ayni kapiya cikiyor :haha
Zaten Devlet de ''korona oldunda aşıya gerek yok'' diyor :kiskis

PCR da kalktı zaten. Çünkü ehonomimiz çoooh eyi :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Zaten Devlet de ''korona oldunda aşıya gerek yok'' diyor :kiskis

PCR da kalktı zaten. Çünkü ehonomimiz çoooh eyi :kiskis
almanyada durum daha vahim beni hastahneye almadilar pcr testi icin semptomplar yoksa alamiyoruz iceri dediler degneklerle kovaladilar eve geldim yattim ölmeyi bekliyorum :uyku1

Z1eRubi.png

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Geçmiş olsun. Bende 2.doz sinovac oldum akşamına fenalaştım. Aşı üzerinden 24 saat geçmeden test yaptılar sonuç pozitif dediler. Bende olan etkiler; Kas eklem ağrısı, (bel boyun çok şiddetli), terleme, hafif öksürük, titreme, üşüme, iştahsızlık, mide bulantısı, boğazda yutkunurken ağrı, sersemlik ve baş dönmesi var bende. Eskisi gibi gelip ilaçta vermiyorlarmış karantina boyunca evde duracaz parol agri kesici kullanıyorum sadece.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Geçmiş olsun. Bende 2.doz sinovac oldum akşamına fenalaştım. Aşı üzerinden 24 saat geçmeden test yaptılar sonuç pozitif dediler. Bende olan etkiler; Kas eklem ağrısı, (bel boyun çok şiddetli), terleme, hafif öksürük, titreme, üşüme, iştahsızlık, mide bulantısı, boğazda yutkunurken ağrı, sersemlik ve baş dönmesi var bende. Eskisi gibi gelip ilaçta vermiyorlarmış karantina boyunca evde duracaz parol agri kesici kullanıyorum sadece.
saol sanada gecmis olsun da "Aşı üzerinden 24 saat geçmeden test" yapip sonucun pozitif cikmasi kadar normal olan birsey varmi :alala
senin saydiklarinin bazilarini ben ilk hasta oldugum gece yasadim sabahleyin etkiler azaldi simdi öyle dus alip sokaga cikmanin bedelini ödeyen bedevi gibi evde yatiyorum

ekleme: son satirda yasadigimin soguk algiligindan bir farki yok demek istedim sadece

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Geçmiş olsun kardeşim.

İlk doz sıfır etki

insana göre değişiyor demekki 3 doz bıontech oldum 3 dede hafif kol ağrısından başka hiçbir şey olmadı.ilerde olurmu onu allah bilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt