konut tipi fks

G Çevrimdışı

gkhn

Yeni Üye
5 Şub 2017
12
Cvp: konut tipi fks

(Dün, 02:39 PM)Sota Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Gkhn Arkadasim Merhaba
Sorununuzu Biraz Daha Acik Sekilde Yazabilirmisini

Sikintinizi Tam Anlayamadim

Birde Bu Forumumuz Suan pek aktif k Konumda değil.
Aktif Paylasimlarimizi

https://tavsiyeforumu.com
Uzerinden Yapıyoruz
Sizleride Bekleriz

Saygilarimla...

G Çevrimdışı

gkhn

Yeni Üye
5 Şub 2017
12

(8 sa )gkhn Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Merhaba değerli arkadaşlarım  diğer foruma üye olamıyorum spam olarak algılıyor sistem heavy srk 63 zr-s hyper inverter 2016 klimayı iklimsadan7 ay önce aldım fakat devamlı güç kartı yanıyor bu cihazın voltajı için kendim ölçüm yaptım 233-243 olan voltaja yüksek voltaj dedi servis bende tedaşı çağırıp durumu bildirdim ve arkadaşlar da 222-231 aralığında ayarladılar bu arada klimanın tesisatı sayaçtan antigron ile banyo şofbenine oradanda klima kablosuyla klimaya c25a sigortayla geliyor bi kaç kez klima çalışırken şofbenide açmışlar ve sayaçtaki sigortayı attırmış tesisat bağlantılarında sorun yok sıkıntı şofben olabilir mi yoksa ciddi anlamda şebeke hatasımı bi türlü içinden çıkamıyorum bide klima çalışırken bozulmuyo elektrik kesiliyo geri geldiğinde iç fan çalışıyo hızlanamıyo arıza lanbasını yakıyo dış fan ve kompresor çalışmıyo arızada voltaja bağlı arıza olduğunu söylüyor servisçi arkadaşlar

G Çevrimdışı

gkhn

Yeni Üye
5 Şub 2017
12

(7 sa )9köy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:' Alıntı:
(8 sa )gkhn Nickli Kullanıcıdan Alıntı:' Alıntı:
Merhaba değerli arkadaşlarım diğer foruma üye olamıyorum spam olarak algılıyor sistem heavy srk 63 zr-s hyper inverter 2016 klimayı iklimsadan7 ay önce aldım fakat devamlı güç kartı yanıyor bu cihazın voltajı için kendim ölçüm yaptım 233-243 olan voltaja yüksek voltaj dedi servis bende tedaşı çağırıp durumu bildirdim ve arkadaşlar da 222-231 aralığında ayarladılar bu arada klimanın tesisatı sayaçtan antigron ile banyo şofbenine oradanda klima kablosuyla klimaya c25a sigortayla geliyor bi kaç kez klima çalışırken şofbenide açmışlar ve sayaçtaki sigortayı attırmış tesisat bağlantılarında sorun yok sıkıntı şofben olabilir mi yoksa ciddi anlamda şebeke hatasımı bi türlü içinden çıkamıyorum bide klima çalışırken bozulmuyo elektrik kesiliyo geri geldiğinde iç fan çalışıyo hızlanamıyo arıza lanbasını yakıyo dış fan ve kompresor çalışmıyo arızada voltaja bağlı arıza olduğunu söylüyor servisçi arkadaşlar
Gkhn arkadasim diger forumun spam gozukmesine bakariz gerekirse mail adresinizden uyeliginizi yapariz ben yonetici olmasamda yolu var forumlar mybb alt yapi ayni. Ben burdan mailinizi bildirdimmi sota arkadasa gerekeni yapar. Siz sifrenizi degisir devam edersiniz. Durum ilginc banada burasi firefoxta spam gozukuyor. =)

Arkadaşım benim tahminim tesisatinizda bir zayiflik var suan cepten yaziyorum zaten yeni dondum hadta ziyaretinden normal pcde olsam bir iki resimde atardim. Sordugunuz soruyu ben anladim.

Aslinda cok basit roleler oldugunu hatirliyorum cihazi korumak icin. Hatta tum cihazlar icinde giriste uygulayabilinirligi var.

Zaten adi ustunde sordugunuz sorudan ama hemen hemen hic anlamadigim icin aklimda kalan bolgileri bagdastiramiyorum. Sota arkadad daha net bilgiler verecektir. Benim suan diyebilecegim regulatore ihtiyaciniz yok. Kablolalarinizin kesitleride normalse bile ben sofbenle beraber kaldirmadigina eminim. Iki cihazin hele hele sofbenle baglanmasi tyanlis. Cunku sofben 1500 2000 watt ceker herhalde.

Her durumda ayirmaniz sart. Pesi sirada onceki mesajimda dedigim gibi kompresor zarar gormediyse sorununuz cozulecektir. Suan icin anlayabildigimce birkez daha kart kontrolu gerekecek. Birlikte klimanin tesisatina bir kontaktor vs takildimi yola devam. Dua edelim kompresorde problem olmasın siz tesisati ayirin. Kompresorde oroblem olmussada onceki basvurunuzdaki kaydiniz mevcut tedas iklimsanin tutacagi raporla bu parayi size oder. Servisin yaklaşımı iyi anladigimca. :ok

G Çevrimdışı

gkhn

Yeni Üye
5 Şub 2017
12

(7 sa )Sota Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(8 sa )gkhn Nickli Kullanıcıdan Alıntı:' Alıntı:
Merhaba değerli arkadaşlarım  diğer foruma üye olamıyorum spam olarak algılıyor sistem heavy srk 63 zr-s hyper inverter 2016 klimayı iklimsadan7 ay önce aldım fakat devamlı güç kartı yanıyor bu cihazın voltajı için kendim ölçüm yaptım 233-243 olan voltaja yüksek voltaj dedi servis bende tedaşı çağırıp durumu bildirdim ve arkadaşlar da 222-231 aralığında ayarladılar bu arada klimanın tesisatı sayaçtan antigron ile banyo şofbenine oradanda klima kablosuyla klimaya c25a sigortayla geliyor bi kaç kez klima çalışırken şofbenide açmışlar ve sayaçtaki sigortayı attırmış tesisat bağlantılarında sorun yok sıkıntı şofben olabilir mi yoksa ciddi anlamda şebeke hatasımı bi türlü içinden çıkamıyorum bide klima çalışırken bozulmuyo elektrik kesiliyo geri geldiğinde iç fan çalışıyo hızlanamıyo arıza lanbasını yakıyo dış fan ve kompresor çalışmıyo arızada voltaja bağlı arıza olduğunu söylüyor servisçi arkadaşlar

Gkhn Bey

Evınıze Faz Kontrol Sistemi Takarsanız Olası Yuksek Voltaj yada Dusuk Voltajda FKS Enerjı Keser Bu Guzel Bır Ozellık ama

Klımada Soruna Neden Olur Sureklı Sureklı

Enerjı Gıt-Gel Neden Olabılır

Inverter Klımalar 180-260Volt Arasına Stabılı Sekılde Calısır Tabı Bu Marka ve Modele Gore Degısır

Bızım Evde Elektrıkler 230 Altına Hıc Dusmez 250 Gormuslugum Vardır ve Hıc Sıkıntı Yasamadım

Klima + Sofben İçin 25amper Sıgorta Yetersız Atmasının Sebebı Odur

Sofbenler 7000wattır Yaklasık 30amper Ceker Tek Basına

Neyse Klımanız Yuksek Voltaj Hayası Verıyorsa

Evınıze Maddı Gucunuz Yetıyorsa Tam Otomatık Bır Regulator Almak Daha Dogru Tercıh Olur....

G Çevrimdışı

gkhn

Yeni Üye
5 Şub 2017
12

gkhn Nickli Kullanıcıdan Alıntı:                                                                                                                   (4 saat önce)

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum klimamda şu an sıfır kart var çok şükür sorunsuz çalışıyor benim öğrenmek istediğim cihaz yeteri kadar güç alamazsa çalışmayı durdurur mu yoksa devam edip akımı  fazla mı çeker ve akımı fazla çekerse karta zarar verir mi

G Çevrimdışı

gkhn

Yeni Üye
5 Şub 2017
12

9köy' Alıntı:
gkhn' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum klimamda şu an sıfır kart var çok şükür sorunsuz çalışıyor benim öğrenmek istediğim cihaz yeteri kadar güç alamazsa çalışmayı durdurur mu yoksa devam edip akımı  fazla mı çeker ve akımı fazla çekerse karta zarar verir mi
Gkhn arkadasim sorunsuz calismasina sevindim klimanizin.

Bazi klimalar yeterli voltaji 200 lerin altina dusurmeyip kendini durduruyor. Nasilki yuksek voltaj zararliysa dusuk voltajda zararli siz sagda solda yok su marka 180 volta kadar calisiyor vs sozlerine kulak asmayiniz. Bunlari diyenler ayni zamanda agizlarindan kacirip dusuk voltaj dahada zararli... sozunude soyluyor.

Yeterli voltaji almazsa calismayabilir klimaniz dedigim onlem alinmissa. Ama anlattiklariniza gore tahmininen dusuk voltajla alakali degil.

Sizin voltaj sorununuzda yok bence. klimaniz ilk etapta belkide cok yuksek voltaja maruz kalmis olabilir 260 lari 270 leri goren kisilerin yorumlarini bile okumustuk.

Aklimda olan piyasada bir cok ufak cihaz var ama ne  olcude yuksek voltaji onluyor. Bir cok klimanin icindede 250 volta kadar koruyan varistor oldugu bilgisi aklimda bunu asirmamislarsa kolay kolay bise olmaz en fsxazla 12 volt trafosuna zarar verebilir oldugu bilgisi kendimle alakalu oldugu icin aklimda zihmimi kurcaladikca aklima geliyor. Cunku ben 257 voltlari gordum. Ayrica benim cok pahali soguk zincir ilaclarim var.
Ve burada bir basibosluk var voltaji dusurttum ama bazan cocuk gibi ac kapa yapiyorlar cok affedin kufur dahi ettim bu duruma daha yeni hemde cunku bu tur ani degisimleri hic bir cihazin onleyemeyecegi bilgisi vardi aklimda. Zaten akil mantikta kabul etmez bunu.

Artik bilmiyorum durumunuzusize tutulan rapor nedir daha nrler onerebiliriz kusa sure sonra evde okacagim sizin uyeliginizi oraya yatiriri bu konuyuda tasiriz sizin adinizdan
siz bu arada bu ariza bilgieri iletirseniz  voltajdan olmus ama ne olmus kartta sadece varistormu patlamis 12 volt trafosu zarar gormusmu.

Sofben degildir kullandiginiz su isitici buyuk ihtimalle ano su isiticidir 7000 watt cekmez. Oyle olsa trifaze ekektriginiz olmasi lazim ki eskiyse eviniz pnu almak zor artik. Yeniysede kolay kolay bu arizalaron cikmamadi lazim ben hala sorununuzun ayni hattan beslenmesi uzerindeyim
. tamam klimacida degilim elektrikcide degilim ama 6 tane klimamiz var her iki evde ve yemedigim kazik kalmadi anlatabildiysem =)

Geri
Üst Alt