Kondenser materyali hakkıında.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141
Bugün gözümle çürümüş bir klimaya şahit oldum, önüne eğilip bakamadım hangi marka diye ama yandan çok kötü gözüküyordu, bakır borulara kadar erimiş borular açığa çıkmıştı resmen, siz hep bakır kondenser iyidir diyorken acaba bakır olmasından kastınız nedir, kondenserin tamamı mı bakır yoksa finlerin içinden geçen borular mı bakır olmasını kapsıyor bakır klima deyimi, finler bakır değilse boruların bakır olmasınında pek anlamı kalmıyor bence çünkü yapraklar eriyince ısı iletimi çok kötü etkilenecek o aşamadan sonra boru bakır olup da cihaz çalışsa ne çalışmasa ne kaldırır atarım o cihazı öyle değil mi benim fikrim bu tabi, peki kondenserin tamamı bakır olan klima var mı acaba, dış ünitelerin yapraklarına baktığımızda hiç bakır rengi görmedim ancak şöyle olabilir bakır yapraklar nikel kaplı olabilir, o yüzden sorayım dedim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Kondenser materyali hakkıında.

önce özel mesajınıza bakın acil işimiz var. 

öyle bir klimada yok sadece chigo dandik sınıf klimanın içi ünitesini bakır görmüştüm internette.

birde hitachinin üst bir modelinde iç ünite tavası ve fanın döndüğü arka oval zemin metaldi.

keşke gördüğünüz klimanın resmini çekseydiniz. 

malum şahısın resmilerindeki meseleye çok çamur atıldı neye dayanarak bu resimler yayınlanıyor diye.maalesef @Ado dostumuzda sabıkalı bu konuda  :evillol:. ama o resimler gerçekti o finlerin dökülmesi meselesiyse çok yüksek rakımda çalışan 16-17 senelik amerikan tipi kubik klimalardı.

diğer çamur atılan, delinen kondenserlerde basit markaların vrf siydi. 

vrf vs ufak santrallerin kurulumu taşınması ve tabi maliyet amacıyla birçok firma alüminyum üretiyor ama daha ne daikindne nede me den şikayet yok. yani split gibi dandik alümünyum kullanılmıyor.

me nin vrf si ingilterenin yumuşak kışında 30 yıl garantili. hadi sert kış olsun 10 yıl düşsüsn desek. oda yeterli değil bence. bu teknolojiyi geliştirecekler daha. 

ama splitlere uygulamazlar bunu. test saatleri 2400 saatteydi en son bildiğim. 

yani senin korkacağın birşey yok şuan için.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141
Cvp: Kondenser materyali hakkıında.

Teşekkürler gördüm, yazdıklarımın size ulaşmadığını fark ettim, size döneceğim.

Geri
Üst Alt