kondansator bilgi

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Aynı yere sığıyorsa neden olmasın. Bir de nerede kullanacaksınız o önemli. Bir smps çıkışıysa, söktüğünüz kapasite "low esr" niteliğinde mi gibi soruların cevabına göre evet yada hayır denilebilir. Ama genelleme yapılacaksa cümleme başladığım yerde dediğim gibi "sığıyorsa problem yok" şeklinde olacaktır.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Aynı yere sığıyorsa neden olmasın. Bir de nerede kullanacaksınız o önemli. Bir smps çıkışıysa, söktüğünüz kapasite "low esr" niteliğinde mi gibi soruların cevabına göre evet yada hayır denilebilir. Ama genelleme yapılacaksa cümleme başladığım yerde dediğim gibi "sığıyorsa problem yok" şeklinde olacaktır.
Çok tesekkur ederim lg tv nin besleme kartinda.bi sekilde sigar bacaklar uzun tutarim.tekrar sagolun.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
slm
kondansatoru takip kart temizligi yaptim .tv acti fakat ledler gelmedi.led cikisi 13/32v arasi dalgali geliyor.ledleri olctum cvp yok.onerileriniz varmidir

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
diyotlar kondansatorler saglam olctum.ledler hic tepki vermiyor.söküp olctum yine ayni.
sormak istedigim ledler seri olarakmi birbirine bagli.ledlere 12/24 v verdim ledler hic uyanmadi

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Bu güne kadar şerit ledler harici paralellik görmedim. Hele tvlerde hiç görmedim. Varsa uyarın, notlarıma ekleyeyim. Kullandıkları led çipinin voltajına göre driver çıkışı 48-100v (50 inç üzerinde bu değer daha da yükselebiliyor) arası değişiyor. Tabi edge led - dled farkı da var. Bir de led bar tarafında arıza varsa led driver çıkışında herhangi bir gerilim okuyamazsınız. Driver arıza moduna geçer ve çıkış gerilimini kapatır. Önce barların sağlamlığından emin olmalısınız ...

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt