Kombi tavsiyesi

M Çevrimdışı

Moon Star Turkey

Yeni Üye
13 Eki 2018
25
44
Kombilerden çok anlamam ama bir kullanıcı olarak söylüyorum, marka olarak Buderus kombi 12 yıldır tık etmedi. Bakım bile yaptırmadım bugüne kadar.
Sadece ufak tefek sıkıntıları oldu. Toplasan 200 TL bile tutmamıştır.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Benimde kullandığım 20 yaşında belki daha fazla Ferrolli nalları dikince yerine 3 yıl garanti, kullanıcı memnuniyetleri ve fiyat avantajı nedeniyle E.C.A. Confeo Plus aldık. Kış sonuna denk geldiği için ısıtma konusunda kullandığımız kadarıyla memnunuz. Çok az derecelerde iyi performans aldık. Çift eşanjör olması da önemli bir tercih sebebi tabii ki.

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
3 yıldır buderus gb062 tam yoğuşmalı kullanıyoruz evde 7 tane Petek var evimiz 26 yıllık ve petekler değişmedi ısıtması ve banyo su sıcaklığı güzel iyi de tasarruf ettik fakat aklınızda olsun bizim ev gibi tesisat eski tek yönlü ise tüm odalar sırayla ısınıyor yeni sistemse sıkıntı olmaz

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Benimde çok anladığım bir cihaz değildir kombi teknik olarak çok iyi tavsiye alabileceğiniz bir çok arkadaş var forumda.
Evde 8 senedir buderus kullanıyoruz memnunuz. Bir sıkıntısı olmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bütçeniz varsa Premix kombi alın.
Peteklerin boyunu ölçüp bilgi verirseniz daha iyi olur. Petek metrajını ve türünü bilmeden net öneri verilmesi çok zor olur.
Peteğin yükseklik ölçüsünü de verseniz olur türünü belirleyebilmek adına.
Konvansiyonel kombiler ya yasaklanmıştı ya da yasaklanacaktı. (Emisyon nedeniyle.)
Yasaklanmadıysa henüz konvansiyonel de bakabilirsiniz.
Önemli olan doğru proje ve tesisatın performansıdır.
Ne kadar yavaş soğuma o kadar az tüketim.
Premix kombi elbette güzel, alevin frekansını kontrol ediyorsunuz resmen ama bir bedeli var maalesef.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Benimde kullandığım 20 yaşında belki daha fazla Ferrolli nalları dikince yerine 3 yıl garanti, kullanıcı memnuniyetleri ve fiyat avantajı nedeniyle E.C.A. Confeo Plus aldık. Kış sonuna denk geldiği için ısıtma konusunda kullandığımız kadarıyla memnunuz. Çok az derecelerde iyi performans aldık. Çift eşanjör olması da önemli bir tercih sebebi tabii ki.
Eca cok gürültülü diyorlar sizde de varmi boyle bir sorun

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Eca cok gürültülü diyorlar sizde de varmi boyle bir sorun
Ben fark etmedim hanım biraz var dedi mutfakta olduğu için ses olsa da rahatsız olmuyoruz ama dediğim gibi bana hiç sesli gelmedi hanım da biraz diyor. Dediğim model dışına çıkmayın ama. Ses şikayeti diğerlerinde olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt