kombi seçiminde servis altyapısı mı ? marka mı?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
doğalgaza geçmeyi planlıyoruz.izmirde ortalama kasım-nisan arası 5 ay kullanımı planladığımız 120 metrekare evimize 9 metre kalorifer peteği (7 petek 1 havlupan)hesabıyla 24 KW yoğuşmalı kombi ihtiyacımız var.
Daire ara katta ,güney cepheli,mantolama var,kalorifer tesisatı eski tip sıralı ,seri bağlı (tesisat sıva altı yapılmış petekler takılı değil).keşif yaptırdım:sağolsun ayrıntılarıyla; tesisat ve kombi çalışma sistemlerinden petek boyu seçimine kadar konuştuk hangi cihazı kullanalımda takıldım.önerdikleri cihaz safkan italyan '' immergas'' .şikayetvar sitesinden şöyle bir araştırdım.kombiyi almadan şikayet yazacak kadar, servis ve müşteri hizmetlerinden soğudum.
konu başlığında da belirttiğim üzere izmirde hangi marka mı hangi servis mi?
hem kaliteli hem parçası ucuz ,servisi de güleryüzlü ve güvenilir varsa bildiğiniz dadından yinmez :yeah direkt telefonunu verin:hoba1:hoba1:hoba1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
doğalgaza geçmeyi planlıyoruz.izmirde ortalama kasım-nisan arası 5 ay kullanımı planladığımız 120 metrekare evimize 9 metre kalorifer peteği (7 petek 1 havlupan)hesabıyla 24 KW yoğuşmalı kombi ihtiyacımız var.
Daire ara katta ,güney cepheli,mantolama var,kalorifer tesisatı eski tip sıralı ,seri bağlı (tesisat sıva altı yapılmış petekler takılı değil).keşif yaptırdım:sağolsun ayrıntılarıyla; tesisat ve kombi çalışma sistemlerinden petek boyu seçimine kadar konuştuk hangi cihazı kullanalımda takıldım.önerdikleri cihaz safkan italyan '' immergas'' .şikayetvar sitesinden şöyle bir araştırdım.kombiyi almadan şikayet yazacak kadar, servis ve müşteri hizmetlerinden soğudum.
konu başlığında da belirttiğim üzere izmirde hangi marka mı hangi servis mi?
hem kaliteli hem parçası ucuz ,servisi de güleryüzlü ve güvenilir varsa bildiğiniz dadından yinmez :yeah direkt telefonunu verin:hoba1:hoba1:hoba1

Ülkemizde usta önermek kadar riskli iş yoktur azizim.

İyi olur ustadan, Kötü olur tavsiye edenden bilinir :kop

Benim sevdiğim bir ustam var ama önce kendisi ile bir görüşmem lazım. Yarın bilgi vereyim size :ok

Bu esnada başka arkadaşların tanıdıkları var ise yazarlar mutlaka :ok

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
şimdiden teşekkür ederim üstadım.ilgine memnun oldum.günümüzde en pahalı şey tecrübe:mutlu
tavsiye forumu bu yüzden seviyorum. reklam verenlerin değil gerçek tecrübelerin forumu...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ana akım birkaç üretici haricinde benim bildiğim çoğu firma parça toplayarak mühendislik yapmakta.
Ana akım üreticilerde bile farklı firmalardan parçalar olabilir.
Burada size düşen şey bütçenize göre kombi modellerine bakmak ve kronik arızası var mı yok mu onu araştırmak olmalı diye düşünüyorum.

İnsanımız genelde sadece marka odaklı ürün araştırması yaptığı için, birine iyi gelen marka birine kötü gelebiliyor.
E bir de kalorifer işini sadece kombiden ibaret sanmak gibi bir yanılgıya da düşüyorlar.
Halbuki bu işi etkileyen bir sürü faktör mevcut,

Evin ısı kaybı, tesisatta kullanılan boru tipi ve çapı, odalarda kullanılan petek tipi vs.
Tesisat ne kadar yavaş soğursa sizin gaz tüketiminiz de o kadar az olur. Bu işin özeti bu benim anladığım.

Mümkünse Premix kombi almanızı tavsiye ederim.
Konvansiyonel kombiler AB emisyon yasaları gereği yeni projelerde yasaklanacaktı, henüz yasaklandı mı bilmiyorum.
Fazla bütçeniz yoksa konvansiyonel de düşünebilirsiniz.

Bölgenizde hangi firmanın servisi sizi söğüşlemiyor ve işini hakkını vererek yapıyorsa onu tercih edin derim.
Kombiyi kurmak mesele değil, mesele zor günde bölgenizdeki servisin size nasıl hizmet vereceğidir. :hihi

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
41
Bizde yakın zamanda babamlara yoğuşmalı kombi aldık. Çok iyi diye bildiğimiz bir marka vardı servisi sıkıntı dediler. Bu arada bende hermetiklerin yasaklandığını öğrendim ama elde kalan hermetikleri satıyorlar. O yüzden yoğuşmalı bakmak gerek. Kendi evimde 9 yıldır premix kullanıyorum gayet memnunum. Ama şimdiki kaliteleri nasıl bilemem. İyi bir araştırma yapmak gerek.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bizde yakın zamanda babamlara yoğuşmalı kombi aldık. Çok iyi diye bildiğimiz bir marka vardı servisi sıkıntı dediler. Bu arada bende hermetiklerin yasaklandığını öğrendim ama elde kalan hermetikleri satıyorlar. O yüzden yoğuşmalı bakmak gerek. Kendi evimde 9 yıldır premix kullanıyorum gayet memnunum. Ama şimdiki kaliteleri nasıl bilemem. İyi bir araştırma yapmak gerek.

Elde kalanı satsalar bile gaz şirketi onaylamıyorsa o evin projesini işletmeye almazlar.

Bahsettiğiniz kombi türü konvansiyonel (klasik,geleneksel) olandır. Hermetik hava sızdırmayan demektir.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Evdeki mevcut kombiyi yenilerken de proje muhendis onayi vs gerekiyor mu yoksa direk al tak calistir mi?

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
kendi evinse yoğuşmalı olarak buderus yada wiesman alabilirsin, bütçe daha düşükse demirdöküm ekonomik serilerden birisini tercih edebilirsin. 3 markada üzmez.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bende demirdöküm nitromix kullanıyorum premix yoğuşma sistemi var gönlüm vaillant ve eca dan yana idi ama demirdökümde karar kıldım vaillant tarafından satın alındı içinde vaillant tecrübesiyle üretim yapılıyor. premix yoğuşma sistemi grunfoss pompa dış hava sensörüne uygun anakart yapısı mevcut
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bosch buderusu satın aldı farklı bir yoğuşma sistemi var. kayın validemdeki her kışa girerken sifon doldurma programı yüzünden beni illet eden kombi.bulunduğum yerdeki servis hizmetini sevmediğim için bosch karşı bir tavrım var. bu sadece benim düşüncelerim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bende demirdöküm nitromix kullanıyorum premix yoğuşma sistemi var gönlüm vaillant ve eca dan yana idi ama demirdökümde karar kıldım vaillant tarafından satın alındı içinde vaillant tecrübesiyle üretim yapılıyor. premix yoğuşma sistemi grunfoss pompa dış hava sensörüne uygun anakart yapısı mevcut
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bosch buderusu satın aldı farklı bir yoğuşma sistemi var. kayın validemdeki her kışa girerken sifon doldurma programı yüzünden beni illet eden kombi.bulunduğum yerdeki servis hizmetini sevmediğim için bosch karşı bir tavrım var. bu sadece benim düşüncelerim

Yok ki VESTEL in kombisi takalım :kiskis

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
aman usta olmasın birde kombi ile uğraşmayalım :) birara kombi vardı ama kime üretim yaptırıyorlardı bilmiyorum aman :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
aman usta olmasın birde kombi ile uğraşmayalım :) birara kombi vardı ama kime üretim yaptırıyorlardı bilmiyorum aman :)
:hoba1 geçen sene birisi aradı vestel kombi dedikçe biz ; Acaba şohben yada termosifon olmasın dedik. yok yok kombi deyince dedim yandık, anlayan bilen yok bizde :hihi ardından demesin mi istanbul dedim kapa kapa biz o tarafa bakmıyoruz. ucuz yırttık :) :yeah

barbarosso barbarosso evimde demirdöküm mevcut hemen hemen 2 sene oldu bir sıkıntı görmedim. karşı dairem de de demirdöküm vardı kartı yanmıştı tabi o zamanlar şantiye elektiriği ile alakalı sorun olmuştu, servis 300 tl fiyat verince beni çağırdı 7TL ye işi çözdük, sökümünü de öğrendim kolaymış.
Kendim akım koruma pirizi kullandığım için herhangi sorun yaşamadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt