kombi için oda termostatı öneriniz var mı?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
314
airfel digifel premix kombi için uyumlu oda termostatı öneriniz var mı?
oda termostatları tasarruf sağlarken aynı anda konforu da arttırır mı?
dış hava ısı sensörü mü oda termostatı mı önerirsiniz?
modülasyonlu (opentherm )termostatlara yüksek ücret ödemek mantıklı mı?

aklımda deli sorular :))) vesselam ...

Screenshot-1.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Merhaba. Ürünün kullanım kılavuzuna baktım, Airfel Opentherm firmasının oda termostatıtavsiye etmiş.

Termostatlar da iki çeşit var benim anladığım.
Birincisi, kombiyi dur-kalk şeklinde çalıştıran ve sadece ısı ayarlamaya yarayan termostatlar.
İkincisi, haftalık programlama yapmanızı da sağlayan, yanmayı tamamen durdurmadan kombiyi çalıştıran termostatlar.

İkinci bahsettiğim termostatların işlevi nedeniyle fiyatları maalesef daha yüksek olur.

Farklı firmanın ürünü kombinizde çalışır mı bilemem.

Oda termostatı konfor sağlar mı, bence sağlar.
Kombiye kadar gidip ayar yapmakla uğraşmazsınız.
Haftalık programlama yapabileceğiniz termostatlardan alırsanız, kombinin yerini bile unutursunuz.

Evde kullanmıyoruz biz ama konfor sağlayacağını düşünüyorum.

Yalnız oda termostatları ile ilgili yanlış bir algı var, oda termostatını evde ısınması en önemli odada kullanmanız ve ona göre ayarlamanız gerekiyor.

Kombiniz premix olduğu için daha hassas gaz ayar modülasyonuna sahiptir.
Bu yüzden gaz tüketimine olumlu yansıması olacağını düşünüyorum.

Dış ortam sensörü hakkında bir fikrim yok maalesef.

Bu yazdığım da tamamen kendi görüşlerim, teknik bir birikime dayanmıyor. :bilmiyom
Uzman zannetmesin kimse beni. :sirit

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
314
aradım taradım; adı geçen kombinin ''siemens QAA73.210 modülasyonlu oda termostatı''dışında kullanabileceğimiz alternatifi yok.yine de bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.hatta fiyatı makul, bulabileceğim yer öneriniz olursa satın almayı düşünüyorum.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
aradım taradım; adı geçen kombinin ''siemens QAA73.210 modülasyonlu oda termostatı''dışında kullanabileceğimiz alternatifi yok.yine de bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.hatta fiyatı makul, bulabileceğim yer öneriniz olursa satın almayı düşünüyorum.
"COSA" hem akıllı hem Milli. Klima ve kombi için üretilen bir cihaz şuan arçelik prosmart serili klimaların içerisinde de bulunan termostat ben 2 yılı aşkın süredir kullanıyorum istersen haftalık otomatik program istersen manuel olarak yönlendirebilirsin. İncelemeni tavsiye ederim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
"COSA" hem akıllı hem Milli. Klima ve kombi için üretilen bir cihaz şuan arçelik prosmart serili klimaların içerisinde de bulunan termostat ben 2 yılı aşkın süredir kullanıyorum istersen haftalık otomatik program istersen manuel olarak yönlendirebilirsin. İncelemeni tavsiye ederim

Tasarım ve mühendislik kendilerine aittir.
İçindeki denetleyici ithaldir en azından.:hmm

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
314
modülasyonlu termostat kullanmak istiyorum.çünkü kombi modülasyon özellikli.inverter klima ile on/off klima kullanmak arasındaki fark gibi yani...
yine de öneriniz için tesekkürler.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
modülasyonlu termostat kullanmak istiyorum.çünkü kombi modülasyon özellikli.inverter klima ile on/off klima kullanmak arasındaki fark gibi yani...
yine de öneriniz için tesekkürler.

Modülasyon dan kastınız sadece, dönüş suyuna göre kombinin sıcaklık ayarını değiştirmesi ise bunu yaşadığınız şehre, binanızda yalıtıma ve evinize göre değerlendirmeniz gerekir. Diğer modülasyon özellikler cosada da var. Sonuç olarak evinizin ısınmasında bir sorun yoksa on off da alsanız modülasyon da alsanız eviniz istediğiniz sıcaklığa geldiğinde kombiniz yine dur çalış yapacaktır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
özür dilerim beni yanlış anlama gerçekten duymadığım ve bilmediğim için soruyorum hangi firmamız kart üretiyor ?

Benim kart dediğim şey şu;

multilayer-pcb-board-500x500.jpg

Bunu bilgisayarda tasarlıyorsunuz, hazır makinelerde baskısını yapıyorsunuz.
Hatta seri üretim yapan firmalarda, üzerlerine komponentleri dizen otomatik makineler bile var.
Aldığımız Vestel televizyonların anakartları, besleme kartları bu şekilde imal ediliyor. (İthal olmadıkları sürece.)

Benim kastetttiğim şey aşağıdaki resimdekilerin tasarımını yapmak ve üretmek;

chip.jpg

Normalde bu şekilde yarı iletken tasarımı yapabilecek kapasitede insan bizde yetişiyor ancak o alanda çalışma fırsatı bulamadıkları için veya beklentilerini karşılayabilecekleri bir üretim sanayi olmadığı için yurtdışında çalışmaya devam etmeyi tercih ediyorlar.:bilmiyom

meebbe Çevrimiçi

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
barbarosso barbarosso, donanimdan hasanemmii derim kenara cekilirim.

Konu linki

ben kullanıyorum santek .hiç macera aramadan santek alın derim ihtiyacı olanlara bu 3. termostadım .Santek veya başka iyi marka alınmayacak sa hiç alınmasın derim.özellikle 0.5 hassasiyet olanlar insanı hasta bile ediyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri