Klimanın iç ünitesinin durduk yere kırılması

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Merhabalar,

İki üç gün yazlığa kaçalım dedik sürprizi bulduk. Eski sahibinin taktırdığı 2016 üretimi Vestel Bio Plus İnverter 24000 btu klimanın iç ünitesinin kasası askı yerlerinden kendiliğinden kırılmış görünüyor. İki hafta önce bıraktığımızda hiç sorun yoktu. Dış müdahale olasılığı da yok.

1C1A0F32-047A-4331-9DB8-A670E3D6B252.jpg
206B1860-79F7-4E25-85CE-371FCACF444E.jpg

Sebebi ne olabilir? Yarın servis çağıracağım. Tamir olur herhalde ama olasılıkları merak ediyorum. Bilmeden servise belimizi de kırdırmayalım :)

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Eski Vestel klimalarda yaşanan bir durum, 2015 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam, bir arkadaşım evine Vestel nature plus model bir klima taktırdı ve ertesi gün iç ünite yere düşmüş, aynı böyle kırılmış. Aynı gün servis geldi ve klima iade edildi.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Eski Vestel klimalarda yaşanan bir durum, 2015 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam, bir arkadaşım evine Vestel nature plus model bir klima taktırdı ve ertesi gün iç ünite yere düşmüş, aynı böyle kırılmış. Aynı gün servis geldi ve klima iade edildi.

Tahmin etmiştim. Malzeme kaynaklı bir kusur olduğu belli. Gizli ayıp sayılabilse gerek. Yalnız ürünün faturası vb yok, evin eski sahibi taktırmış. Yarın servis çağıracağım, bakalım ne diyecekler?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Klasik Vestel kasa kalite sorunu.

Gizli ayıp geçerli olur lakin belge ibrazı gerekir.

Söz konusu Vestel olunca kayıtlara ulaşmak daha kolay olur, o konuda haklarını yiyemem.

Az önce müşteri hizmetlerini arayıp servis talep ettim. Evi sonradan aldığımı ve evrakımın olmadığını söyledim. Seri numarasını istediler verdim. Oradan buldular. 2016 montaj olup 2019'da garantisinin bittiğini teyit ettiler. Bu kırılmanın normal olmadığını ve ürünün gizli ayıplı olduğunu söyledim. Çağrı merkezi personeli doğal olarak yorum yapmadı ve servisin değerlendireceğini söyledi. Yarın arayacaklar inşallah.

Vestel'in malına sahip çıkacağını ummak istiyorum. Olmazsa ödeyip yaptırıp sonra hakem heyetine gideceğim. Gizli ayıbın bariz örneği olsa gerek.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Az önce müşteri hizmetlerini arayıp servis talep ettim. Evi sonradan aldığımı ve evrakımın olmadığını söyledim. Seri numarasını istediler verdim. Oradan buldular. 2016 montaj olup 2019'da garantisinin bittiğini teyit ettiler. Bu kırılmanın normal olmadığını ve ürünün gizli ayıplı olduğunu söyledim. Çağrı merkezi personeli doğal olarak yorum yapmadı ve servisin değerlendireceğini söyledi. Yarın arayacaklar inşallah.

Vestel'in malına sahip çıkacağını ummak istiyorum. Olmazsa ödeyip yaptırıp sonra hakem heyetine gideceğim. Gizli ayıbın bariz örneği olsa gerek.
Adem abinin de dediği gibi gizli ayıp işinden yürümeye devam et bence hocam.

Klimalarla haşır neşir olan yada klimalara biraz ilgisi olan herkes bilir, eski Vestel klimaların durduk yere kırılıp düşmesini.

Sana gelen servis personeli bile bu durumu normal karşılayacak ve şaşırmayacaktır.

Adem abi bu işi dile getirse nasıl olur acaba? Yada sen müşteri hizmetlerine Adem abinin ismini versen tırsıp hemen ücretsiz onarımını sağlarlar mı? Bir düşünmek lazım.

Netice olarak bence bu vestelin ayıbıdır ve kalitesiz kasa üretiminin sonucudur, ücretsiz onarımı sağlanmalıdır.
Ama işçilik ücreti talep edebilirler mi orasını bilmiyorum.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Adem abinin de dediği gibi gizli ayıp işinden yürümeye devam et bence hocam.

Klimalarla haşır neşir olan yada klimalara biraz ilgisi olan herkes bilir, eski Vestel klimaların durduk yere kırılıp düşmesini.

Sana gelen servis personeli bile bu durumu normal karşılayacak ve şaşırmayacaktır.

Adem abi bu işi dile getirse nasıl olur acaba? Yada sen müşteri hizmetlerine Adem abinin ismini versen tırsıp hemen ücretsiz onarımını sağlarlar mı? Bir düşünmek lazım.

Netice olarak bence bu vestelin ayıbıdır ve kalitesiz kasa üretiminin sonucudur, ücretsiz onarımı sağlanmalıdır.
Ama işçilik ücreti talep edebilirler mi orasını bilmiyorum.
Aman adem ustanın ismini karıştırmayın zaten mimli durduk yere sıkıntı yaşamasın zaten elinizde görseller var servis raporu onarım faturası ve görsellerle hakem heyetine başvurusunuz

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Aman adem ustanın ismini karıştırmayın zaten mimli durduk yere sıkıntı yaşamasın zaten elinizde görseller var servis raporu onarım faturası ve görsellerle hakem heyetine başvurusunuz
Benimkisi acaba, belki, nasıl olur şeklinde bir fikirdi zaten.

Durum dediğiniz gibi olabilir S Swift arkadaşımız tavsiyenizi okumuştur.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Adem beyin durumunun farkındayım, öyle bir yaklaşıma girmem. Gerek de yok zaten, durum ortada: kendini taşıyamayıp ağırlığıyla parçalanan bir ürün.

Sezon yoğunluğu içerisinde inşallah yarın gelebilirler. Gizli ayıptan ilerleyeceğim. Hayırlısı diyoruz artık. Yalnız şu sıcak ve nemde yanmasaydık iyiydi. 5-6 saat yol sonrası hayal ettiğim akşam bu değildi. :)

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Adem beyin durumunun farkındayım, öyle bir yaklaşıma girmem. Gerek de yok zaten, durum ortada: kendini taşıyamayıp ağırlığıyla parçalanan bir ürün.

Sezon yoğunluğu içerisinde inşallah yarın gelebilirler. Gizli ayıptan ilerleyeceğim. Hayırlısı diyoruz artık. Yalnız şu sıcak ve nemde yanmasaydık iyiydi. 5-6 saat yol sonrası hayal ettiğim akşam bu değildi. :)
Yazlık olarak tabir ettiğiniz yerin en azından geceleri püfür püfür esmeli, bu nasıl bir yazlıkmış böyle ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Tahmin etmiştim. Malzeme kaynaklı bir kusur olduğu belli. Gizli ayıp sayılabilse gerek. Yalnız ürünün faturası vb yok, evin eski sahibi taktırmış. Yarın servis çağıracağım, bakalım ne diyecekler?
Eklediğiniz resimde sunta kullanılmış borunun geçtiği hizada borunun terlemesi nedeniyle şişme var gibi siz bunu yakından daha iyi görürsünüz şişme nedeniyle kasma olursa plastik kısımın kırılması kaçınılmaz bir durum. Suntadaki yana taşan kısımdaki boyalar göz yanılması yapmıyor ise şişme var. En olarak üst ince borunun hizası biraz daha kalın görünüyor.

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
Sunta kısmı şişse klimanın metal plakasında da şişme olurdu. Konuya gelirsek plastiğin bu kadar dandiğini bulabilmekte büyük başarı. Hadi tebrik edelim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt