Klima vakumunun neden gerekli olduğu daha basit nasıl anlatılır ?

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
'''abi kışın yapıyoruz vakumu, yazın çok yoğun olduğumuz için yetiştiremiyoruz işleri o yüzden yazın vakum yapmıyoruz, zaten vakumlu geliyor fabrikadan'''
bu cümleyi duydu benim kulaklarım.

yeni bir teknoloji çıkmışta bizim haberimiz yok, adamların kullandıkları bakır borular bile kendisinden vakumlu adem abi....

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
'''abi kışın yapıyoruz vakumu, yazın çok yoğun olduğumuz için yetiştiremiyoruz işleri o yüzden yazın vakum yapmıyoruz, zaten vakumlu geliyor fabrikadan'''
bu cümleyi duydu benim kulaklarım.

yeni bir teknoloji çıkmışta bizim haberimiz yok, adamların kullandıkları bakır borular bile kendisinden vakumlu adem abi....
Abi işi yokuşa sürmek isteyen teknisyenin en büyük çıkış kapısıdır gelişen teknoloji :))))

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bir konuyu merak ediyorum. Diyelim klima yer değişimi yapıcaz. Gazı geri topladık. Her şey tamam. Son olarak klimayı kumandadan kapatsak oluyor değil mi? Yada sigortadan mı kapatmak gerekiyor? A Adem Helvacı

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,239
62
Eline sağlık üstad yine harika bir çalışma olmuş.Aslında bu videoyu kaydedip klima montajı için gelen ve çeşitli bahanelerle vakum yapmak istemeyen servislere göstermek lazım.

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
4 yıl önce Lg Titan Klima almıştım. Servis geldi kurulumu yaptı. Vakum yaptınız mı dedim, evet yaptık dedi. Vakumun nasıl yapıldığını vs bilmiyordum tabi. Yanlarında getirdikleri tek elektrikli makine matkaptı. Daha sonra araştırdığımda vakumun makine ile yapıldığını öğrendim. Kısaca servis şerefsi**lik yapmış. 4 yıl geçti aradan her aklıma gelince dua ediyorum kendilerine.
Klimanın performansından memnunum ama vakum yapılmış olsaydı daha fazla memnun mu olurdum orasını bilmiyorum.

Video için teşekkür ederim. A Adem Helvacı Allah razı olsun.
Hadi bizler cahiliz, servis elemanları sizler neden vatandaşa karşı bu kadar insafsızsınız? Dünya kadar para verip aldığımız şeyleri adam gibi kuruyorsunuz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri