Klima Vakumlamanın önemi

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
Cvp: Klima Vakumu Anakonu A dan Z Herşey

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
teşekkürler

ilk açılışta üfleme ısısını ölçmedim kısmaya başladıktan sonra ölçtüm 14,6 derece

24 derece set ettim odanın içersi 24 derece kimanın yakınları

biraz ileresi mutfak tarafı da 25 derece oluyor

gayet normal sorun yok
eğer klimanın üzerindeki anlık enerji tüketim göstergesi doğru ise 0,3 kw anlık tüketim yapıyor

ERYqpZ.jpg

mkPz50.jpg

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

büyük ihtimalle doğrudur gayet güzel tüketim güle güle kullan.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:
büyük ihtimalle doğrudur gayet güzel tüketim güle güle kullan.

ilk 4 saatte 2,03 kw tüketim yapmış  

buzdolabı tv bilgisayar lamba dahil

diğerlerinin saatlik tüketimlerini bilmek lazım ama uğraştırıcı işler bunlar. her şeyi böyle hesap edersen kafayı yersin rahatsız olursun. zaten hiç birisinide tam ölçemezsin hemen hemen lambalar hariç.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
ilk 4 saatte 2,03 kw tüketim yapmış  

buzdolabı tv bilgisayar lamba dahil

diğerlerinin saatlik tüketimlerini bilmek lazım ama uğraştırıcı işler bunlar. her şeyi böyle hesap edersen kafayı yersin rahatsız olursun. zaten hiç birisinide tam ölçemezsin hemen hemen lambalar hariç.

yok hocam ilk kez kullandığım için merak ettiğimden bakıyroum yoksa bakmam 

verdiğin cevaplar için ayrıca teşekkürler

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:

yok hocam ilk kez kullandığım için merak ettiğimden bakıyroum yoksa bakmam 

verdiğin cevaplar için ayrıca teşekkürler

iyi canın yeni heves olur incele tabide kendini üzme fazl dalıpta o yüzden dedim çünkü ortalıkta zırvalayanlar var onalra uyarsan üzlürsün gücün neyse onu aldın takma bir şeye kullan. =)

C Çevrimdışı

cianni44

Yeni Üye
5 Tem 2017
1

Arkadaşlar merhaba, aranıza Sakarya'dan katıldım, konuları tavsiyeleri, tanışma bölümünü, adı lazım değil olan kişiyi ve yaptıklarını bir fiil okudum, diğer bölümlere yazıp tanışmak yerine direk buradan selam verip tanışmak istedim. Belki de ciddi manada klima işinin kanayan yarası ve en önemli detaylarından birisi forumun bu konusu. 

Sakaryada Midea servisinin sıkıntılı olması ve bütçem ME, Daikin seviyesine çıkamadığı için bütçem dahilinde servis hizmetlerinden memnun kaldığım oem ürün satın alan BSH'den yana tercih kullandım, evet kabul ediyorum biraz da acele ettim. 

Aldığım klima Profilo [font=Roboto-Regular, HelveticaNeue, Arial, sans-serif]P3ZMI24908, 3250TL'ye peşin olarak aldım. Kullanacağım yer güney cephe 32m2 ve sabah öğlen akşam tüm güneşi alıyor tam boy cam olan bir salon. Salon'un da kapısını açık tutup diğer odaları kapatıp holü de soğutmayı planlıyorum. Kışın ev çok sıcak olduğu için klima kullanmayacağım, kışın doğal gaz faturası maksimum 120TL geliyor, yalıtım inanılmaz iyi. 

Klima ile ilgili yorumlarınıza ve eleştirilerinize sonuna kadar açığım :) 

Tek sıkıntım şu, Siemens servisindeki tanıdığım ve beni profiloya yönlendiren tanıdığım vakum işleminin sıfır klimalarda olmadığı yalanına direk girdi telefonda, ben de baştan bu işi başka bir yere yaptırabileceğimi sanıyordum. 

Okuduklarımdan gördüklerim ile vakum işlemini 30dk uygulamadıkları taktirde klimayı almayacağım, geri göndereceğim, bir şekilde ikna etmem gerekiyor diye düşünmekteyim. 

Sizler de bu konuda fikir verir nasıl bir yol izlemem gerektiğini söylerseniz sevinirim. Mesela önceden müşteri hizmetlerini arayıp olmamış bir iş için kayıt açtırmalı mıyım, bunun gibi şeyler. 

Tekrardan aranıza katıldığıma memnun oldum, şimdiden teşekkürler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

cianni44' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, aranıza Sakarya'dan katıldım, konuları tavsiyeleri, tanışma bölümünü, adı lazım değil olan kişiyi ve yaptıklarını bir fiil okudum, diğer bölümlere yazıp tanışmak yerine direk buradan selam verip tanışmak istedim. Belki de ciddi manada klima işinin kanayan yarası ve en önemli detaylarından birisi forumun bu konusu. 

Sakaryada Midea servisinin sıkıntılı olması ve bütçem ME, Daikin seviyesine çıkamadığı için bütçem dahilinde servis hizmetlerinden memnun kaldığım oem ürün satın alan BSH'den yana tercih kullandım, evet kabul ediyorum biraz da acele ettim. 

Aldığım klima Profilo [font=Roboto-Regular, HelveticaNeue, Arial, sans-serif]P3ZMI24908, 3250TL'ye peşin olarak aldım. Kullanacağım yer güney cephe 32m2 ve sabah öğlen akşam tüm güneşi alıyor tam boy cam olan bir salon. Salon'un da kapısını açık tutup diğer odaları kapatıp holü de soğutmayı planlıyorum. Kışın ev çok sıcak olduğu için klima kullanmayacağım, kışın doğal gaz faturası maksimum 120TL geliyor, yalıtım inanılmaz iyi. 

Klima ile ilgili yorumlarınıza ve eleştirilerinize sonuna kadar açığım :) 

Tek sıkıntım şu, Siemens servisindeki tanıdığım ve beni profiloya yönlendiren tanıdığım vakum işleminin sıfır klimalarda olmadığı yalanına direk girdi telefonda, ben de baştan bu işi başka bir yere yaptırabileceğimi sanıyordum. m.

Okuduklarımdan gördüklerim ile vakum işlemini 30dk uygulamadıkları taktirde klimayı almayacağım, geri göndereceğim, bir şekilde ikna etmem gerekiyor diye düşünmekteyim. 

Sizler de bu konuda fikir verir nasıl bir yol izlemem gerektiğini söylerseniz sevinirim. Mesela önceden müşteri hizmetlerini arayıp olmamış bir iş için kayıt açtırmalı mıyım, bunun gibi şeyler. 

Tekrardan aranıza katıldığıma memnun oldum, şimdiden teşekkürler.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz değerli kardeşim forumumuza.aramıza katıldığınız için bizlerde mutlu olduk.klimanız hayırlı uğurlu olsun.dilerimki güzel günlerde sağlıkla uzun yıllar kullanırsınız.seçiminiz çokta kötü değil allahtan   profilo klimalarıda midea üretiyor.fason klima olsada şahsen şikayet duymadım.

ayrıca doğalgaz faturanıza hasta oldum gerçekten mükemmelmiş.klimaya hiç hacet yok wallahi böyle durumlarda ısıtma için.

vakum işlemine gelirsek size onu söyleyen tanıdığınız çok ayıp etmiş birde tanıdık olacak.evet fabrikada vakumlanıyor ama neresi vakumlanıyor dış ünite vakumlanıp içine gaz basılıyor.peki montaj boruları sonradan takılıyor onların içindeki hava ve iç ünite ne olacak acaba.bence siz tanıdıktan bilgi almak yerine okuyun burayı siz ona bilgi verinde işini öğrensin :yerlerde:

vakum olmazsa olmazdır.hiçbir bahane ve koşul kabul edilemez.hangi marka olursa olsun yapmak zorundalar.klimanın can damarıdır.vakum olmazsa bilinki klimanıza kanser virüsü girmiştir nerde ne zaman iflas edeceği belli olmaz.performansı düşük olur.olurda olur anlayacağınız.

işin gerçeği vakum işleminde belirli net bir dakika yok.konunun başındaki resimlerden görmüşsünüzdür manometreye göre yapıması iyi olur.bir neden 15 dakika diyoruz genel olarak bu dakikayı herkese benimsetebilmek için ki ona göre karşılarındakilere baskı kurabilsinler.çeşitli vakum motorları var günümüzde.büyüğü küçüğü var.adamın motoru küçüktür klimada tutunki sizinki gibi 18 liktir 5 dakikada içindeki nemi ememeyebilir.10 dakikadada ememeyebilir.yada motor büyüktür kısa sürede işini halleder.ama tüketici bu dereceleri nerden bilecek.manometreyi ne bilsin.o yüzdendirki bizlerde zaman üzerinden bilinçlendirmeye çalışıyoruz.

sizin klimanıza en az 15 dakika da ısrarcı olun.yok motor büyüktü yok şöyleydi böyleydi geçsinler o işi.başlarında durun ve vakum yapmadanda gazı kesinlikle saldırmayın sisteme.olaki bir an sizin boşluğunuzdan yararlanıp saldılar gazı.direkt genel merkeze şikayetinizi iletin ve değişim isteyin.kullanmayın klmayı.yada önlem almak açısından şimdiden mişteri hizmetlerinden bilgi alın verin bu konuda.bakalım onlar nasıl yaklaşım sergileyecekler.ama yapmaya mecburlar.nasılk 2*2=4 ise ve değişmez ise vakumda böyledir.bahanesi olmaz olamaz.

artık gelen ekibe birşeyler ikram edip lafa tutup rica edip ısrarcı olup ne kadar uzun yaptırabilirseniz karlısınız.hiçbir zararı yoktur.klimacılar yada adam gibi ustalar evlerine klima takarken saatlerce vakum motorunu bağlı tutuyorsa onlarda bir zahmet işlerini yapıversinler.bakınız hepimizinde imza kısmında bu uyarı var vakum için.bu kadar öenmli olmasa biz neden ısrarı olalım.herkesin iyi bilinçlenmesi lağzım bu konuda.artık eski usul çalışan ustalar ve cahillik dönemi bitti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Yaaa gordun mu, su arama butonunu kullansaniz ne konular forumda :sopa

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri