Klima Vakumlamanın önemi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Vakumu Anakonu A dan Z Herşey

vakum dediğiniz nedirki ne gerek var uğraşmaya zaman kaybına hem hiçte gerekli olan  bir işlem değil.hiç olmadı boruları ağzınızla üfürün gitsin :lol:

ömrü hayatımda hem teknik adamım deyipte ve bunun yaygarasını  yalamalı şeker emen çocuklar gibi yapıpıta ve vakuma gerek yok hiçbirşey olmuyor demek insan aklının sağlıklı çalışmadığının bir göstergesidir.yada kalbi bozukluktur.kalbi bozuk olana söze ne hacet var değilmi.

şöylede açıklarsak ömrü hayatında basit ürünlerle uğraşıpta basit işler yapınca insan belli bir yaşa kadar nerden bilecekkki altının işlenmesini, değerini .hayatı boyunca altın görmemiş eline geçmemiş, yakından uzaktan işleyişinden bihabersiz ............olan bu kişiler sanarlarki her mal kendilerininki gibi basit gereksiz aynı.

insanlara vakum olayını basit bir işlemmiş gereksiz gibi göstermek basitliğin göstergesidir.nasılki kanser insanlar için ölümcülse klima içinde aynen böyledir.tabiki birkaç yılda büyük sorunların çıkmama ihtimali var.nasılki kanser sinsi ilerlerse vakum yapılmayan klimadada sorunlar sinsi ilerleyebilir.

ama her kullanıcının farkedemeği üfleme ve emiş hızı mutlaka ve mutlaka vakumsuz klimada düşük olacaktır.en basit örneği budur.bunlara takiben birdünya arıza çıkma olasılığı kaçınılmazdır.ha derseniz bazılarının dediği gibi benim param çok nolcakmış birkaçyıl kullanırım sonra yenisini alırım ozaman bende derimki bu kadar paran çoksa neden forum köşelerinde boş çene yapıyorsun.

bakın vakum olayı gerekli  ama olmasada birşey olmaz diyen zihniyetler bilinki doğrudan size yanlış bilgi veriyor nasılsa para o kişilerşin cebinden çıkmıyor ceremesinide çekecek olan kullanıcı.eline klavyesini almış yazana hiçbirşey olmaz.vakum konusunun en ufak dahi tavizi yoktur.nasılski  2*2=4 ise bu olayda aynen böyle değişmez kuraldır ve kesinlikle yapılması gereken işlemdir nokta.

bunların ötesinde birşeyler yazan çizen basit insanlar,basit ürün üretip satanlar dır.bilinçsiz insanların kanına giren ,hakkına giren,kısacası kul hakkı yiyen varyemezlerdir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

turbo kardeşim helal olsun sana da.etrafta teknik adamım deyipte dolaşan basit kişilerden olmamışsın.kliman hayırlı uğurlu olsun.Rabbim güzel günlerde sağlıkla uzun ömür kullanmayı nasip etsin inşallah

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567

ghostkiller1' Alıntı:
turbo kardeşim helal olsun sana da.etrafta teknik adamım deyipte dolaşan basit kişilerden olmamışsın.kliman hayırlı uğurlu olsun.Rabbim güzel günlerde sağlıkla uzun ömür kullanmayı nasip etsin inşallah
s.a ghostkiller1 hocam 

amin inş hocam 

yazlığa gidince kullanacağım inş  sonuçları paylaşacağım burda 

ama bi sorum var yardımcı olumusun üfleme ve emiş nasıl ölçeceğim bende problu termometre var üfleme sıcaklığını biliyorum ama emiş nasıl nerden ölçüm yapacağım 

üfleme ve emiş  sıcaklığı nasıl olmalı evdeki eski 2009 beko 7605 klima 23 set ettim üfleme ısısı 9 derece çıkıyor yeni takılan klimada ölçmedim tabii emiş nasıl ölülecek prob nereye koymam laızm 

birde tüketim ile  ne kadar elektrik yakar 3 aşağı 5 yukarı olarak 

30 m2 odada çatı katta açık mutfak ta  klimayı 24 / 25 derece set edip 7 / 24 saat çalıştıracağım 

bu on / off klimalar ile inverter klimalar arasında farkı anlamadım ben

neden az yaktığını inverterler klimaların

evde eski klima beko 7605 modeli var 2009 da alınan hala kullanıyorum bakımınıda 2 gün önce servis yaptı

24 / 25 derece set edilmiş halde geçen sene ve dah önceski sene 12 / 15 saat arasında çalışyordu 80 / 100 tl elektrik fark ediyor du çekim gücü 1200 watt saat

yeni inverter de aynı dereceye set edilince 1600 waatt yazıyor ayda ne elektrik farkecek onu çok merak ediyorum

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

özellikle yaz aylarında klima alacak olan kardeşlerim çok ama çok dikkat edin bu konuya.işlerin bol olduğu zamanın az olduğu haramzadelerin saniye durmadığı bir döneme giriyoruz.vakum yapmamak için ,15 dakika zaman kazanabilmek için atmadıkları taklalar kalmaz.vakum yapmayan servisi direkt evinizden çıkarın klimanıza start verdirmeyin.hatta yapabilirseniz o klimayıda koltuğunun altına verin yollayın.size saygı duymayan aşınıza zehir katan kişiler kim olursa olsun bunların affı yok ve sizlerde tüketici olarak bu durumlara sessiz kalmayın.

birçok insan özellikle bu dönemde bunalıyor klima arayışından zamansızlıktan sonrada sıkışıyor aman olmasa ne olacak deyip kulak arkası yapıyor ama o kişi bıcağı kendine saplıyor başkasına değil.ne siz bile bile bu bıcağı kendinize saplayın nede insan düşmanı ,insanları sırtından vuran şirin görünen kişilerin sizi sırtınızdan vurmasına müsade edin.uyanın artık uyanın.

menfaat dünyasında yaşıyoruz.kimin eli kimin cebinde belli değil.herkes sorsanız dürüst ,bilgili,eğitimli,...........tıraşta tıraş yersen.klima sektörü sırtlanların cirit attığı ,yalanla başlayıp sahtekarlıkla bittiği kontrolsüz sektördür.bu sektöre takıldığınız bilgi almaya çalıştığınız biriki forumda kıyısından köşesinden yada belkide klima almak için ilk adım attığınız,....forumlar dahil oluyor.demem oki herkesin uyanık olması gereken gerçek bir hayat ve sanal ortamlar var.

nasılki dışarıda sahtekarlar var ise sanal ortamda hizmet veren forumlarda da sahtekarları ve çok büyük tehlikelileri var.sorsanız en iyisi biziz derler.en doğruyu biz biliriz biz söyleriz derler.işin içine para girdiğinde insanlar binbirsuratlı ,hatta dansözler gibi kıvırırlar.bunların örnekleri gözünü açana bakmasını anlamasının bilene çok var.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Turbo k.arza78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
s.a ghostkiller1 hocam 

amin inş hocam 

ama bi sorum var yardımcı olumusun üfleme ve emiş nasıl ölçeceğim bende problu termometre var üfleme sıcaklığını biliyorum ama emiş nasıl nerden ölçüm yapacağım 

üfleme ve emiş  sıcaklığı nasıl olmalı evdeki eski 2009 beko 7605 klima 23 set ettim üfleme ısısı 9 derece çıkıyor yeni takılan klimada ölçmedim tabii emiş nasıl ölülecek prob nereye koymam laızm 

30 m2 odada çatı katta açık mutfak ta  klimayı 24 / 25 derece set edip 7 / 24 saat çalıştıracağım 

evde eski klima beko 7605 modeli var 2009 da alınan hala kullanıyorum bakımınıda 2 gün önce servis yaptı

24 / 25 derece set edilmiş halde geçen sene ve dah önceski sene 12 / 15 saat arasında çalışyordu 80 /  100 tl elektrik fark ediyor du  çekim gücü 1200 watt saat

yeni inverter de aynı dereceye set edilince 1600 waatt yazıyor ayda ne elektrik farkecek onu çok merak ediyorum

turbo kardeşim bence çok takma çok girme bu işin içine zira paranoyak olarak çıkarsınız.en ufak nemden havadan süphe duyar hale gelir sağlam olan klimayı bozuk yaparsınız kafanızda tabi.çünki o kadar kafayı kıran, tetikleyen etkenler vs vs varki uykularınız kaçar.şahsen çok derin analizlere gerek yok ama genede ana hatları bilmeniz tabiki iyi olacaktır kullanıcı olarak.

diyorsunuzki klimayı 23 e set ettim üfleme 9 bana göre iyi rakam.ama burda önemli olan etken klimayı set ediş değeriniz den öte ortamın ısısı.siz klimayı isterse 18 e set edin sonuçta oda 18 e gelmemiştir gelmesinide çok beklersiniz :yerlerde:

ortam serinledikçe üfleme dereceside doğru orantılı olarak değişecektir.illa emiş derecesini ölçmek istiyorum derseniz klimanın üst kısmında açık ızgara şeklinde olan yere koyun derecenizin probunu.

basit bir yöntem yazayım size.örneğin ısıtmada oda ısı dereceniz atıyorum 20 derece.üfleme sıcaklığı en az 40 ve üstüyse sorun yoktur denilebilir..bazı larına göre 35 derece normal olsa bile bana göre değil kardeşim.benim kıstasım en az 20 derece oda ısısına fark koyup üflemesi gerekiyor.tabiki iyi klimayla kötü klima bariz olarak burda ayrılır.bendeki sf 19 derece oda sıcaklığında 52 derken 58 i buluyor üst frekansta.ama bunu her klimanın üflemesi imkansızın ötesi.birkaç sayılı klima yapar.

soğutmada hadi cimri olmayım senin için :yerlerde:  ısıtmanın tam tersi olay gene ama bu sefer de en az ama en az oda sıcaklıgından 15 derece eksik üflemesi gerekiyor.tabi bu değerler anlık olarak değişir.sabit bir değer değildir inverterde.

tabi benim çok teknik olrak bilgim yok bu konularda teknisyen yada mühendis değilim.basit bir kullanıcıyım ama sanki ustam zamanında bana böyle anlatmıştı :lol:

inverterle, non-stop yani klasik klima arasında yakıt birbirini tudmazki.klasik klima sabit enerji çeker inverter değişken.ama şuda bir gerçektirki şayet klimanız ortama uygun alınmamışsa ve birçok eksi derecede bunu tetikleyen etkenler varsa inverter incir ağacını dikiverir alim allah ocağınıza.sabit klimanın üst enerji çekiş watı sabittir değişmez ama inverterin öyle değil.kataloğda verilen değerlerin bile dıışına çıkar hava koşullarına göre.

basit klimalar yani düz klasik inverter mantığıyla çalışan klimalar örneğin sizdeki beko yazılım gereği ortamı set edilen dereceye getirene kadar üst frekansta yani yüksek enerji çekerek çalışır.diyorsunuzki 1600 wat çekiyor sürekli aynı watı çekmez mutlaka eninde sonunda düşecektir kapasite doğru seçilmişse.sürekli yüksek enerji çeken klima tek sizin değil merek atmeyin.bu tamamen yazılımla ilgili bir olay.şuan piyasada olan alt kapasite orta kapasite klimaların çoğu böyledir.

me den örnek vereyim tam tersine me yi isterse açık alana koyun sürekli yüksek enerji çektiremezsiniz.yazılım meselesi çalışma prensibi.boşuna me de me demiyoruz bütçesi yeten arkadaşlara.bazı aç tavuklar ellerinde bir avuç darı ile kendilerini darı ambarında görselerde öyle olmuyor işte.doğru dıştan baktığınızda hepsi teneke ama bu tenekenin birçoğu boş ve çöp dolu birçoguda altın dolu.

kısacası turbo çokta yazmak istemiyorum kafan çorba olur şayet yazarken benim bile oluyor yazıları karıştırıyorum.sonuç olarak kliman şuan normal değerlerde çalışıyor faturayıda yazarsan beraber görür değerlendiririz kardeşim

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

@Ghsotkiller1 üstadım hoş geldin özlettin kendini.  :ok: (@sota gene bazı ifadeleri silmişsin elde mendil sallama ifadesini vs ekle)   iyiki geldin ya gidecekmisin gene yurt dışına oralarda giremiyormusun internete ortalık toz duman oldu gene ben zor yazıyorum =)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

9köy' Alıntı:
@Ghsotkiller1 üstadım hoş geldin özlettin kendini.  :ok:  (@sota gene bazı ifadeleri silmişsin elde mendil sallama ifadesini vs ekle)   iyiki geldin ya gidecekmisin gene yurt dışına oralarda giremiyormusun internete ortalık toz duman oldu gene ben zor yazıyorum =)

teşekkür ederim köylü kardeşim.sorma arayı çok açtık bu seferki iş uzun sürdü aksilikler aksilikler vs vs işte.şükür bitirdik geldik şimdilik.kısa bir süre sonra gene gideceğim nasip olursa inşşallah napalım kardeşim ekmek parası bizimde işimiz bu.

sorma bir süre kayboldum toz duman olmuş ortalık vuran vurana gitmiş :yerlerde:yokluğumda baya birşeyler kaçırmışım hanüz detaylı inceleme zamanım olmadı sağa sola pek bakamadım.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ghostkiller1' Alıntı:
9köy' Alıntı:
@Ghsotkiller1 üstadım hoş geldin özlettin kendini.  :ok:  (@sota gene bazı ifadeleri silmişsin elde mendil sallama ifadesini vs ekle)   iyiki geldin ya gidecekmisin gene yurt dışına oralarda giremiyormusun internete ortalık toz duman oldu gene ben zor yazıyorum =)

teşekkür ederim köylü kardeşim.sorma arayı çok açtık bu seferki iş uzun sürdü aksilikler aksilikler vs vs işte.şükür bitirdik geldik şimdilik.kısa bir süre sonra gene gideceğim nasip olursa inşşallah napalım kardeşim ekmek parası bizimde işimiz bu.

sorma bir süre kayboldum toz duman olmuş ortalık vuran vurana gitmiş :yerlerde:yokluğumda baya birşeyler kaçırmışım hanüz detaylı inceleme zamanım olmadı sağa sola pek bakamadım.

aynen önce ekmek kardeşim. aksiliklerde ille olur işlerin cilvesi işte. 

sorma ya kimse rahat durmuyor. şimdi baktım mbirola bir yalakası yalanmış demiş diğer forumlar gibi marka önermediğinz için Allah sizden razı olsun demiş. mibirol hemen kendisini övmeye başlamış yok en kolay iş pahalı klima önermekmiş. ulan Allahtan kork sanki biz sorana ille me krigamine daikin ururu sarara alcaksın diyoruzda yazıklar olsun. Ado dostumuzda tam komoniz oldu  :zuhaha:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

9köy' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

aynen önce ekmek kardeşim. aksiliklerde ille olur işlerin cilvesi işte. 

sorma ya kimse rahat durmuyor. şimdi baktım mbirola bir yalakası yalanmış demiş diğer forumlar gibi marka önermediğinz için Allah sizden razı olsun demiş. mibirol hemen kendisini övmeye başlamış yok en kolay iş pahalı klima önermekmiş. ulan Allahtan kork sanki biz sorana ille me krigamine daikin ururu sarara alcaksın diyoruzda yazıklar olsun. Ado dostumuzda tam komoniz oldu  :zuhaha:
bitmez bitmez birolda yalama bitmez.insanlar öpüldüğü yere gitmeyi çok sever sonrada forumlarda ağlamayı.birolmu marka önermiyormuş ulan rüyasında bile sigma,airfel,keneral,york sayıklayan benmiyim acaba.para için atmadığı takla  yok sahtekar haramzadenin ne zaman dürüst olmuşta bize laf söyler olmuş karaktersiz satıcı.sonuçta satıcı ve böyle yazmasıda sahtekarlığının kanıtıdır okadar.

onun için yalan konuşarak para kazanmak ne kadar kolaysa bizimde doğruları yazarak insan kazanmamız o kadar doğal bir olay.aramızdaki fark o para kazanır biz insan yada bir dua.biz ekmeğimizi onun gibi haramdan yemiyoruz içmiyoruz çok şükür.haram yiyen ailesine çoluğuna çocuğuna yediren ler düşünsün

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ghostkiller1' Alıntı:
9köy' Alıntı:
aynen önce ekmek kardeşim. aksiliklerde ille olur işlerin cilvesi işte.

sorma ya kimse rahat durmuyor. şimdi baktım mbirola bir yalakası yalanmış demiş diğer forumlar gibi marka önermediğinz için Allah sizden razı olsun demiş. mibirol hemen kendisini övmeye başlamış yok en kolay iş pahalı klima önermekmiş. ulan Allahtan kork sanki biz sorana ille me krigamine daikin ururu sarara alcaksın diyoruzda yazıklar olsun. Ado dostumuzda tam komoniz oldu :zuhaha:
bitmez bitmez birolda yalama bitmez.insanlar öpüldüğü yere gitmeyi çok sever sonrada forumlarda ağlamayı.birolmu marka önermiyormuş ulan rüyasında bile sigma,airfel,keneral,york sayıklayan benmiyim acaba.para için atmadığı takla yok sahtekar haramzadenin ne zaman dürüst olmuşta bize laf söyler olmuş karaktersiz satıcı.sonuçta satıcı ve böyle yazmasıda sahtekarlığının kanıtıdır okadar.

onun için yalan konuşarak para kazanmak ne kadar kolaysa bizimde doğruları yazarak insan kazanmamız o kadar doğal bir olay.aramızdaki fark o para kazanır biz insan yada bir dua.biz ekmeğimizi onun gibi haramdan yemiyoruz içmiyoruz çok şükür.haram yiyen ailesine çoluğuna çocuğuna yediren ler düşünsün

herkes affetsin deveye diken meselesi. zaten o nicklein bazılarınıda kendis uyduruyor nasılki hiç girmeyecek serhat63 yönetici gösterip şifresini çaldıysa ki asla girmez serhat63 oraya.. sözde bize gıcık verekecti çokta umurumuzdaydı. ama hata yaptı her foruma gizli giren serhatın profilini gizlemedi. taki biz buradan yazınca aklı başına geldi dangalağın. zaten esas ayrınıyı yazmadım buraya özelden attıydım sana hatırlarsın. burya yazsam forumdaki açığını kapatırdı o çakal.

birkere kendiside asla almaz oraya serhatı çünkü serhat haieri iade etti :muha:

mirolda her yol var hani seni tanımazdan evvel sen mbirolun ve gürcanın bütün nicklerini döktüydün ya ortaya. bir konu açtıydın ya o konuyu bile sildirtmiş. konunun adı şikayetler okunmadan kapatılıyordu. kesin Adoya yalvarıp o konuyuda sildirtmiş. hatat bak bu resimde sağı solu çağırıyordu o konuya. hatta albaniyide çağırmıştı albani gitmemişti Albani abi delidir biraz. ama hatasını anladımıda doğruyu söyler herzaman. farklı över kendini ama bu konuda gürcanı görünce asla gitmemişti. zaten kökene bakarsan evvelindende sevmezdi Birolu sonra nasıl olduysa Albani uğraşmadıydı onunla artık soru sorduğunda çabuk cevap almak içinmiydi bilmem.

oumuzt.png

dh bu pisliğin deşifre olduğu konuyu silecek kadar aşağılık bir forum zamanında ben kopya aldıydım ama nerede bulucam şimdi onları firefoxu bir kasıyor diye ara sürüm düşüreceğim diye bir bozdum bir ton yer imim yok olduydu. =(

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567

ghostkiller1' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a ghostkiller1 hocam 

amin inş hocam 

24 / 25 derece set edilmiş halde geçen sene ve dah önceski sene 12 / 15 saat arasında çalışyordu 80 /  100 tl elektrik fark ediyor du  çekim gücü 1200 watt saat

turbo kardeşim bence çok takma çok girme bu işin içine zira paranoyak olarak çıkarsınız.en ufak nemden havadan süphe duyar hale gelir sağlam olan klimayı bozuk yaparsınız kafanızda tabi.çünki o kadar kafayı kıran, tetikleyen etkenler vs vs varki uykularınız kaçar.şahsen çok derin analizlere gerek yok ama genede ana hatları bilmeniz tabiki iyi olacaktır kullanıcı olarak.

diyorsunuzki klimayı 23 e set ettim üfleme 9 bana göre iyi rakam.ama burda önemli olan etken klimayı set ediş değeriniz den öte ortamın ısısı.siz klimayı isterse 18 e set edin sonuçta oda 18 e gelmemiştir gelmesinide çok beklersiniz :yerlerde:

ortam serinledikçe üfleme dereceside doğru orantılı olarak değişecektir.illa emiş derecesini ölçmek istiyorum derseniz klimanın üst kısmında açık ızgara şeklinde olan yere koyun derecenizin probunu.

basit bir yöntem yazayım size.örneğin ısıtmada oda ısı dereceniz atıyorum 20 derece.üfleme sıcaklığı en az 40 ve üstüyse sorun yoktur denilebilir..bazı larına göre 35 derece normal olsa bile bana göre değil kardeşim.benim kıstasım en az 20 derece oda ısısına fark koyup üflemesi gerekiyor.tabiki iyi klimayla kötü klima bariz olarak burda ayrılır.bendeki sf 19 derece oda sıcaklığında 52 derken 58 i buluyor üst frekansta.ama bunu her klimanın üflemesi imkansızın ötesi.birkaç sayılı klima yapar.

soğutmada hadi cimri olmayım senin için :yerlerde:  ısıtmanın tam tersi olay gene ama bu sefer de en az ama en az oda sıcaklıgından 15 derece eksik üflemesi gerekiyor.tabi bu değerler anlık olarak değişir.sabit bir değer değildir inverterde.

tabi benim çok teknik olrak bilgim yok bu konularda teknisyen yada mühendis değilim.basit bir kullanıcıyım ama sanki ustam zamanında bana böyle anlatmıştı :lol:

inverterle, non-stop yani klasik klima arasında yakıt birbirini tudmazki.klasik klima sabit enerji çeker inverter değişken.ama şuda bir gerçektirki şayet klimanız ortama uygun alınmamışsa ve birçok eksi derecede bunu tetikleyen etkenler varsa inverter incir ağacını dikiverir alim allah ocağınıza.sabit klimanın üst enerji çekiş watı sabittir değişmez ama inverterin öyle değil.kataloğda verilen değerlerin bile dıışına çıkar hava koşullarına göre.

basit klimalar yani düz klasik inverter mantığıyla çalışan klimalar örneğin sizdeki beko yazılım gereği ortamı set edilen dereceye getirene kadar üst frekansta yani yüksek enerji çekerek çalışır.diyorsunuzki 1600 wat çekiyor sürekli aynı watı çekmez mutlaka eninde sonunda düşecektir kapasite doğru seçilmişse.sürekli yüksek enerji çeken klima tek sizin değil merek atmeyin.bu tamamen yazılımla ilgili bir olay.şuan piyasada olan alt kapasite orta kapasite klimaların çoğu böyledir.

me den örnek vereyim tam tersine me yi isterse açık alana koyun sürekli yüksek enerji çektiremezsiniz.yazılım meselesi çalışma prensibi.boşuna me de me demiyoruz bütçesi yeten arkadaşlara.bazı aç tavuklar ellerinde bir avuç darı ile kendilerini darı ambarında görselerde öyle olmuyor işte.doğru dıştan baktığınızda hepsi teneke ama bu tenekenin birçoğu boş ve çöp dolu birçoguda altın dolu.

kısacası turbo çokta yazmak istemiyorum kafan çorba olur şayet yazarken benim bile oluyor yazıları karıştırıyorum.sonuç olarak kliman şuan normal değerlerde çalışıyor faturayıda yazarsan beraber görür değerlendiririz kardeşim

s.a hocam yazlığa geldim 24 dereceye set ettim klimayı 

dış sıcaklık 33 derece 

oda 27 derece nem % 55  klima 24 set ettim üfleme sıcaklığı 14,6 derece güzel mi hocam 

çekilen watt 0,02 / 0,06 arasında değişiyor

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo kardeşim bu değerler güzel bu şekiklde devam et tek kontrol edeceğin ilk açılılta kliman 10 derece altına düşüyorsa sorun yoktur. ha düşmeyebilrde yazılıma göre oda dert değil yazılım meselesidir. odanızı soğutuyorsa problem yoktur. 

piyasada bazı salaklar ağız çıkış ısısı 2 derece falan yazıyorlar o dereceyi üfleyn klim arızalıdır bunu zatı az muhterem çok g.v.r.n mbirolda diyor zaten. 

bir anlık görebilir belki ama onda bile arıza söz konusudur diyor mbirol 5. onu6 dereceden aşağı düştümü korkun diyor. am abazı ruh hastaları ille benim klima diye sağa sola gıck salıyor işte. onun için kliman normal takma kafan bir şeyi güle güle kullan.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567

9köy' Alıntı:
Turbo kardeşim bu değerler güzel bu şekiklde devam et tek kontrol edeceğin ilk açılılta kliman 10 derece altına düşüyorsa sorun yoktur. ha düşmeyebilrde yazılıma göre oda dert değil yazılım meselesidir. odanızı soğutuyorsa problem yoktur. 

piyasada bazı salaklar ağız çıkış ısısı 2 derece falan yazıyorlar o dereceyi üfleyn klim arızalıdır bunu zatı az muhterem çok g.v.r.n mbirolda diyor zaten. 

bir anlık görebilir belki ama onda bile arıza söz konusudur diyor mbirol 5. onu6 dereceden aşağı düştümü korkun diyor. am abazı ruh hastaları ille benim klima diye sağa sola gıck salıyor işte. onun için kliman normal takma kafan bir şeyi güle güle kullan.

teşekkürler

ilk açılışta üfleme ısısını ölçmedim kısmaya başladıktan sonra ölçtüm 14,6 derece

24 derece set ettim odanın içersi 24 derece kimanın yakınları

biraz ileresi mutfak tarafı da 25 derece oluyor

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:

teşekkürler

ilk açılışta üfleme ısısını ölçmedim kısmaya başladıktan sonra ölçtüm 14,6 derece

24 derece set ettim odanın içersi 24 derece  kimanın yakınları

biraz ileresi mutfak tarafı da 25 derece oluyor

gayet normal sorun yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri