Klima Temizliği için sprey önerisi

M Çevrimdışı

martel

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
42
Klima baya kirlendi 4 senedir temizlik yapmadım. İç ve dış temizliği için kendi kullandığınız ve kaliteli olarak temizleyen sprey önerebilir misiniz mümkünse n11 üzerinden olsun zira çok fazla seçenek var kullanılan ve memnun kalınmış tavsiye bekliyorum iyi günler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Klima baya kirlendi 4 senedir temizlik yapmadım. İç ve dış temizliği için kendi kullandığınız ve kaliteli olarak temizleyen sprey önerebilir misiniz mümkünse n11 üzerinden olsun zira çok fazla seçenek var kullanılan ve memnun kalınmış tavsiye bekliyorum iyi günler

karışmak istemem işinize lakin, 4 sene hiç temizlenmemiş klimayı sprey ile temizlemeye kalkarsanız yarardan çok zarar görme olasılığınız da var.

Yine de şansınızı denemekisterseniz içeriğinde anyonik aktif madde olduğunu bildiğimiz vesplus ürünlerinden alabilirisniz. :ok

Ben referans olsun diye link verdim siz istediğiniz siteden araştırabilirsiniz :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Arkadaslar bu tarz urunler
Klimanizda olusmus mantar,kufun neden olduğu kokuyu baskilamaktan baska hicbir islevi yok. Bunun size geri donusu cok daha aci olacaktir bunuda belirteyim.
Dun aksam bu konuyu biraz genislemek istedim. Canli yayin girince kaldi.
Biraz sonra hazilarim ordan devam ederiz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaslar bu tarz urunler
Klimanizda olusmus mantar,kufun neden olduğu kokuyu baskilamaktan baska hicbir islevi yok. Bunun size geri donusu cok daha aci olacaktir bunuda belirteyim.
Dun aksam bu konuyu biraz genislemek istedim. Canli yayin girince kaldi.
Biraz sonra hazilarim ordan devam ederiz.

Ahmet'im bu ürünler yanlış anlaşılıyor ve yanlış kullanılıyor.

Bu tarz ürünleri, klimaların montaj yapıldığı tarihten itibaren belli periyodlarda (3 Ay- 6 Ay) klimaya uygulanırsa kir/küf/mantar/spor oluşumunu GECİKTİRİR.

Bakınız ÖNLER dahi yazmadım, Buradaki ana amaç, eşanjörde oluşan negatif unusrları kısa süreli vadeler ile klimadan uzaklaştırmaktır. Bu tarz spreyler bu işe yarar ve senin de belirttiğin üzere parfüm içeriği sayesinde kokuyu baskılar, ama söküp atmaz asla.

Ben de ilk mesajımda o nedenle uyarmıştım arkadaşımızı :ok

M Çevrimdışı

martel

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
42
ben yanlış mı söyledim bilemiyorum. bu klimanın metal gövdesine birşey ilaç gibi sıkıyorlar sonra köpük filan çıkıyor kabarıyor pislikler gidiyor klima iç kısmı yeni gibi oluyor. Bunu yapmak zararlı mı oluyor yani ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ben yanlış mı söyledim bilemiyorum. bu klimanın metal gövdesine birşey ilaç gibi sıkıyorlar sonra köpük filan çıkıyor kabarıyor pislikler gidiyor klima iç kısmı yeni gibi oluyor. Bunu yapmak zararlı mı oluyor yani ?
Yok azizim zararlı olmuyor ancak yeterli olmuyor süre itibari ile.
Yaptığınız doğru, ancak yetersiz, sizra pisliklerin eşanjörün üst kısmından alt kısmına doğru akmasını sağladınız ancak drenaj tavasını temizleyebilmeniz mümkün değil, ayrıca eşanjötün alt/iç kısmını temizleyebilmeniz de mümkün değil. Bu anlamda Sota Sota başkanın da dedi,ği gibi yaptığınız işleme temizlikten ziyade baskılama diyebiliriz :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu işlemden başka elimiden birşey gelmeyeceğine göre mecbur bunu yapacağınız o zaman . klima pislikten iyice çürüsün mü :gul

Yok azizim yaptığın kötü bir şey değil elbette, sadece yeterli değil bu konuda bilgilendirmek istedik :ok

Senin yaptığını ben de yapıyorum, Aradaki fark, ben satın aldığımdan beri 3-6 ayda bir yapıyorum o nedenle birikmeye fırsat bulamadı pislikler :kiskis

Eline sağlık kardeşim :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yok azizim yaptığın kötü bir şey değil elbette, sadece yeterli değil bu konuda bilgilendirmek istedik :ok

Senin yaptığını ben de yapıyorum, Aradaki fark, ben satın aldığımdan beri 3-6 ayda bir yapıyorum o nedenle birikmeye fırsat bulamadı pislikler :kiskis

Eline sağlık kardeşim :ok

hocam benim klima da koku yapmaya başladı .Bu spreylerden alsam sıkıntı olur mu acaba?drenaj falan tıkanır mı ?klima 2 yıllık çok toz kir yok ancak ıslak kaldığına bir sonraki çalıştırmada koku yapıyor.Sadece ızgara kısmına mı sıkacağız?

Birde cihazda otomatik temizleme ve kendi kendini kurutma var.Ancak soğuk çalıştırmadan sonra bu mod açık olursa cihaz kısa süre ısıtma yapıyor bu da buhar ve anlık koku çıkışına sebep oluyor?Ayrıca kondenser yüzey ıslak ve soğukken direk sıcak moda geçmesi cihaza özellikle bakır hatta zarar vermez mi ?bu yüzden kapalı tutuyorum kurutma modunu .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

meebbe meebbe, F fikoloji newrophat newrophat Umut Barış Umut Barış teraspy teraspy Sota Sota Domestos Domestos

herkesi etiketledim :mutlu

zatrox Çevrimdışı

zatrox

Aktif Üye
5 Haz 2019
73
41
O halde kalıcı çözüm için soruyu ben sorayım: klima bakımı için gelecek kişilerin nelere dikkat etmesini beklemeliyiz? Malum, teknik servis diye geçinen fakat işinin ehli olmayan çok kişi var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
O halde kalıcı çözüm için soruyu ben sorayım: klima bakımı için gelecek kişilerin nelere dikkat etmesini beklemeliyiz? Malum, teknik servis diye geçinen fakat işinin ehli olmayan çok kişi var.
Temizlik icib gelen ekip uc asagi bes yukari yapacagi temizlik ayni.
onemli olan husus drenaj tavasinin sokulup
banyoda bir guzel ilaclanip yikanmasi

aksi durumda cok surmeden tekrar koku vermeye baslar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam benim klima da koku yapmaya başladı .Bu spreylerden alsam sıkıntı olur mu acaba?drenaj falan tıkanır mı ?klima 2 yıllık çok toz kir yok ancak ıslak kaldığına bir sonraki çalıştırmada koku yapıyor.Sadece ızgara kısmına mı sıkacağız?

Birde cihazda otomatik temizleme ve kendi kendini kurutma var.Ancak soğuk çalıştırmadan sonra bu mod açık olursa cihaz kısa süre ısıtma yapıyor bu da buhar ve anlık koku çıkışına sebep oluyor?Ayrıca kondenser yüzey ıslak ve soğukken direk sıcak moda geçmesi cihaza özellikle bakır hatta zarar vermez mi ?bu yüzden kapalı tutuyorum kurutma modunu .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

meebbe meebbe, F fikoloji newrophat newrophat Umut Barış Umut Barış teraspy teraspy Sota Sota Domestos Domestos

herkesi etiketledim :mutlu
Mert kardeşim şu an eşimin ofiste kullandığım OLEFİNİ BLACK PEARL klimanın da aynı şekilde XFAN adı altında eşanjör kurutma özelliği mevcut.
Teknik olarak XFAN özelliği aktif iken klimayı kapattığımda 10 dakika boyunca sadece fan devrede kalıyor sonra sistemi tamamen kapatıyor. ısıtmalı olan uygulama bana garip geldi ki bunu yapan mühendis, teknik olarak oluşacak sonucu ve insanlara vereceği rahatsızlık duygusunu tahmin edebilirdi diye düşünüyorum.

Sıfır klima dahi taksak bu nem kaynaklı koku mutlaka ki olacaktır ancak belli bir düzeyi aşmamalı elbette, Bu doğrultuda sıfır takılan klimalarda dahi mutlaka aslında temizlik faaliyetlerinin düzenli yapılması taraftarıyım. Kimyasal ilaç olmak zorunda değil, Beyaz sirke ile karıştırılmış suyu, camsil fısfısı ile eşanjör dediğimiz alana uygulamak dahi belli oranda etkili olmaktadır. Elbette ki erişilemeyen, ulaşılamayan noktalarda oluşumlar katmanlaşma yapacaktır ki bu ancak yıllar süren bir oluşum sürecidir, sizin bu uygulamanız sayesinde süreci uzatabilme imkanınız olmaktadır.

Yine de daha profseyonel bir iş yapayım derseniz ev tipi, seyreltilmiş klima ilaçları (İçerikleri anyonik aktif maddedir) kullanabilirsiniz :ok

Lütfen bu tarz ilaçlardan sonra çok iyi durulama yapınız, aksi takdirde ilacın içeriği eşanja yapışıp kalıyor, yapmak istediğinizin tam aksine havadaki toz partiküllerini de kendi üzerine yapıştırıp orada kalıyor :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri