Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Merhaba arkadaşlar bugun Vestel flora doğa 12 lik inverter sipariş verdim nasıl bir sartel almam lazım ve alacağım elektrik kablosu nasıl olmalı kalınlık olarak siz bilenlere soruyorum çünkü elektrikciler bazen buda aynı işi yapar deyip elindeki mali satmanin derdinde

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,413
Merhaba arkadaşlar bugun Vestel flora doğa 12 lik inverter sipariş verdim nasıl bir sartel almam lazım ve alacağım elektrik kablosu nasıl olmalı kalınlık olarak siz bilenlere soruyorum çünkü elektrikciler bazen buda aynı işi yapar deyip elindeki mali satmanin derdinde
Merhaba, klimaniz hayirli olsun.
16amper Legrand marka alabilirsiniz.
kablo olarakta 3 x 2.5mm TTR kablo aliniz.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Merhaba, klimaniz hayirli olsun.
16amper Legrand marka alabilirsiniz.
kablo olarakta 3 x 2.5mm TTR kablo aliniz.
Teşekkür ederim bir sorum daha olacak evim 17 yaşında normalde servis odadaki boat dediğimiz kablodan çekim yapacakmış ben güvenlik açısından ana hattan kablo çektirmek istiyorum bunun için elektrikçi getirip servisi cagiracam görüntü kirliliği olmaması adına kabloyu evin dışından goturecem aksi gibi de sartel ile taktiracam oda arasında 25 metrelik bir mesafe olacak kablo gidecek ttr kablo mu nyr kablomu kullanmamız lazım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,413
Teşekkür ederim bir sorum daha olacak evim 17 yaşında normalde servis odadaki boat dediğimiz kablodan çekim yapacakmış ben güvenlik açısından ana hattan kablo çektirmek istiyorum bunun için elektrikçi getirip servisi cagiracam görüntü kirliliği olmaması adına kabloyu evin dışından goturecem aksi gibi de sartel ile taktiracam oda arasında 25 metrelik bir mesafe olacak kablo gidecek ttr kablo mu nyr kablomu kullanmamız lazım
90 yillarindan beri tesisatlarda
priz hattinda 2.5mm
lamba hattinda 1.5mm döşeniyor.

bence okadar masrafa girmenize gerek yok.
genede yaptirmak isterseniz
nym kablonun izolasyonu dis ortam icin daha iyidir.

B Çevrimdışı

bluedreams s

Yeni Üye
10 Tem 2019
4
43
Kocaleli,Istanbul boglesi akdenize gore ciddi manada serin.
Adanada klimasiz yatamazken istanbulda,izmirde kaldigim zamanda rahatsiz olmadan yatabiliyordum. A Ado hocam

LG Dual Plus 12lik alabilirsiniz.
wifi kitli , Bakir kondoserli ve montaj kitli , 4 yone hava salinimi , anlik enerji takibi, kompresor kapsitesi dusurebilme fonkisuonu, r32 gaz + yakisikli kasasi + gerek filtre temizligi gerekse genel bakimda kolay sokulerbilir kasasi olmasi = 3100tl :ok
Bu ürünü beğeneceğini düşünüyorum:
2549 TL suanki fiyatı
3739 TL fiyatı
3314 TL fiyatı
2549 TL fiyatı
Hangısını alayım hocam

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Ado hocam ve sota kardeş merhaba geçen hafta Vestel flora doğa 12 lik klima aldım ürün 4 gün önce kuruldu ilk gozlemim Vestel malzemeden baya kismis diğer odada Demirdöküm var diğer evde mitsubusi var Vestel i sevdiğim için televizyon filan diğer eşyalar kullanıyorum klimayı Vestel den alayım dedim diğer markalara göre malzemeden kismislar onu izlenim olarak düşmek istiyorum zaten Demirdöküm le arasında 250 lira oynuyor idi Demirdöküm r32 Vestel r410 gaza sahip ama Vestel i tercih ettim bu formunda olumlu yönde etkisi var probleme gelecek olursak balkona çıktım dış ünite çok sesli çalışıyor baktım inceledim dış unitedeki plastik kısımda Vestel yazan yere elimi koydum ses kesildi elimi cekince geri başlıyor etrafına bir şey sikistirim dedim öyle bir yer yok servis kaydı oluşturdum size de sormak istiyorum nedir bu iş ne yapılabilir seve seve aldım gelir gelmez ürün hüsran yarattı birde ek garanti yaptırdım 7 yıl kafa rahat olsun diye ilk haftadan problem

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,413
Ado hocam ve sota kardeş merhaba geçen hafta Vestel flora doğa 12 lik klima aldım ürün 4 gün önce kuruldu ilk gozlemim Vestel malzemeden baya kismis diğer odada Demirdöküm var diğer evde mitsubusi var Vestel i sevdiğim için televizyon filan diğer eşyalar kullanıyorum klimayı Vestel den alayım dedim diğer markalara göre malzemeden kismislar onu izlenim olarak düşmek istiyorum zaten Demirdöküm le arasında 250 lira oynuyor idi Demirdöküm r32 Vestel r410 gaza sahip ama Vestel i tercih ettim bu formunda olumlu yönde etkisi var probleme gelecek olursak balkona çıktım dış ünite çok sesli çalışıyor baktım inceledim dış unitedeki plastik kısımda Vestel yazan yere elimi koydum ses kesildi elimi cekince geri başlıyor etrafına bir şey sikistirim dedim öyle bir yer yok servis kaydı oluşturdum size de sormak istiyorum nedir bu iş ne yapılabilir seve seve aldım gelir gelmez ürün hüsran yarattı birde ek garanti yaptırdım 7 yıl kafa rahat olsun diye ilk haftadan problem
Hayirli olsun. Dis unitede titresim takozu takildimi.
bazi is guzar servisler takmıyor. kontrol saglarmisiniz.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hayirli olsun. Dis unitede titresim takozu takildimi.
bazi is guzar servisler takmıyor. kontrol saglarmisiniz.
Takoz takılı kutudan çıkan plastik ayaklar 4 ayak taktı şu anki sıkıntı Vestel inverter yazan yer var dış ünitenin sağ tarafı oraya elimi koyunca ses kesiliyor sonuç olarak üretim kaynaklı bir sıkıntı yarın servis gelip içini açıp oraya bir şey sıkıştıracak bu problemin zamanla yeniden olusmayacagida muamma seve seve aldığım ürün ilk haftadan hayel kırıklığı yaşattı sizin bir oneriniz var mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri