Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Hocam doğrudan Olefini markası hakkında bilginiz var mı?
Bulunduğunuz bolgede servisinin olmasina dikkat
tek servise bagimli kalma

Midea uretimleri makinalar
genel olarak gorselligi,albenesi dusuktur.
Midea Blanc modelini
forum+cevre dahil yüzlerce kisiye tavsiye edip takilmasina vesile olduk daha sikayet gelmedi.

Size hangi modelini nekadar teklif verildi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam doğrudan Olefini markası hakkında bilginiz var mı?

Size doğrudan OLEFİNİ ile ilgili teknik tüm detayları paylaşabilecek donö var elimizde.
Hatta Sevgili kardeşim @sota Ahmetin belirttiği üzere şu an OLEFİNİ BLACK PEARL 12000BTU klimanın tüketim ve verimlilik testlerini yapıyorum, Makineyi hem kapat/aç şeklinde hem de 24/48 saat kesintisiz kullanım testlerine tabi tutuyor, bu esnada enerji tüketim dataları ile iç ortam/dış ortam ısı değerlerini de testo cihazlarımız ile kaydediyorum. Bunları bir çalışma yaparak önümüzdeki günlerde size sunacağız.

Ahmetimin de belirttiği üzere görmeyi umduğum değerleri henüz göremedim ancak önyargılı da yaklaşmayacağım.

Neticede hem ısıtmada hem de soğutmada A++ vaat etmiş bir model.

Bakalım göreceğiz :ok

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Sota Sota, A Ado, Tam modelini hatırlamamakla birlikte, siyah ve wi-fi özellikli model için 3200 civarı demişti sanırım. Diğer taraftan da forumda sıkça tavsiye edilen lg dual plus var benzer fiyatlara. Bir de 2 abimin de yakın zamanda alıp kullanmaya başladığı, yanlış değilsem lg kompresörlü beko 31225 ekolojik diye bir model var. Yatak odasına düşündüğüm için sessizlik tercih sebebi olacak. Ne dersiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sota Sota, A Ado, Tam modelini hatırlamamakla birlikte, siyah ve wi-fi özellikli model için 3200 civarı demişti sanırım. Diğer taraftan da forumda sıkça tavsiye edilen lg dual plus var benzer fiyatlara. Bir de 2 abimin de yakın zamanda alıp kullanmaya başladığı, yanlış değilsem lg kompresörlü beko 31225 ekolojik diye bir model var. Yatak odasına düşündüğüm için sessizlik tercih sebebi olacak. Ne dersiniz?
Black Pearl serisini orta segmente konumlandirma daha dogru olur.
sonuc olarak opsiyonel cogu ozelligi uzerinde barindiriyor.

Ozellik acisindan LG Dual Plus aralarinda hic fark yok.
Teknik Acidan LG R32 yeni nesil sogutucu gaz kullanmasi ve buna bagli SEER verimligini biraz daha yuksek.

Secim yapmak gerekirse ben LG secerdim
cunku makinayi kullaniyorum
Gerek Sirius serisi gerekse dual serisini.

forumda dual serisini kullanan arkadaslarda var. konuya katki verirlerse guzel olur.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Black Pearl serisini orta segmente konumlandirma daha dogru olur.
sonuc olarak opsiyonel cogu ozelligi uzerinde barindiriyor.

Ozellik acisindan LG Dual Plus aralarinda hic fark yok.
Teknik Acidan LG R32 yeni nesil sogutucu gaz kullanmasi ve buna bagli SEER verimligini biraz daha yuksek.

Secim yapmak gerekirse ben LG secerdim
cunku makinayi kullaniyorum
Gerek Sirius serisi gerekse dual serisini.

forumda dual serisini kullanan arkadaslarda var. konuya katki verirlerse guzel olur.

Benim de gönlüm Lg'den yana, dual inverter, 4 yönlü salınım falan... Dediğiniz gibi kullanan arkadaşlar da özellikle sessizlik konusunda bilgi verebilirlerse iyi olacak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Benim de gönlüm Lg'den yana, dual inverter, 4 yönlü salınım falan... Dediğiniz gibi kullanan arkadaşlar da özellikle sessizlik konusunda bilgi verebilirlerse iyi olacak.
Sirius serisindeki dis unitenin yuksek frekans calisirken kompresorun cikardigi sesi
dual serisinde cozmuzler.
disunitenin yanina gitmediğiniz taktirde çalıştigini anlayamazsiniz.

ic unitelerin zaten sessiz. yuksek fanda kullanimda ruzgar sesi haricinde ses duyamazsiniz.

S Çevrimdışı

siirtfatih056 

Yeni Üye
9 Haz 2019
6
33
Merhaba Arkadaşlar İyi günler iyi Çalışmalar.

Tamda böyle bilgili arkadaşların olduğu bir forum arıyordum ki tavsiyeforuma denk geldim. Böyle bir forumu açıp aklı karışık olan ben gibilere yardımcı olduğunuz için öncelikle çok teşekkürler.

Direkt olarak konuya gireyim. Bir klima arayışım mevcut, her kafadan bir ses çıkınca insanın aklı karışıyor. İzmir'de ikamet ediyorum. 9 katlı binanın 5. Katında ikamet ediyorum. Binada ısı yalıtım mevcut. Pimapen camları yeni değiştirdim. Sabah tan başlayıp akşam saat 5"şe kadar güneş görüyor. Güney cephe, Dairede doğalgaz olduğu için genelde soğutma amacı ile kullanmayı düşünüyorum. Evin toplam metrekaresi 120 MT balkonlarla beraber net 105 MT tekabül ediyor. Salonum çok büyük değil. 12000 düşünürken, Arkadaş gelip metre ile ölçerek buraya 18000 almak gerekiyor dedi. Bundan ötürüdür Ekonomik bir klimaya ihtiyacım var. Tasarruflu olması benim için çok önemli. Evin kredisinden ötürü. Yardımcı olan ustalara arkadaşlara çok teşekkür ederim..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Merhaba Arkadaşlar İyi günler iyi Çalışmalar.

Tamda böyle bilgili arkadaşların olduğu bir forum arıyordum ki tavsiyeforuma denk geldim. Böyle bir forumu açıp aklı karışık olan ben gibilere yardımcı olduğunuz için öncelikle çok teşekkürler.

Direkt olarak konuya gireyim. Bir klima arayışım mevcut, her kafadan bir ses çıkınca insanın aklı karışıyor. İzmir'de ikamet ediyorum. 9 katlı binanın 5. Katında ikamet ediyorum. Binada ısı yalıtım mevcut. Pimapen camları yeni değiştirdim. Sabah tan başlayıp akşam saat 5"şe kadar güneş görüyor. Güney cephe, Dairede doğalgaz olduğu için genelde soğutma amacı ile kullanmayı düşünüyorum. Evin toplam metrekaresi 120 MT balkonlarla beraber net 105 MT tekabül ediyor. Salonum çok büyük değil. 12000 düşünürken, Arkadaş gelip metre ile ölçerek buraya 18000 almak gerekiyor dedi. Bundan ötürüdür Ekonomik bir klimaya ihtiyacım var. Tasarruflu olması benim için çok önemli. Evin kredisinden ötürü. Yardımcı olan ustalara arkadaşlara çok teşekkür ederim..
Merhaba hosgeldiniz
Tum evimi , salonu sogutmayi dusunuyorsunuz.
mesajinizda tam anlayamadim.

Salon m2 nedir.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Sirius serisindeki dis unitenin yuksek frekans calisirken kompresorun cikardigi sesi
dual serisinde cozmuzler.
disunitenin yanina gitmediğiniz taktirde çalıştigini anlayamazsiniz.

ic unitelerin zaten sessiz. yuksek fanda kullanimda ruzgar sesi haricinde ses duyamazsiniz.
Hocam verdiğiniz değerli bilgiler ışığında lg dual plus almakta karar kılıyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

S Çevrimdışı

siirtfatih056 

Yeni Üye
9 Haz 2019
6
33
Merhaba hosgeldiniz

Salon m2 nedir.

Efendim sadece Salonu dusunuti4ud
Merhaba hosgeldiniz

Salon m2 nedir.
Sadece salonu soğutmayı düşünüyoruz Efendim.
metre ile Demin genişlik ve uzunluğu ölçtüm. Genişlik 410
Uzunluk 430 geldi Efendim.. Buda yaklaşık 18mt denk geliyor sanırım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri