Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
D dursunhkaya, kusura bakma hocam mesajın gozumden kacmıs. bırazda rahatsızım forumdada pek aktıf degılım bırkacgundur.

1adet problu termometre temın et . klımanın emıs yaptıgı (fıltrenın ustune) yere koyarak emıs sıcaklıgını olc.

kumandadan ayarladıgın sıcaklıgı degerıyle emıs sıcaklık degerını karsılastıralım.

emiş sıcaklığı ile setlenen sıcaklık arasında ne kadar fark ideal sayılıyor

diyelim setlenen 25 derece emiş sıcaklığı kaç olmalı normal değerler olarak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
hocam senin lgde termostata girdiğinde defrost ışığı yanıyor mu?
defrost ısıgı lg uretımı cıhazlarda termostata gırdıgınde yanar.

emiş sıcaklığı ile setlenen sıcaklık arasında ne kadar fark ideal sayılıyor

diyelim setlenen 25 derece emiş sıcaklığı kaç olmalı normal değerler olarak
sensor hassasıyetı ve kalıbrasyon ayarına baglı olarak 2 dereceyı gecmemesı gerekır.

25 derece set ettıgınızde klımanızın 26 derece emıs sıcaklıgını gordugunde termostat yapması gerekır.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
defrost ısıgı lg uretımı cıhazlarda termostata gırdıgınde yanar.

sensor hassasıyetı ve kalıbrasyon ayarına baglı olarak 2 dereceyı gecmemesı gerekır.

25 derece set ettıgınızde klımanızın 26 derece emıs sıcaklıgını gordugunde termostat yapması gerekır.
öyleyse normalmiş. benim beko da termostata giriyor ve defrost ışığı yanıyor.
bir de sota hocam benim klima evin şalterini attırıyor. klimanın kendi sigortası var ama evin elektriğini komple attırıyor sıcakta yüksek ayarda çalıştırdığım zaman. soğukta çalıştırırken hiç atmıyordu. ne yapılabilir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
atan sıgorta kac amper. sıgortanız cok eskıyle ıcındekı yay mekenızması gergınlıgını zamanla kaybeder. amper degerının altındakı yuklerde bıle altmaya baslar

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
atan sıgorta kac amper. sıgortanız cok eskıyle ıcındekı yay mekenızması gergınlıgını zamanla kaybeder. amper degerının altındakı yuklerde bıle altmaya baslar
sigortanın kaç amper olduğunu bilmiyorum. klimanın kendi sigortası atmıyor, evin elektriği komple gidiyor. kaldı ki sigorta daha 3 aylık bile değil. elektrikçi tarafından bağlandı. trifaz regülatör var ona rağmen, kompresör devreye girdiğinde regülatör elektriği kesiyor uyarı sesi çıkıyor ve 10 sn sonra elektriği tekrar veriyor. regülatör olmasa şalter atacak heralde. elektrik işlerinden anlamıyorum ama sinir bozucu. bu arada evi sıfır aldık, sıfır derken şöyle, yaklaşık 6-7 sene önce tamamlanmış, ancak bu dairede kimse oturmamış. çok çok yeni değil ama ilk oturanı biziz demek istedim. geldiğimizden beri tesisat sorunları bitmedi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
adi sıgorta takılmıs olabılır. sıgortanın amper ve markası bılgını ogrenın. voltaj dusuklugu sorunumu yasıyorsunuz ?

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
D dursunhkaya, kusura bakma hocam mesajın gozumden kacmıs. bırazda rahatsızım forumdada pek aktıf degılım bırkacgundur.

1adet problu termometre temın et . klımanın emıs yaptıgı (fıltrenın ustune) yere koyarak emıs sıcaklıgını olc.

kumandadan ayarladıgın sıcaklıgı degerıyle emıs sıcaklık degerını karsılastıralım.
Eyvallah ustam en kisa zamanda problu termometre alacagim. Tesadufen dun bi kere girmedi termostata ondada anlik devamlı 0.3kw yaktı şaşırdım ama bu bi kere oldu onun haricinde devamlo defros ışığı yanip termostata giriyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Eyvallah ustam en kisa zamanda problu termometre alacagim. Tesadufen dun bi kere girmedi termostata ondada anlik devamlı 0.3kw yaktı şaşırdım ama bu bi kere oldu onun haricinde devamlo defros ışığı yanip termostata giriyor
Hocam demekki odanizin isi kaybi az
Endusuk frenkansta bile odaya verdiği isi fazla geliyor.
O nedenle termostat kacilmaz hale geliyor.

Birde dikkatimi cekti keske odaniza enlemesine degilde boylamasına montaj yaptirsaydiniz. Cok daha guzel olurdu.

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
Hocam demekki odanizin isi kaybi az
Endusuk frenkansta bile odaya verdiği isi fazla geliyor.
O nedenle termostat kacilmaz hale geliyor.

Birde dikkatimi cekti keske odaniza enlemesine degilde boylamasına montaj yaptirsaydiniz. Cok daha guzel olurdu.

hocam eyvallah dediğiniz gibidir inşallah kış şartlarında ocak şubatta göreceğiz artık durumu şuanda devamlı termostata girip çıkıyor 10 dk termostatta bekleyiğ 5dk çalışıyor. ayrıca dedğiniz gib bende düşündüm ama sıvaaltı tesisat vardı bu sebepten elleyemedim birdaha kırma dökme işlemi olacak.

ayrıca dedğiniz gibi prob alıp deneyeceğim sonucları fotograflıyacağım en kısa zamanda .

M Çevrimdışı

Mortakal

Yeni Üye
2 Ağu 2018
27
38
IMG_20181201_205042.jpg

Lg dual eco klima ısıtmada ikinci kez çalıştırıyorum. Arasıra ön hava yönlendirmesini fotoğraftaki gibi yukarı kaldırıp birde buzlanma işareti çıkarıyor. Ve önceki baymak invertere göre ısıtma ciddi şekilde düşük. Bu normal bir şey mi, yoksa servisi aramam gerekir mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Dısortam sıcaklıgı yeterı kadar dusuk olmadıgı ıcın evınızdekı ısı kaybı az. bu neden klımanız suan termostat yaparak calısıyor. (Buz Isareti)

Klımanız ıc ve dısortam sıcaklıgını olcup en uygun sıcaklıgı vererek odanızı ıklımlendırır.

klımanızı 26 kullandıgınızı goruruyorum odanızın sıcaklıgı kac derece. ?

I Çevrimdışı

ilgazcirasi

Yeni Üye
19 Kas 2018
22
35
merhaba, Regal RAC 5018 18000 klima alınır mı 2380 TL fiyat performans olarak en uygun bunu buldum internette, regal in sicili bozuk diye biliyorum, hala Regal alınır mı Regal artık düzeldi mi, bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum, (kullanacağım ev 75 m2, tek klima ile soğutma yapacağım doğalgaz var evde kışın kullanmam büyük ihtimalle ilerde belki, başka marka 12000 lik yeter mi, bu sayılardan da anlamıyorum ilk defa klima alacağım)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
merhaba, Regal RAC 5018 18000 klima alınır mı 2380 TL fiyat performans olarak en uygun bunu buldum internette, regal in sicili bozuk diye biliyorum, hala Regal alınır mı Regal artık düzeldi mi, bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum, (kullanacağım ev 75 m2, tek klima ile soğutma yapacağım doğalgaz var evde kışın kullanmam büyük ihtimalle ilerde belki, başka marka 12000 lik yeter mi, bu sayılardan da anlamıyorum ilk defa klima alacağım)
Regal konusunda A Ado hocam daha detayli bilgi verecektir.
18lik klimayla 75m2 sogutamazsiniz.
7/24 kullanim yaparsaniz ortamdaki nemi buyuk ölçüde atacagi icin
Terlemeden rahatca oturabilirsiniz.
En onemli konu Tuketim ne olur kismi
Bu sartlarda Sukadar yakar diyemem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt