Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
Sota Sota merhaba bu siriusun kompresörü kafama takıldı benim bi kac gündür arastırıyorum fazla döküman bulamadım. twin rotary olmadığını düşünüyorum ben ama katalogda twin rotary diyor. bazı forumlarda normal rotary olduğu yazıyor. madem bu sirius twin rotary kompresör ise dual kompresör ne o zaman dual kompresör reklam amaçlı mı oda twin rotary deniyor pek bi döküman bulamadım. fotosunu attığım katalogda en altta twin rotary yazıyor ama.

lg.jpg

T Çevrimdışı

teknikekip

Yeni Üye
19 Eyl 2018
11
39
Merhaba; Evimizin salonuna Vestel Flora 18000 btu klima alacağız. Fiyat araştırması yaptığım kadarıya Vestel'in kendi sitesinde 3644 tl. Medimarkt'da 3,300 tl. Gittigidiyor, n11 ve epttavm gibi sitelerde 2,600 tl ile 2,800 tl arasında değişiyor. Bulunduğum yerdeki yetkili Vestel mağazasında ise 2,900 tl. Sizden ricam seçimimi en doğru şekilde nasıl yapabilirim ? Değerli tecrübelerinizi paylaşırsanız o doğrultuda satın alma işlemini gerçekleştireceğim. Hepinize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

20233895_r1.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Sota Sota merhaba bu siriusun kompresörü kafama takıldı benim bi kac gündür arastırıyorum fazla döküman bulamadım. twin rotary olmadığını düşünüyorum ben ama katalogda twin rotary diyor. bazı forumlarda normal rotary olduğu yazıyor. madem bu sirius twin rotary kompresör ise dual kompresör ne o zaman dual kompresör reklam amaçlı mı oda twin rotary deniyor pek bi döküman bulamadım. fotosunu attığım katalogda en altta twin rotary yazıyor ama.

lg.jpg
Ayni teknoloji farkli isimlendirme.
Kimisi twin, kimisi dual, kimiside r2 diyor :ok

T Çevrimdışı

teknikekip

Yeni Üye
19 Eyl 2018
11
39
T teknikekip, 50-100tl icin internetten almaya degmez.
Bayiden alip bayiyle muhatap olun.
2600 alinabilir durumdaysa tabiki internet :ok
Teşekkür ederim. İnternette bahsi geçen üründe sıfır ve garantili olduğu yazıyor. Satılan platformun Gittigidiyor, n11 gibi spotçuların da satış yapabileceği bir yer olması sebebiyle kuşkuyla yaklaşıyorum. Eğer bu sitelerde yer alan satıcılardan satın alırsam sıkıntı yaşar mıyım ? Daha önce bu durumla karşılaşıp alışveriş yapan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
Sota Sota ustadım valla senide sorularla boğuyorum ama kusura bakma en son birşey sormak istiyorum. sirius cihazım 19 metre kare yerde çalısıyor 26 derecede ve 19 dereceden 26 deretye 1 saat de çıkıyor ve termostata girıyor. benim bildigim inverter cihaz termostata girmeden devrini olabildiğince düşürüp rolantide çalışır en azından babamda daıkın var ve 5 6 senedir böyle bir kere bile termostata girmiyor yaz kış. ama aldığım sirius cihaz setlediğim değere gelince termostata giriyor bir gariplik var gibi. ınverter cihaz cok nadir termostata girer diye biliyorum ben.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
D dursunhkaya, tam olarak kisa girmedik.
Disortam sicakliklari iyice dustugu zaman.
Termistat yapmadan çalışacaktır.
Termistat yapmadan once kac watt tuketiyor.
Kontrol edebilirsin.
0.2kw civarina kadar dusup termostat yapiyorsa normaldir.

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
Sota Sota geçenlerde babamın daıkını çalıştırdım 2 3 gün ve hiç termostata girmedi devamlı en alt devirde çalıştı kapı kapalı bir şekilde ama benim sirius 2 gündür setlene değere gelince termostat yapıyor ve fan en alt devire iniyor. anlam veremedim .her saatte termostat yapıp tekrar başlayacaksa inverter özelliği kalmıyor bence. ocak şubat aylarında tam detaylı göreceğiz bakalım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ben bu cihazı yazında çalıştırıyordum setlenen değere gelince termostat yapıyordur yaz bitimi mevsim geçişi olduğu için kafama fazla takmıyordum ama şimdi kış şartlarında çalıştırdım ve gene termostata giriyor. daıkın toshiba almadığıma pişman ettirmez insallah öyle umuyorum.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
Sota Sota cvp vermedin son mesajıma heralde görmedin yada işin vardı benim cihaz ikide bi termostata girip çıkıyor kafasina gore 26 dereceye setliyorum dereye gelince termostata giriyor çıkıyor kafasina göre anlam veremedim kayinpederde toshiba var babamda daikin var kac gundur deniyorum termostata girmiyor ikiside benim lg sirius kafasina gore termostata girip çıkıyor bu cihazin inverter ozelligi kalmiyor ki sanmıyorum 10dk calisip 5 dk termostatda bekliyor 10 dk calisiyor 5 dk termostat yapıyor her 15dk bi ortama anlam veremeeim odam 19 metre kare

15410127687031251652938.jpg

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16
Vestel Flora klimaların kutusundan dış ünite için 2 tane dübel ve vida mı çıkmaktadır? Ayrıca dış ünite için plastik ayaklar kutusundan çıkıyor mu? Yoksa servisin mi plastik ayakları yanında getirmesi gerekiyor? Bazı klimalarda boru seti ve dış ünite ayağı gibi parçalar kutudan çıkmıyor, Vestel'de kutusundan çıkıyor mu?

VstlFlora9078Dubel231xdqw.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Vestel Flora klimaların kutusundan dış ünite için 2 tane dübel ve vida mı çıkmaktadır? Ayrıca dış ünite için plastik ayaklar kutusundan çıkıyor mu? Yoksa servisin mi plastik ayakları yanında getirmesi gerekiyor? Bazı klimalarda boru seti ve dış ünite ayağı gibi parçalar kutudan çıkmıyor, Vestel'de kutusundan çıkıyor mu?

VstlFlora9078Dubel231xdqw.png

Velevki toplamda 4tane cıkmadı. 2taneyle montaj yapılmayacagını bılmıyor mu.

cantasında 2tane dubel,vıda cıkarıp takmak cok mu zormuş yada kulfet mı olusturuyormus.
kasap dıye tabır ettıgım servıslerden bırısıde bu olsa gerek.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
D dursunhkaya, kusura bakma hocam mesajın gozumden kacmıs. bırazda rahatsızım forumdada pek aktıf degılım bırkacgundur.

1adet problu termometre temın et . klımanın emıs yaptıgı (fıltrenın ustune) yere koyarak emıs sıcaklıgını olc.

kumandadan ayarladıgın sıcaklıgı degerıyle emıs sıcaklık degerını karsılastıralım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt