Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Asuwa

Yeni Üye
29 Tem 2018
3
42
Herkese iyi gunler. Diyarbakirdayim 33 metre kare salonuma klima alacagim ekonomik nedenlerden dolayi 18 lik alamiyorum 12lik alacagim. Sadece sogutma amacli kullanilacaktir asagidaki markalar arasinda kaldim
vestel flora 12 btu a++
Baymak elegant plus 12 btu a++
Altus 12 btu a++
Airfel 12 btu a++
Arcelik 12 btu a++ bunlardan hangisi sogutma amacli daha verimli olur. Oda yalitimli 9 metre kare cam var hic gunes gormuyor ara kat

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Sota Sota, hocam merhaba 30 m2 oda için soğutma amaçlı klima alıcaz oda akşam güneşi görüyor 4000 tl bütçemiz var ne önerirsin

A Çevrimdışı

Asuwa

Yeni Üye
29 Tem 2018
3
42
Dıger Konuda Cevapladım bicer. :ok
Bana cvp yokmu? Simdiye kadar hep soguk iklimde yasadik onun icin bukadar sicaga alisik degiliz cocugun heryeri pisik oldu. Intrrnetten alacaktim ama kargo bekliyemiycgim yarin gidip diyarbakirdaki bi saticidan alacgm. Lutfen bana 12 btu sogutma fani digerlerine gore daha yuksek bi klima tavsiye edermisiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523
A Asuwa, kusura bakma gozumden kacmıs

dıyarbakır sıcagı+33m2 alan+9m2 cam 12lık klımanın canına okuyacaktır. :kiskis

ac/kapa seklınde kullanırsanız kurtarmaz. kurtarmaz derken actıgınızda odanın serınlemesı cok uzun surer bu sure zarfın tuketım cok yuksek olacaktır.

butcenızı bır tık daha arttırmanız önerıyorum

gıttıgıdıyor ındırımlerını takıp edın 2580tl vestel flora alabılırsınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Affınıza sığınarak birşey soracağım başka forumlarda baktım bu vestel floranın çok kötü olduğunu ve sesli çalıştığını söylüyorlar. hatta çoğu mağaza alt yorumlarında klimayı alanların sesli çalıştığını bildirmişler. burada herhangi bir vestel firmasının klimasını sattırma gibi herhangi bir durum yok değil mi

Kardeşim Selamlar;

VESTEL klimaları zamanında oldukça eleştirmiş, Yüksek enerji tüketimi ve Yüksek ses seviyesinde çalışması nedeniyle forum ortamından VESTEL mühendislerine binlerce kere sitem edip ADAM GİBİ bir klima modeli yapmaları konusunda yıllarca yazmış kişileriz.

@Sota nın bir gün birilerine VESTEL klima ÖNERECEĞİ dahi aklımın ucundan bile geçmezken, (Sotanın eski mesajlarını inceleyiniz VESTEL hakkında neler yazdığını okursunuz mutlaka) Önce arkadaşına 12 lik sonra da ürünü çok beğenince kendisine 18 lik FLORA aldı ise, bunda bir hikmet vardır diye düşünmek gerekir.

Haydi benim adım VESTELCİ ye çıkmış ben söylesem ''Haklısınız'' derim de, Sota nın VESTEL reklamı yapması için sanırım bir 10 yıl falan daha geçmesi lazım :kiskis

Bakınız hiç inandırıcı gelmese de bazılarına, bizler bile bile KÖTÜ klima da satın alıyoruz sırf testlerini yapabilmek ve sağlıklı mukayese edebilmek adına.

Daha bu gün, yani yaklaşık 3-4 daat önce evimin arka odasına 12 lik HTS serisi VESTEL klima taktım ki, Bu kompresörlü klimayı ALMAMALARI için üyelerimize binlerce kere yazı yazdık.

Şimdi diyeceksiniz ki, ''Üyelere aldırmayıp, kendiniz neden evinize takıyorsunuz?'' Siz de haklısınız.

Sebebi şu, Gerek Beyaz eşya, Gerek Elektronik ve gerekse klima konusunda hiç bir zaman başka mecralarda olduğu gibi oturduğumuz yerden katalog inceleyip, sonra birkaç tane teknoloji marketi gezip kendimizi uzman ilan etmedik.

İnsanlara ALMAYIN dediğimiz bu klimanın uzun vade testlerini yapabilmek adına bunu yapmak zorundayız zira hiç bir şekilde başkasının evinde takılı olan klimayı tam anlamı ile test edemezsiniz.

Yaklaşık bir ay kadar bu klima üzerinde aklımıza gelen her türlü testi yaparım. Bundan önce de 2 adet aynı anda satın aldığım VESTEL 18 lik klima vardı onların da sonuçlarını hep paylaşmıştım.

Şimdi bu klima ile ilgili tüm testler bitince nasip olursa bir de aynı şekilde 12 lik FLORA alıp, sonra da her ikisinin test sonuçlarını buraya seve seve paylaşırım.

Aslında aklımda (@Sota ile de konuşmuştuk bunu) AİRFEL alıp onu incelemek vardı lakin bu FLORA gerçekten bizim dahi umduğumuzdan o kadar iyi çıktı ki, ortaya şöyle bir sonuç çıktı, Biz insanlara zamanında neden ''2017 öncesi üretilen VESTEL klimaları ALMAYIN'' dedik, Bunun haklı ispatlarını ortaya koymamız lazım

İşte bu doğrultuda ilk adımı bu gün attım ve 12 lik HTS klimayı (TOSHİBA DA108 kodlu kompresör) arka odaya monte ettim.

Yeri zamanı gelince nasipse FLORA nın uzun dönem testlerini de paylaşırım.

Şuna emin olun ki bizler ne marka fanıyız, ne de marka düşmanı. Bizim hiç bir firmadan, markadan bir çıkar karşılığı ön plana çıkarttığımız ürün yoktur, olmamıştır. Bizler Sezar'ın hakkını Sezar'a verme taraftarı bir yönetimiz.

Bu anlamda FLORA, gerçekten hak ettiği olumlu cümleleri almaktadır bizden. Hangi markanın yanlışı varsa nasıl ortaya döküyorsak, İyiicraatları da paylaşmak zorundayız.

Asıl sorgulamak gereken, ''Her ne koşulda olursa olsun VESTEL karalayalım da nasıl karalarsak karalayalım'' mantığında olan kişilerdir.

Ben FLORA nın ses seviyesini sizlere sunabilmek adına video çektim, sonra fark ettim ki Austos böceklerinin sesinden klimanın sesi anlaşılmıyor. Sesi duyabilesiniz diye dibine girdim.

Youtube da bir yorumda da yazmıştım, 1700-2000TL bantlarında satılan klimadan da bundan daha az bir ses beklememek gerekir. :ok

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Gördüm hocam saol ben mitsubishi aldım eski klimam mitsubishi 10 yıldır maşallah çok iyi.
bildiğim cihaz diyerek tekrar mitsubishi aldım

Diğer konuya yazdım bunu akrabaya alıcaz oda benden yardım istedi bende sizden

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Ben malesef vestel flora Klima gelmeden iade etmeyi düşünüyorum. bir başka tanıdıklarımla da görüştükten sonra bu kararı aldım. Her ne kadar Flora memnun edici gibi görünse de uzun süreli kullanımda tatmin edici olmadığını belirttiler. Midea Blanc yönelmeyi düşünüyorum

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Ben malesef vestel flora Klima gelmeden iade etmeyi düşünüyorum. bir başka tanıdıklarımla da görüştükten sonra bu kararı aldım. Her ne kadar Flora memnun edici gibi görünse de uzun süreli kullanımda tatmin edici olmadığını belirttiler. Midea Blanc yönelmeyi düşünüyorum
midea blanc düşünüyorsanız 2018 serisi wifili modele bakın gecen yılkı modellerde wifi yok

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
midea blanc düşünüyorsanız 2018 serisi wifili modele bakın gecen yılkı modellerde wifi yok

Fakat bu 2018 modeller wifi destekliyor sanırım ama cihazın içinde dahili wifi yok sanırım ayrıca almak gerekiyor yazıyordu. ona da 300 lira fiyat istiyorlar . bence çok gerekli bir özellik değil yani

bir de bunların hangisi daha yeni seri acaba

MİDEA BLANC MSMACU-18HRFN1

Midea Blanc MSMAAU-18HRDN1

MİDEA BLANC MSMABU-18HRDN1

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523
Berber Arkadasimizada Vestel Florayı Anitibariyle Taktirdik.
Ses konusunda Gayet Basarili.
Oturdum 1 Saat Dinledim
Video Birazdan Ekliyecegim

20180730_153950.jpg

20180730_154200.jpg

20180730_154019.jpg

20180730_154008.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt