Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Sota Sota ustam klimalarda kaç tür defrost vardır.

Uzun olan defrostun sebebini, klimanın defrosta girme amacını ve bu esnada dış ünitenin ne yaptığını biliyorum.

Peki kışın görece daha sıcak havalarda ve donmamış kondenser ile cihazın belirli aralıklarla defrosta girme sebebi nedir?

Kondenseri ısıtmak mı, gazı ısıtmak mı, düşüşe geçmiş olan ısıtma performansını bir kaç dakikalık kısa defrost ile tekrar nominal seviyeye mi çıkarmak?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,524
Sota Sota ustam klimalarda kaç tür defrost vardır.

Uzun olan defrostun sebebini, klimanın defrosta girme amacını ve bu esnada dış ünitenin ne yaptığını biliyorum.

Peki kışın görece daha sıcak havalarda ve donmamış kondenser ile cihazın belirli aralıklarla defrosta girme sebebi nedir?

Kondenseri ısıtmak mı, gazı ısıtmak mı, düşüşe geçmiş olan ısıtma performansını bir kaç dakikalık kısa defrost ile tekrar nominal seviyeye mi çıkarmak?

0 Çevrimdışı

01zeki

Yeni Üye
2 Haz 2021
3
33
Vessen marka klimalar hakkinda ne düşünüyorsunuz arkadasim almis cok onerdi bilgisi tecrubesi olan varmı

K Çevrimdışı

klimabakıyorum

Yeni Üye
23 Ara 2021
1
25
Merhaba
30 m2 salonumuz için (en üst kat, çatı var ve izolasyonlu) 18000 btu klima aramaktayız. Mitsubishi electric düşünüyoruz ama bütçemizi aştı. 19000 tl civarı fiyat verdiler. 10000 - 11000 tl civarı kaliteli bir klima arıyoruz. Önerileriniz nedir?

T Çevrimdışı

Tgsn17

Yeni Üye
16 Kas 2021
10
25
Merhaba arkadaşlar bir sorum olucak.. fazla detaya girip sizi sıkmak istemiyorum tüketici mahkemesine sıfır klimamda belli başlı gerekçeler olduğu için para iadesi için başvurdum fakat başvurdugum zaman klimam 6.500Tl idi şuan 10.000 11.000 TL lerde ben bu aradaki değer artışını ne yapabilirim alabilirmiyim yardımcı olur musunuz.. Sonuçlanmadı daha mahkeme gündeme düştü yeni bu arada teşekkürler şimdiden..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt