Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam airfeli alıcam hatta sipariş aşamasındayım ancak. Elektrik sarfiyatı konusunda şu cümleniz beni biraz düşündürdü açıkçası. Airfel Gree üretimi mi? Midea mı? Daikin mı?

Açıklamanız: Sorun şu ki normalde videoda açıkladığım bilgiydi ama size yazayım, MİDEA prime klima 30 gün boyunca aynı koşullarda çalışmasına rağmen 30 gün 24 saat toplamında 140kw tüketti, GREE üretimi klima dün gece 12 den bu saate kadar yaklaşık 6kw tüketti ?
Elbette ilk çalıştırma etkisi var biliyorum ve her zaman söylerim klimanın kendisini toplaması için zaman gerektiğini lakin teste bilerek GECE başladığımı yani gündüz sıcaklık basıncı olmadığını da hatırlatmak isterim.
GREE ye haksızlık etmem yani bu veriler üzerinden değerlendirme yapmam lakin eğer böyle giderse günde 10kw den ayda 300kw yer bu klima diye düşünüyorum.
Enerji tüketimlerine odaklanmanız amacı ile şu an testlerini yaptığım GREE klimadan örnek vermiştim kafanızı karıştırdıysam benim hatamdır özür dilerim.

Airfel yeni üretimleri MİDEA. Daha önce GREE üretiyordu. Tabi hangi modelini %100 kim üretiyor ve size hangi ürün satılacak konusunu bilemiyorum.
Olmaz olmaz olmaz olmaz derken bir şey denk gelir ve eski bir depo ürünü gelir ki hele siz internet satışını da düşünüyorsunuz.

Ben tüm kötü senaryolar dahil her şeyi önünüze seriyorum abi, ileride tüh be dememek adına.

M Çevrimdışı

mehdiks

Yeni Üye
15 Tem 2021
12
35
Adem abi klimama vakum yapılmadı diye itiraz ettim gelecekler yarın. bek0 ek0l0jik klima. telefonda dış ünite değşimi istiyrm dedim bunun ücreti size yansır ama dedi. e o zaman niye gelinecek vakuma gelinecekse geçti artık dedim
yarın için ne dememi ve ne yapmamı önerirsin . telefnun özelden alırsam iyi olur

S Çevrimdışı

Saitama

Yeni Üye
1 Ağu 2021
2
38
Sota Sota,
Merhaba iyi günler. İki seçenek arasında kaldığım için tavsiye almak istiyorum.
Birinci seçenek; Arçelik ekolojik 12k btu + 18k btu 11.000 TL
İkinci seçenek; Daikin sensira 12k btu + 15k btu 12.800 TL

Salon 26m'2 Adana güney cephe boydan çift camlı fransız balkon içermektedir. Daikin 15k btu (bayinin verdiği bilgi 15k ama sitesinde 14k btu görünüyor) salon için yeterli olur mu? Yoksa 18k Arçelik Ekolojik daha mı mantıklı sorunsuz sessiz uzun yıllar kullanabilir miyim?

12k btu klima yatak odası için 13m'2 + oda içinde 4 m'2 giyinme odası var, kapıyı tam kapatmıyoruz. 12k yerine 9k mı uygun olur?

ek olarak üçüncü bir seçenekte ME en alt seri TR üretimi iç ünite kasası biraz kalitesiz duruyor. 12btu + 18Btu 13.800 TL fiyat vermişti bayi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi klimama vakum yapılmadı diye itiraz ettim gelecekler yarın. bek0 ek0l0jik klima. telefonda dış ünite değşimi istiyrm dedim bunun ücreti size yansır ama dedi. e o zaman niye gelinecek vakuma gelinecekse geçti artık dedim
yarın için ne dememi ve ne yapmamı önerirsin . telefnun özelden alırsam iyi olur
Adamlar resmen terbiyesiz, hem haltı yiyen kendileri, hem de ücret talep ediyorlar harika.

Uğraşmayın kardeşim bu gibi durumlar ile.

Şunu yapın lütfen bakın taktik oynayın siz de bu gibi terbiyesizlere.

Yazılı kanaldan bu firmaya ulaşın, canlı destek hattı vs.

Orada şunu belirtin.

Merhaba; Klima montajım yapıldı fakat vakum yapılmadan klima montajı yapıldı. Araştırdığım kadarı ile vakum yapılması gerekirmiş vakumsuz klima montajı olmazmış. Ben değişim talep ettim ama ücretin bana yansıtılacağını belirttiler. Bu ücret ne kadar tutar acaba?

Karşı tarafın verdiği cevaptan sonra ekran görüntüsünü alın, bir dilekçe yazın hatta gerekirse sizin adınıza ben yazarım bir taslak. Sonra hakem heyetine konuyu iletin ve bu esnada klimayı kullanmaya devam edin siz.

Heyet sonuca bağladığında PAŞA PAŞA gelip ücretsiz olarak değişimi yapar, aylarca kullanılmış klimalarını alır defolur giderler.

Yani önemli olan, firmanın vakumsuz montaj yaptığını kabul eden bir belge, yazı beyan vs.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sota Sota,
Merhaba iyi günler. İki seçenek arasında kaldığım için tavsiye almak istiyorum.
Birinci seçenek; Arçelik ekolojik 12k btu + 18k btu 11.000 TL
İkinci seçenek; Daikin sensira 12k btu + 15k btu 12.800 TL

Salon 26m'2 Adana güney cephe boydan çift camlı fransız balkon içermektedir. Daikin 15k btu (bayinin verdiği bilgi 15k ama sitesinde 14k btu görünüyor) salon için yeterli olur mu? Yoksa 18k Arçelik Ekolojik daha mı mantıklı sorunsuz sessiz uzun yıllar kullanabilir miyim?

12k btu klima yatak odası için 13m'2 + oda içinde 4 m'2 giyinme odası var, kapıyı tam kapatmıyoruz. 12k yerine 9k mı uygun olur?

ek olarak üçüncü bir seçenekte ME en alt seri TR üretimi iç ünite kasası biraz kalitesiz duruyor. 12btu + 18Btu 13.800 TL fiyat vermişti bayi.
Merhaba hemşehrim.
işin özü şu bilinen markalarda üst segment cihaz almayacaksınız
alt segmentinde okadar para bağlamak gereksiz.

Adamlar Shira serisinde bile GREE kompresör kullanıyor.
12lik cihazın fiyatı 10000tl

gelelim sizin eve tam sınırda
7/24 yada uzun süreli kullanım yapacaksanız 12lik yeterli olur.
lazım oldukça açar kapatırım derseniz
odanın soğuması zaman alır bu durumda 18lik daha doğru olur.

Arçelik ekolojik = LG dual eco
serilerine tercih edebilirsiniz lakin arçelik alüminyum montaj kiti kullanıyor.
LG bakır
bunuda göz önüne alın.

En güzel kombinasyon komple bakır olan sistemdir.
(evap,kondenser,montaj kiti)

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Enerji tüketimlerine odaklanmanız amacı ile şu an testlerini yaptığım GREE klimadan örnek vermiştim kafanızı karıştırdıysam benim hatamdır özür dilerim.

Airfel yeni üretimleri MİDEA. Daha önce GREE üretiyordu. Tabi hangi modelini %100 kim üretiyor ve size hangi ürün satılacak konusunu bilemiyorum.
Olmaz olmaz olmaz olmaz derken bir şey denk gelir ve eski bir depo ürünü gelir ki hele siz internet satışını da düşünüyorsunuz.

Ben tüm kötü senaryolar dahil her şeyi önünüze seriyorum abi, ileride tüh be dememek adına.
Bayi ile anlaştım İzmir bayraklı 9 eylül bayisinden alıcam 12 lik depo ürünü çıkmaz herhalde. Birde sistem airfel sitesinde 5700₺ bayide 4000₺. Cihazın içi bakırdan imal edilmiştir inşallah.

Son düzenleme:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Bayi ile anlaştım İzmir bayraklı 9 eylül bayisinden alıcam 12 lik depo ürünü çıkmaz herhalde. Birde sistem airfel sitesinde 5700₺ bayide 4000₺. Cihazın içi bakırdan imal edilmiştir inşallah.
Bayide ltxn25u yerine daha yeni seri olan ltxn25ub oluyor diye biliyorum. Farkları hakkında hiç bir fikrim yok zira ikisi de r410 zaten.

Zaten 9000 ile 12000 aynı cihaz gibime geliyor. Çünkü minimum btu gibi değerleri tıpatıp aynı. Sanki yazılımsal limitlemeyle düşürülmüş gibi ama bilmiyorum tabi. 9000liğin de max btu değeri 11000 civarı hem.

Polonun 1.0 benzin turbo 95 beygir olanıyla 115 beygir olanının aynı olması gibi.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Bence yaptığınız yanlış, siz kurumsal üyeyseniz alakalı olduğunuz ürün ile alakalı forum üyelerini bilgilendirin ve yardımcı olun. Bir üye Klima Tavsiyesi başlığına Arçelik veya başka bir ürün sorduğunda, hemen o marka hakkında olumsuz sözler söyleyip üyeyi ilişkili olduğunuz markaya yönlendirme çabasına girmeyin. Klima Tavsiyesi başlığına her yazan üyeye mail adresinizi, iletişim bilgilerinizi vermekten vaz geçin. Sizden isteyen üye olursa o zaman iletirsiniz.
Öyle bir çabam asla olmadı, yanlış anlaşıldı isem de ben özür dilerim. Ben her bakımdan müşteri yorumunu aktardım. Koşulsuz şartsız hiçbir üyeyi yönlendirmedim. Ayrıca ben kurumsal üyeden önce içinizden olan bir üye olarak yazdım. İsterseniz mesajı silebilirim. Bu başlık altında ben kendi kim olduğumu asla gizlemedim. Açıkçası benim iletişim bilgilerini vermemdeki tek amaç kişilerin hızlıca bilgi alması ve kendi kararlarını kendi vermesi. Hatta Talebimi daha önce Sota Sota arkadaşımızda ilettim. Ayrıca burdaki hiçbir ürün talep eden arkadaşımızdan en ufak bir menfaatim yoktur. Polemik yerine herşeyi iletişim ile çözebiliriz sanırım. İyi günler

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Tekrar merhaba, Yazlık evime alt kat için midea 12000 kuruldu. Üst kat içinse 12000 yetersdiz kalır 18000 alınsın şeklinde servis bilgilendirmesi olunca o yönde karar kıldık. Ancak midea 18000 fiyatı diğer klimalar ucuzlarken nedense artışa girmiş. ( aldığım fiyat wifi yok 7200 tl ) Tabi rotayı başka markalara çevirme durumu oluştu. Aşağıdaki cihazlar için yardımlarınıza ihtiyacım var. Lütfen değerlendirin F/P en iyi cihazı bulalım.

LG DUAL ECO 5700 TL

ALTUS ALK 1840 4799 TL

AİRFELL

VİESSMANN 7000 TL ( bildiğim kadarı ile bu cihaz Hairer üretimi. Yanlışsa düzeltin lütfen )

HİTACHİ 6140 TL

Teşekkür ederim.

D Çevrimdışı

dinogretmeni

Yeni Üye
2 Ağu 2021
1
41

Merhabalar 16 M2 misafir odamıza 12000 BTU klima düşünüyorum ama amacım önündeki koridor aracılığı ile diğer odaların da kısmen serinlemesi şu modelller arasında kaldım 1)Midea prime 2)Gree fairy 3) Gree G-Tech 4)Arçelik Prosmart 12660 ya da Beko Prosmart 61260 (nette Beko 7000 TL ye kadar bulunabiliyor) bekonun a+++ ısıtma ve soğutma olması beni cezbediyor scop 9.1 seer 5.1degerleri çok iyi ancak bu arcelikteki bakır değil alüminyum olayı nedir her seride aynı mi?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Öyle bir çabam asla olmadı, yanlış anlaşıldı isem de ben özür dilerim. Ben her bakımdan müşteri yorumunu aktardım. Koşulsuz şartsız hiçbir üyeyi yönlendirmedim. Ayrıca ben kurumsal üyeden önce içinizden olan bir üye olarak yazdım. İsterseniz mesajı silebilirim. Bu başlık altında ben kendi kim olduğumu asla gizlemedim. Açıkçası benim iletişim bilgilerini vermemdeki tek amaç kişilerin hızlıca bilgi alması ve kendi kararlarını kendi vermesi. Hatta Talebimi daha önce Sota Sota arkadaşımızda ilettim. Ayrıca burdaki hiçbir ürün talep eden arkadaşımızdan en ufak bir menfaatim yoktur. Polemik yerine herşeyi iletişim ile çözebiliriz sanırım. İyi günler
Anlayışınız için teşekkürler, DM gönderildi ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Tekrar merhaba, Yazlık evime alt kat için midea 12000 kuruldu. Üst kat içinse 12000 yetersdiz kalır 18000 alınsın şeklinde servis bilgilendirmesi olunca o yönde karar kıldık. Ancak midea 18000 fiyatı diğer klimalar ucuzlarken nedense artışa girmiş. ( aldığım fiyat wifi yok 7200 tl ) Tabi rotayı başka markalara çevirme durumu oluştu. Aşağıdaki cihazlar için yardımlarınıza ihtiyacım var. Lütfen değerlendirin F/P en iyi cihazı bulalım.

LG DUAL ECO 5700 TL

ALTUS ALK 1840 4799 TL

AİRFELL

VİESSMANN 7000 TL ( bildiğim kadarı ile bu cihaz Hairer üretimi. Yanlışsa düzeltin lütfen )

HİTACHİ 6140 TL

Teşekkür ederim.
Merhaba hocam koymuş olduğunuz linklerden sadece Lg dual eco ve Altus ürününe bakabildim, diğer ürün linkleri açılmadı ? koymuş olduğunuz Altus ürünü benim geçenlerde aldığım Keysmart 1200 klm ürününün 18 lik olanıdır ? ürün güzel mi güzel, soğutuyor mu çok iyi soğutuyor, alırsanız sizi üzmez diye düşünüyorum. Ancak koymuş olduğunuz linkte Lg Dual Eco nun fiyatı indirimle 5603 tl ye iniyor, yani bu fiyata 18lik Lg dual Eco çok iyi fırsat gibi geldi bana, eğer bütçem olmuş olsaydı fiyatınıda baz alırsak Lg Dual Eco yu tercih ederdim ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135

Merhabalar 16 M2 misafir odamıza 12000 BTU klima düşünüyorum ama amacım önündeki koridor aracılığı ile diğer odaların da kısmen serinlemesi şu modelller arasında kaldım 1)Midea prime 2)Gree fairy 3) Gree G-Tech 4)Arçelik Prosmart 12660 ya da Beko Prosmart 61260 (nette Beko 7000 TL ye kadar bulunabiliyor) bekonun a+++ ısıtma ve soğutma olması beni cezbediyor scop 9.1 seer 5.1degerleri çok iyi ancak bu arcelikteki bakır değil alüminyum olayı nedir her seride aynı mi?
Adem abinin verileri ortadayken ve bütçeniz dahilinde de olduğunu gördüğümden hiç düşünmez Midea Prime alır geçerdim ? tabi diğer arkadaşların yorumlarınıda bekleyin derim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri