Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü Çevrimdışı

Ülger01

Yeni Üye
20 Nis 2021
1
38
Merhabalar. Ben Adana’da 11. Katta (en üst kat) üstü teras olan (yani açık) ve yalıtımı olmayan bir apartmanda oturuyorum 3 adet klima almak istiyorum. Çok fazla elektrik parası ödemek istemiyorum. Şimdi Güney Doğu yönüne bakan odam 18 m2, kuzey yönüne bakan odam 17 m2, Doğu yönüne bakan odamda 14 m2 tavsiyelerinizi bekliyorum. Odalara göre de kaç btu olması gerekiyor?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Merhabalar. Ben Adana’da 11. Katta (en üst kat) üstü teras olan (yani açık) ve yalıtımı olmayan bir apartmanda oturuyorum 3 adet klima almak istiyorum. Çok fazla elektrik parası ödemek istemiyorum. Şimdi Güney Doğu yönüne bakan odam 18 m2, kuzey yönüne bakan odam 17 m2, Doğu yönüne bakan odamda 14 m2 tavsiyelerinizi bekliyorum. Odalara göre de kaç btu olması gerekiyor?
Merhaba hoşgeldiniz.
Adanada yalıtımsız son katta oturup düşük fatura beklerseniz şimdiden söyleyeyim hüsrana uğrarsınız.

Üzerinizdeki teras güneşin direk betona vurmasını engelliyorsa bir nebze olsun faturanızı düşürür.

normalde 9luk cihazlar işinizi görür ama son katta işi şansa bırakmamak gerekir.

12+12+9K btu cihaz bakmalısınız.
bütçe nedir.

Evinizi hangi muhitte.

K Çevrimdışı

kkapan

Yeni Üye
24 Nis 2021
3
37
merhaba.bursadaki evimin salonuna klima almayi dusunuyorum.salondan balkona acilan surgulu pencere var.balkon yazin sabahtan aksamustune kadar gunes aliyo bu yuzden cok sicak oluyo.alacagim klimanin balkondaki sicakligi da kirmasini istiyorum.salon 20 balkon da 8 metrekare.klimanin yeri balkona acilan pencerenin hemen carprazinda.klima hatti 12 binlik icinmis.max butce 6 bin tl. kac btu ve hangi modelleri onerirsiniz

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota ustam bugün çatıya çıktım bir hava alayım diye, 24 lük baymak klimamamın kompresörüne 2 tane elektrik kablosu girdiğini farkettim. Yoksa babamı öyle geldi bilemedim. Fotoğrafta görünen kalın kabloda herhangi birşey yazmıyor, ince kabloda ise 3*75 mm yazıyor. 24 lük cihaza 3*75 kablo bağlanmayacağına göre kalın olan elektrik kablosu diye düşünüyorum. Peki 3*75 olan kablo ne işe yarıyor acaba.

IMG_20210425_151746.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sota ustam bugün çatıya çıktım bir hava alayım diye, 24 lük baymak klimamamın kompresörüne 2 tane elektrik kablosu girdiğini farkettim. Yoksa babamı öyle geldi bilemedim. Fotoğrafta görünen kalın kabloda herhangi birşey yazmıyor, ince kabloda ise 3*75 mm yazıyor. 24 lük cihaza 3*75 kablo bağlanmayacağına göre kalın olan elektrik kablosu diye düşünüyorum. Peki 3*75 olan kablo ne işe yarıyor acaba.

IMG_20210425_151746.jpg
Kalın olan Ana enerji kablosu
ince olan iç-diş unitelerdr iletişim sağlamak ve zayıf gerilim göndermede kullanılır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
merhaba.bursadaki evimin salonuna klima almayi dusunuyorum.salondan balkona acilan surgulu pencere var.balkon yazin sabahtan aksamustune kadar gunes aliyo bu yuzden cok sicak oluyo.alacagim klimanin balkondaki sicakligi da kirmasini istiyorum.salon 20 balkon da 8 metrekare.klimanin yeri balkona acilan pencerenin hemen carprazinda.klima hatti 12 binlik icinmis.max butce 6 bin tl. kac btu ve hangi modelleri onerirsiniz
görsel yada kroki atabilirmisiniz.

E Çevrimdışı

ekovanci

Yeni Üye
20 Eyl 2018
7
45
Sayın ustam,

LG Dual Eco S3-W18KL3BA 18000 ile
Wiessman 2050MDH1 Dynamic 18000 BT arasında wiesman maliyet olarak 1000 TL civarı daha yüksek çıkıyor (bu arada ilave 9000 lık var birde)ikiside bulunduğum ilçede tek servise sahipler hangisini tercih etmeliyim çok bariz kalite farkı varmı fiyatı cazip olan LG ye doğru yönelim içindeyim teşekkürler.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Sn.ekovancı arkadaş bu işlerin piri Sn.başkan @Şota'yı etiketlersen daha çabuk cevap alırsın.İyi günler.

E Çevrimdışı

ekovanci

Yeni Üye
20 Eyl 2018
7
45
Sayın Sota Sota ustam,

LG Dual Eco S3-W18KL3BA 18000 ile
Wiessman 2050MDH1 Dynamic 18000 BT arasında wiesman maliyet olarak 1000 TL civarı daha yüksek çıkıyor (bu arada ilave 9000 lık var birde)ikiside bulunduğum ilçede tek servise sahipler hangisini tercih etmeliyim çok bariz kalite farkı varmı fiyatı cazip olan LG ye doğru yönelim içindeyim teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yaz kış kullanacağım için LG aldım umarım doğru tercih yapmışımdır ısıtma konusunda sanki daha iyi diye yorumlar gördüm

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Arkadaşlar 4. gündür Covidle uğraşıyorum.
Kusura bakmayın bu yuzden fazla online olamıyorum.

LG almak dogru yapmışsınız vakumla yaptırmayı unutmayınız.

K kkapan, 20+8 m2 korunakli yalıtımlı alan olsa 12 yeter derdim ama cam balkonlarda ısı kaybi çok fazla.
balkon kapisi acik kalacaksa 18
kapatirim dersen 12. yeterli.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Arkadaşlar 4. gündür Covidle uğraşıyorum.
@Şota başkan çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum.Kovidi çok ağır geçirmiş biri olarak tavsiyem;vücut bağışıklığını güçlendirici şekilde beslenmeye,uyku ve dinlenmeye,hijyene dikkat et.Tekrar geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri