Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Dual plus9000 btu aldım. Bursa inegölde kullanıyorum ısıtmak amaçlı kullanıyorum şuan. Evim 4. Katta üst çatı mantolama var doğalgaz ile ısıtınca derece 18lerde kalıyordu. Klima 22 derecede en düşük fan hızında 13metrekare odada kullanıyorum içeriyi 21 21,5 derece arasında sabit tutuyor. Geçen ay 15 gün Hiç kapatmadan 24 saat çalıştırdım 103 tl elektrik faturası geldi bir ay kullansam 200 tl civarı fatura gelir sanırım bence bu konfora bu fatura birşey değil.
103tl ekstradan mi geldi yoksa toplam tutar mi.

B Çevrimdışı

Bursaspor

Yeni Üye
3 Ara 2020
13
33
Normal zamanda bir ayda 80 100tl civarı fatura geliyordu. Geçen ay 15 gün evde yoktuk 15 gün elektrik kullanımında 103 tl toplam elektrik faturası geldi.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Soya ustam LG 9 Luk cihaz aldım bugün montajını yaptılar. Elektrikçi bekliyorum şimdi.
Montaj yapan ekip elektrik bağlantısını dış üniteden yaptırman lazım, iç üniteden elektrik bağlantısı olmuyor bu cihazlarda dedi. Doğrumu varmı böyle birşey. Benim diğer klimalar hep iç üniteden elektrik bağlı. Adam LG klimaları içerden elektrik verirsen klima hata verir dedi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Soya ustam LG 9 Luk cihaz aldım bugün montajını yaptılar. Elektrikçi bekliyorum şimdi.
Montaj yapan ekip elektrik bağlantısını dış üniteden yaptırman lazım, iç üniteden elektrik bağlantısı olmuyor bu cihazlarda dedi. Doğrumu varmı böyle birşey. Benim diğer klimalar hep iç üniteden elektrik bağlı. Adam LG klimaları içerden elektrik verirsen klima hata verir dedi.
içten de bağlayabilirsin.
bizim kivrenin ankastre tesisati vardi.
enerjiyi içeride bırakmışlar.
ordan giriş yapıp bağladım.
3 senedir kullanıyorlar.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
içten de bağlayabilirsin.
bizim kivrenin ankastre tesisati vardi.
enerjiyi içeride bırakmışlar.
ordan giriş yapıp bağladım.
3 senedir kullanıyorlar.
Çakal herif ya. Benden 150 lira para istedi elektriğini bağlamak için. Kabul etmedim. Montajı yaptı duvarı alçıyla kapattı elektrikçi dış üniteye kablo çeksin öyle bağlasin dedi. Neden duvarı alçıyla kapatmadan önce söylemedin dedim, şimdi elektrikçi geldiğinde dış üniteye kablo çekmek için tekrar kırıp dökecek evi dedim. Eee abi ben sana en başta dedim ya ben bağlıyayımmı elektriğini diye sen hayır dedin bana dedi.
Servis gittikten sonra alçıyı bozup aradan dış üniteye tekrar kablo çekip dış ünitenin bağlantısını yaptım şimdi elektrikçi ye bu hat almaya gidiyorum. Yarım saate elektrik bağlantısını halledeceğim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Çakal herif ya. Benden 150 lira para istedi elektriğini bağlamak için. Kabul etmedim. Montajı yaptı duvarı alçıyla kapattı elektrikçi dış üniteye kablo çeksin öyle bağlasin dedi. Neden duvarı alçıyla kapatmadan önce söylemedin dedim, şimdi elektrikçi geldiğinde dış üniteye kablo çekmek için tekrar kırıp dökecek evi dedim. Eee abi ben sana en başta dedim ya ben bağlıyayımmı elektriğini diye sen hayır dedin bana dedi.
Servis gittikten sonra alçıyı bozup aradan dış üniteye tekrar kablo çekip dış ünitenin bağlantısını yaptım şimdi elektrikçi ye bu hat almaya gidiyorum. Yarım saate elektrik bağlantısını halledeceğim.
Çakallık yapacaklarını daha önce söylemiştim.
3 kabloyu bağlamak için 150tl büyük para.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çakallık yapacaklarını daha önce söylemiştim.
3 kabloyu bağlamak için 150tl büyük para.

IMG_20210225_185137.jpg
IMG_20210225_185122.jpg
IMG_20210225_185058.jpg
IMG_20210225_172151.jpg

Dışarıya elimdeki en kalın 3 lü pirizi bozarak çektim elektriği.
Kumandayı takmayı unutmuşlar ben taktım.
Elimden geldiğince elektrik kablosu yollamak için bozduğum alçıyı alçı karıp tekrar yaptım.
Hava çok soğuk değil stabil 200-230 waat arası çalışıyor.

Elektrik çekerken çok dikkatli ve özenerek yaptım iyice sıktım civataları. Hatta klimayı monte eden tingoz dan daha iyi yaptım elektriği.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Eline sağlık güzel olmuş.
Buat tam ortada kalıyor heralde
fazla kablon gitmemiştir.
Evet ustam ortada kalıyor.
3 metresini kullandım. Yarım meyrede kompresörün yanında fazlalık bıraktım.
10 liraya sıva üstü priz aldım.
İş yerindende matkabı aldım.
Olay bitti.

Benden en başından beri para koparmaya çalıştı 20 yaşında bebe
Önce biz kanalı paralı yapıyoruz abi ama sabah gelirken kanal satan dükkan kapalıymış kanal alamadım dedi. İstersen elimde daha önceki müşteriden kalan çıkma kanal var boyu buraya denkgelir senin klimayı takayım 10-20 lira atıverirsin dedi.
(Ben böyle bir yavşaklığı ön gördüm 5 yıl önceki klimamdan kalan eski kanalı çıkarıp klorakla silip hazır etmiştim. Boyu 2-3 santim kısa kaldı alçıyla kamufule ettim)
Sonrada elektrik çekmek için 150 lira vermeyip kendimi öptürmedim.
20 yaşında velet ticarete dökmüş sıfır cihaz montajını.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Evet ustam ortada kalıyor.
3 metresini kullandım. Yarım meyrede kompresörün yanında fazlalık bıraktım.
10 liraya sıva üstü priz aldım.
İş yerindende matkabı aldım.
Olay bitti.

Benden en başından beri para koparmaya çalıştı 20 yaşında bebe
Önce biz kanalı paralı yapıyoruz abi ama sabah gelirken kanal satan dükkan kapalıymış kanal alamadım dedi. İstersen elimde daha önceki müşteriden kalan çıkma kanal var boyu buraya denkgelir senin klimayı takayım 10-20 lira atıverirsin dedi.
(Ben böyle bir yavşaklığı ön gördüm 5 yıl önceki klimamdan kalan eski kanalı çıkarıp klorakla silip hazır etmiştim. Boyu 2-3 santim kısa kaldı alçıyla kamufule ettim)
Sonrada elektrik çekmek için 150 lira vermeyip kendimi öptürmedim.
20 yaşında velet ticarete dökmüş sıfır cihaz montajını.
Çarpılmadığına sevindim. :kiskis
Burada kendimizi bu yüzden paralıyoruz.

araştırın,okuyun,anlayın sonra işe girişin. :ok

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çarpılmadığına sevindim. :kiskis
Burada kendimizi bu yüzden paralıyoruz.

araştırın,okuyun,anlayın sonra işe girişin. :ok
Çarpamazlar beni ustam biz tavsiye forumu üyesiyiz.

Çok teşekkür ederim hocam sana.
Hem önerilerin hemde bu LG klima tavsiyen için.
Cihazı test ediyorum bir kaç saattir. Cihaz gerçekten mükemmel tüketim çok çok düşük.
10 metrekare odada 22 derecede ve orta fanda 200 watt tüketim ve sıcak üflüyor.
(Ölçmeye üşendim çıkış ve emiş sıcaklığını)

hatta 120 watta kadar düştü ( kaç waata kadar düşer diye denedim).

şuanki soğuk olmayan havalarda bile Dur-kalk yapmıyor.
Kısabildiği kadar kendini kısıyor cihaz.
Benim için önemli olan buydu zaten, ilkbahar ve sonbahar aylarında kullanırken Dur-kalk yapmayacak bu cihaz.

Seside gayet iyi makul.

Birkez daha sana teşekkür ederim sota usta, iyiki senin tavsiyene uyup bu cihazı almışım.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
LG dual Eco & Plus 9.000 BTU

10 metrekare, kuzey cephe, yalıtımsız, ve en üst kat.
(Üzerimde daire yok, kiremit çatıda yok)

Akşam saat 10:00 da klimayı 23 derece ve orta fana setledim, çektiği watt 370-390
Dış sıcaklık 14 derece

Sabah 05:00 23 derece ve orta fan hızıyla çalışmaya devam ediyor cihaz hiç kurcalamadım.
Çektiği watt 270-280
Dış sıcaklık 10 derece

Not; dış sıcaklığı, kalibrasyonu düzgün bir termometre ile ölçtüm.
Google'dan hava durumuna bakıp buraya yazmadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt