Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Spartacuss

Yeni Üye
12 Haz 2020
30
33
Haziran ve temmuzda arçelik ekolojik inverter klima 24/25 derecede saatte 0.3/0.4 Kw arası çekerken şimdi aynı derecede saatte 0.7/1 Kw arası çekiyor. nedeni havaların sıcaklığının artması mıdır ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,417
alalı 4 ay oldu hiç temizlemedim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şimdi temizledim daha çok kw çekmeye başladı :)
Sirkülasyon azaldığı için ortamı soğutmakta zorlaması sebebiyle tüketim artar.

Kullanim yoğunluğuna bağlı olarak
Haftada yada iki haftada bir temizlik yapılmali.

1-2 saat sonra tekrar tüketime bakın
Düştüğünü göreceksiniz.

S Çevrimdışı

stormking

Yeni Üye
9 Eyl 2020
1
40
Merhabalar,direk konuya gireceğim.2 adet LG klima aldım.birisi dual plus diğeri dual eco.Montaj yapılan yerden dolayı mecburen klima boruları odanın içinde kaldı.Ancak şöyle bir sorun var,klimanın içerde kalan borusundan su veya hava sesi gibi sesler gelmekte.Her iki klimada da bu sesler var.Klima yatak odasında olunca gece o ses çok rahatsız edici oluyor.Klimalara vakumlama yapıldı.İç ve dış ünite çok sessiz.Bu durumla karşılaşanlar oldumu?Sizce normalmidir?Değil ise ne yapmalıyım?Yardımlarınızı bekliyorum...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,417
Merhabalar,direk konuya gireceğim.2 adet LG klima aldım.birisi dual plus diğeri dual eco.Montaj yapılan yerden dolayı mecburen klima boruları odanın içinde kaldı.Ancak şöyle bir sorun var,klimanın içerde kalan borusundan su veya hava sesi gibi sesler gelmekte.Her iki klimada da bu sesler var.Klima yatak odasında olunca gece o ses çok rahatsız edici oluyor.Klimalara vakumlama yapıldı.İç ve dış ünite çok sessiz.Bu durumla karşılaşanlar oldumu?Sizce normalmidir?Değil ise ne yapmalıyım?Yardımlarınızı bekliyorum...
Merhaba hocm hayirli olsun gülegüle kullanın.
Duyduğunuz ses gazın sesi
Her klimada az yada çok bu ses vardır ama montaj borularına çok sert kıvrım verilmesi nedeniyle
Bu ses daha belirgin hale gelebiliyor.

S Çevrimdışı

serdargadder

Yeni Üye
30 Ocak 2018
19
54
Sota Sota hocam 12 m2 oda için 9000 btu uygun fiyatlı bir klima ne önerirsiniz?
isteklerim sessiz olması ve ısıtma soğutmada sorun yaşatmaması

1- SEG 9000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Klima 2699tl

2- Vestel Doğa Flora 9 A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 2899tl

3- Airfel LTXN25U A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 2899tl

4- Baymak Elegant Prime 09 A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 3050tl

5- Viessmann Vitoclima 200 WS2025MLC0 8530 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 3000tl

6-Sigma Comfort SGM09INVDMS A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 3000tl

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
Arçelik 09325 klimayı almayı düşünüyorum dış ünitenin evap bölümü bakır yoksa alüminyum mudur? bu hususta bilgisi olan uzman arkadaşların değerli yanıtları aydınlatıcı olacaktır. İyi günler.

T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Merhaba, bende taşınacağım için klima montajında farklı çözüm arayışları içindeyim.

krokia0fe3a3dd8701675.jpg

Mersinde bulunan evin planını çizmeye çalıştım. Kırmızı ile belirtmiş olduğum kapılardan 1 2 ve 3 numaralılar kapalı olacak. Yani hol e takmak istediğim klima ile 3 odayı en azından rahat yatabileceğimiz şekilde serinletmek istiyorum. Sanırım klima montajı için sadece yeşil ile belirttiğim yerler uygun. Burada da 4 numaralı kapının üstünde iç üniteyi takmak için yaklaşık sadece 1mt. var. Buraya iç ünite sığıp sığmayacağı konusunda kuşkuluyum.
Bu alanı soğutmak için kaç btu klima tavsiye edersiniz ve gerçekten etkili olur mu yoksa her odaya ayrı takmak mı lazım? Dış ünite koyulması sıkıntı olduğu için her odaya koyamıyorum.
6 numaralı kapının karşısına takılırsa diğer yerlere etkisi olur mu ve böyle bir klima çok fazla elektrik sarfiyatı yaratır mı? Karışık olduysa kusura bakmayın anlayamadığınız yer olursa elimden geldiğince açıklarım.

K Çevrimdışı

Klima tavsiye

Yeni Üye
16 Eyl 2020
8
35
Hayırlı günler iyi çalışmalar arkadaşlar.. Sarıkamış tan Adana ya yeni taşındım yanmak bir yana resmen kavruldum?. Klima için öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. ?
Evim kuzey Güney cephe.. Klimanın takılacak olduğu salon güney cephede..(ilk etapta bir daha sonra 2. Klimayı almayı düşünüyorum.)
En:4.50
Boy:6.00
Yükseklik:2.70
Evde pimapen var. (Tek camlı)
Mantolama var.
5. Kat üste daire yok (çatı kiremit)

Ellerinizden öper 1aylık ve 6 yaşında olmak üzere evlatlarım var. Öncelik ailemin sağlığı.. Daha sonra dayanıklı olması.. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Hayırlı günler iyi çalışmalar arkadaşlar.. Sarıkamış tan Adana ya yeni taşındım yanmak bir yana resmen kavruldum?. Klima için öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. ?
Evim kuzey Güney cephe.. Klimanın takılacak olduğu salon güney cephede..(ilk etapta bir daha sonra 2. Klimayı almayı düşünüyorum.)
En:4.50
Boy:6.00
Yükseklik:2.70
Evde pimapen var. (Tek camlı)
Mantolama var.
5. Kat üste daire yok (çatı kiremit)

Ellerinizden öper 1aylık ve 6 yaşında olmak üzere evlatlarım var. Öncelik ailemin sağlığı.. Daha sonra dayanıklı olması.. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

buz gibi serin yerden cehennem sıcaklara gelmişiniz

27 m2 odaya 18,000 btu klima almanız gerekmektedir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,417
Sota Sota hocam 12 m2 oda için 9000 btu uygun fiyatlı bir klima ne önerirsiniz?
isteklerim sessiz olması ve ısıtma soğutmada sorun yaşatmaması

1- SEG 9000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Klima 2699tl

2- Vestel Doğa Flora 9 A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 2899tl

3- Airfel LTXN25U A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 2899tl

4- Baymak Elegant Prime 09 A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 3050tl

5- Viessmann Vitoclima 200 WS2025MLC0 8530 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 3000tl

6-Sigma Comfort SGM09INVDMS A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 3000tl
Airfeli gözü kapılı alabilirsin
Hangi sehirde ikamet ediyorsunuz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,417
Arçelik 09325 klimayı almayı düşünüyorum dış ünitenin evap bölümü bakır yoksa alüminyum mudur? bu hususta bilgisi olan uzman arkadaşların değerli yanıtları aydınlatıcı olacaktır. İyi günler.
Altus,Arçelik,Beko kondenser-Evap bakırdır
Montaj boru kitinde genellikle alüminyum kullanılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri