Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Geçenlerde haberlerde izledim klima patlamış..Ben yıllardır 18.000 btu demirdöküm coolline kullanırım, düzenli olarak kendi filtresi dışında ne iç ne de dış ünite temizliği yapıldı .. Düşündüm acaba kaçak gaz basmalarından mı kaynaklanıyor, yoksa klimanın temizlenmemesinden mi kaynaklanıyor bu gibi olumsuz durumlar..Üstadların bu konudaki bilgilerinden faydalanmak isterim.. Şimdiden teşekkürler..

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
s.a arkadaşlar iyi bayramlar bayramınız kutlu olsun

sota hocam klima neden patlar geçen istanbul da dün adana da klima iç ünitesi patlamış neden patlıyorlar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
Çok yüksek ısıya mağruz kalıp (Yangın) sistemdeki basınçlı gazı yüksek sesle boşalması olayına
Klima patladı denmesi yanlış.

Klima patlamaz. Sistemdeki gazın yanma özelliği bulunmamakta.

Lakin yeni tip buzdolaplarında kullanılan R600 gaz çok güzel alev alıp patlar.

A Çevrimdışı

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Tem 2020
6
36
Sota Sota, 2 yorum yukardaki soruyu da cevaplarsanız çok sevinirim anladığım kadarıyla 24.000 btu almam gerekiyor alan büyük çünkü ama hangi markayı almam gerek orasını bi türlü bilemedim mitsubishilere bakıyorum hep mitsubishi heavy olanlar var electric olanları göremedim fiyatları nedir bilmiyorum aralarında kalite farkı çok mu? benzer kalitede başka hangi markaları önerirsiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
Sota Sota, 2 yorum yukardaki soruyu da cevaplarsanız çok sevinirim anladığım kadarıyla 24.000 btu almam gerekiyor alan büyük çünkü ama hangi markayı almam gerek orasını bi türlü bilemedim mitsubishilere bakıyorum hep mitsubishi heavy olanlar var electric olanları göremedim fiyatları nedir bilmiyorum aralarında kalite farkı çok mu? benzer kalitede başka hangi markaları önerirsiniz?
Benim tercihim Electric yana olurdu.
ME ürünlerini sadece bayi kanalıyla satin alabilirsiniz.
Istisnası seri kodu degismediyse HJ serisini
(Enalt seri)
Koçtaş satıyordu.

A Çevrimdışı

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Tem 2020
6
36
Sota Sota Fiyatları 12bin üstüdür diye tahmin ediyorum. Fiyatı aşağılara çekmek için benzer kalitede hangi markaya bakmalıyım örneğin Airfel marka 5700 liraya var bu markayı öneren gördüğüm için örnek veriyorum bunu almış olsam gelecek olan faturaları kıyaslarsak keşke Mutsubishi alsaydım dedirtir mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
Sota Sota Fiyatları 12bin üstüdür diye tahmin ediyorum. Fiyatı aşağılara çekmek için benzer kalitede hangi markaya bakmalıyım örneğin Airfel marka 5700 liraya var bu markayı öneren gördüğüm için örnek veriyorum bunu almış olsam gelecek olan faturaları kıyaslarsak keşke Mutsubishi alsaydım dedirtir mi?
Kendime klima alacağınız farzederek konuşuyorum.
Şuan alacağım en mantıklı cihaz
LG Dual Plus olurdu.
Iç,dış,montaj kiti komple bakır. 4 yöne salınım,dahili wifi kit.
Hem ısıtma hemde soğutmada üzmeyecek cihaz.

Arçelik-Beko Ekolojik serisiyle ayni cihaz
Tek fark montaj kiti alüminyum.

A Çevrimdışı

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Tem 2020
6
36
Sota Sota Aralarında çok fark yok gibi 4 yöne salınımı araştırdım pek anlamadım. Havayı 4 farklı yöne yönlendirme midir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
Sota Sota Aralarında çok fark yok gibi 4 yöne salınımı araştırdım pek anlamadım. Havayı 4 farklı yöne yönlendirme midir?
4 yönene salınım = yukarı-aşağı, sağa-sola
2 yöne salınım = yukarı-aşağı

2 yöne salınım olan modellerde sağa-sola yönlendirmeyi
Cihaz üzerindeki kanatçıkları el yordamıyla
Çevirirsiniz.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
sota hocam merhaba 2 gündür evde elektrik tüketimiz arttı

izmir de 41 derece oldu

aşırı sıcak var ama nem yok

klima daha fazla enerji tüketimi yapıyor artık

günlük 10 kw idi

artık 13 kw tüketim oluyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
sota hocam merhaba 2 gündür evde elektrik tüketimiz arttı

izmir de 41 derece oldu

aşırı sıcak var ama nem yok

klima daha fazla enerji tüketimi yapıyor artık

günlük 10 kw idi

artık 13 kw tüketim oluyor
Iç ve dış ortamın sıcaklık farkı açıldıkça tüketim artması normaldir.

Aç-kapa kullandiğiniz için tekrar ortamin soğuması için cihazını normalden daha uzun süre yüksek frenkansta çalışmak zorunda kalıyor.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
Iç ve dış ortamın sıcaklık farkı açıldıkça tüketim artması normaldir.

Aç-kapa kullandiğiniz için tekrar ortamin soğuması için cihazını normalden daha uzun süre yüksek frenkansta çalışmak zorunda kalıyor.

sota hocam siz adanada hiç klimayı kapatmadan mı kullanıyorsunuz kaç derecede setliyorsunuz klima model marka nedir kaç btu klima kaç m2 odada kullanıyorsunuz

size ne kadar elektrik parası geliyor sadecede klima için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri