Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Bende Arçelik firmasının 12000BTU inverter kliması var. Maşallah kendisine aşık edici "LL" modu var. Sadece soğutmada çalışıyor. 25 derece, LL modu ve en düşük fan ayarında ortalama 380W ile 450W arası enerji harcıyor. Sabaha kadar klima açık, oda kapısı da 4 parmak boşluk olacak şekilde açık bırakıyorum. 30 derece oda sıcaklığını 1.5 saatte 26 dereceye yavaş yavaş getiriyor. Cep dostu resmen.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
montaj esnasında drenaj hortumunu boruya bantlamış olsalar boruları düzenlerken yerinde çıkma ihtimalini enaza düşürmüş olurlar.
Aslında bantlıydı, açtıkları delikten geçmeyince ayırmak zorunda kaldılar. Halbuki deliği genişletseler olacaktı. Ben de karışmadım, ustaların işine müdahale edince kimisi yanlış anlıyor.

M Çevrimdışı

Moneyinthepower

Yeni Üye
7 May 2020
32
32
linkteki konuyu mutlaka oku.

Klima kuruldu. Gayet başaralı. Kurulunda vakum yapıldı. 4 yıl ek garanti için 500 TL ücreti varmış. Size sormak istedim bu garanti neleri kapsıyor? 320 TL WİFİ kartı ücreti varmış. Ek garantiyi kesinlikle almalı mıyım?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
1500 tl klima kaldımı acaba bundan 2-3 sene önce Mitsubishi elektirik klimayı 12 lik( orta model )klimayı 3000 tl bırakmışlardı almadım.şimdi kafamı taşlar vuruyorum gittim fujıplus diye dandik 1500 tl klima aldım bir sürü problem çıkardı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
Klima kuruldu. Gayet başaralı. Kurulunda vakum yapıldı. 4 yıl ek garanti için 500 TL ücreti varmış. Size sormak istedim bu garanti neleri kapsıyor? 320 TL WİFİ kartı ücreti varmış. Ek garantiyi kesinlikle almalı mıyım?
Ek garanti asıl garantinin uzatımıdır.
tüm cihazı kapsar.

wifi istediğinizi belirtseydiniz bir ust modeli tavsiye ederdik.
hemde sağa-sola sanım fonksiyonuda olmuş olurdu.

H Çevrimdışı

horatio

Yeni Üye
13 May 2020
4
48
Herkese merhaba.
10 senelik beko marka bir klimam var, tahmin ettiğiniz gibi tüketimi çok fazla.
Bunun yerine elektrik tüketimi çok az olacak 12.000 btu bir klima bakıyorum.
Marka model takıntım yok. Şunu merak ediyorum inverter A++ modellerin hepsinin tüketimi aynı seviyede mi?
Yoksa illa ki daikin ya da mitsubishi modellerine mi yönelmeliyim?
Şöyle biraz bakındım da Airfel LTXN35U A++ modeli dikkatimi çekti fakat sağa sola üfleme seçeneği olmadığı için mantıklı gelmedi.
Aradığım özellikler az yaksın sessiz çalışsın, ne önerirsiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
Herkese merhaba.
10 senelik beko marka bir klimam var, tahmin ettiğiniz gibi tüketimi çok fazla.
Bunun yerine elektrik tüketimi çok az olacak 12.000 btu bir klima bakıyorum.
Marka model takıntım yok. Şunu merak ediyorum inverter A++ modellerin hepsinin tüketimi aynı seviyede mi?
Yoksa illa ki daikin ya da mitsubishi modellerine mi yönelmeliyim?
Şöyle biraz bakındım da Airfel LTXN35U A++ modeli dikkatimi çekti fakat sağa sola üfleme seçeneği olmadığı için mantıklı gelmedi.
Aradığım özellikler az yaksın sessiz çalışsın, ne önerirsiniz?
Airfel LTXN35U midea üretimidir. Genel memnuniyet üst seviyede diyebilirim (Fiyatına göre)

Bütçe olarak nekadar ayırdınız.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Hayırlı olsun bence kesinlikle almalısınız bizde hoower çamaşır makinesi var 3+4 yıl garantisi var 5.yılında yaklaşık işçilik dahil 600 liralık masraf garantiden yapıldı, gene Panasonic plazmam vardı alırken 2+3 bedava garanti kampanyası vardı, 4.yılda 1000 küsur liralık masraf garantiden karşılandı, evet belki klima bu kadar aktif çalışan bir ürün değil ama gene de ben aldığım tüm ürünlerde maksimum garanti almaya çalışıyorum. ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
A+++ A+ falan çok farkediyor mu enerji tüketimi?
Bu iş çok su götürür misal. İstanbul, Edirnede A++ olan klima Adana, ŞanlıUrfa gibi ekstrem sıcakların yaşandığı yerlerde

yada tam tersi kışın Adanada A++ olan klima konyada A++ olması beklenmemeli.

Enerji etiketi cihazın verimliliğine göre belirlenir. Cihazın verimlilği bölgeden bölgeye değişeceğide unutulmamalıdır.

57b69174-c213-4d37-b213-dbd2d6eb4ae7.jpg

Çok farkediyormu konusuna gelecek olursak

Örnek,

Model : Daikin Tegora FTXB35B
Enerji Sınıfı : A+
Verimlilik : Soğutma / SEER : 5,86
Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 209(kWh)

Fiyat : 6400tl

Model : Daikin Ururu Sarara FTXZ35N
Enerji Sınıfı : A+++
Verimlilik : Soğutma / SEER : 9,00
Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 136(kWh)

Fiyat : 19000tl

Heriki cihazında test sonuçları. Normal kullanımda bu değerleri asla yakalayamazsınız ama testten anlayacağınız üzere

A+ ile A+++ aranda %75 tüketim farkı gözükmekte.

dikkatinizi çekmek istediğim asıl nokta satın alma maliyeti 13000tl bu farkı elektrik parasından çıkarmanız mümkün değil.

A++ , A+++ ürün alacam derken satın alma maliyetini mutlaka gözönünde bulundurun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri